Κράτηση θέσεων μέσω διαδικτύου στον ΟΣΕ!!!!

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.029
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Τον αριθμο του εισιτηριου μονο να ξες κι εισαι ΟΚ. Καλου κακου ομως εκτυπωσε το.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.673
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Και ρωταω εγω τωρα, αντε και το αγορασες ηλεκτρονικα το εισητηριο, πως γινεται η παραλαβη του:roll:??το εκτυπωνεις απο το σπιτι:roll:???πας στην ουρα στα γκισε και το ζητας απο εκει:roll:??Ποια η διαδικασια??:roll:
Τα έγραψε κάπου αλλού η Bahari που τα έχει και πρόσφατα:

Όταν έχουμε ηλεκτρονικό εισιτήριο δεν είναι απαραίτητο να το έχουμε εκτυπώσει. Αρκεί να έχουμε μαζί μας τον κωδικό του εισιτηρίου, να ξέρουμε το βαγόνι και τη θέση μας, φυσικά, καθώς και τα τέσσερα τελευταία νούμερα της πιστωτικής κάρτας με την οποία έγινε η κράτηση.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Λες μόνο το όνομα σου στον ελεγχτή των εισητηρίων (είσαι βέβαια στο σωστό βαγόνι και στη σωστή θέση).
Τη Δευτέρα που ταξίδεψα δε μου ζήτησαν τίποτε άλλο...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Λες μόνο το όνομα σου στον ελεγχτή των εισητηρίων (είσαι βέβαια στο σωστό βαγόνι και στη σωστή θέση).
Τη Δευτέρα που ταξίδεψα δε μου ζήτησαν τίποτε άλλο...
Evi όταν ρώτησα στα κεντρικά στην Καρόλου (στο γραφείο των εισιτηρίων web) για το τι γίνεται σε περίπτωση που δεν έχεις το εισιτήριό σου εκτυπωμένο, μου είπαν ακριβώς αυτό που έγραψα σε άλλο τόπικ και παρέθεσε η mariath. Οπότε, τι να πω, ας είναι κανείς προετοιμασμένος γιατί άκρη δε βγάζεις με ανθρώπους άσχετους.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Evi όταν ρώτησα στα κεντρικά στην Καρόλου (στο γραφείο των εισιτηρίων web) για το τι γίνεται σε περίπτωση που δεν έχεις το εισιτήριό σου εκτυπωμένο, μου είπαν ακριβώς αυτό που έγραψα σε άλλο τόπικ και παρέθεσε η mariath. Οπότε, τι να πω, ας είναι κανείς προετοιμασμένος γιατί άκρη δε βγάζεις με ανθρώπους άσχετους.
Bahari, όχι μόνο δε μου ζήτησαν το εισητήριο εκτυπωμένο αλλά ούτε και αποδεικτικό για το μειωμένο εισητήριο που έκλεισα...που να δικαιολογεί την έκπτωση.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Bahari, όχι μόνο δε μου ζήτησαν το εισητήριο εκτυπωμένο αλλά ούτε και αποδεικτικό για το μειωμένο εισητήριο που έκλεισα...που να δικαιολογεί την έκπτωση.
Καλά... όχι ότι είχα καμία αμφιβολία για την ασχετοσύνη των "αρμοδίων"... Τελικά, άλλα σου λένε οι "υπεύθυνοι" και άλλα ισχύουν στην πραγματικότητα. Και φυσικά δεν έχω καμία αμφιβολία και για το ότι, πιθανόν, και ο κάθε ελεγκτής ζητάει διαφορετικά στοιχεία και αποδεικτικά.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε σας,
σημερα που προσπάθησα να κλεισω εισιτήριο ηλεκτρονικά
ενώ στην αρχική φόρμα δίνω θεσσαλονίκη ως σταθμό επιβίβαση και αθήνα ως σταθμό αποβίβασης και τις 2 ημερομηνίες
στην συνέχεια οταν μου βγάζει τα ανάλογα δρομολόγια ολων των τρένων μου τα βγάζει ανάποδα, δηλαδή επιβίβαση από Αθήνα και αποβίβαση σε Θεσσαλονίκη. Για να τα αλλάξω πρέπει για 2η φορά στο επάνω μέρος της ιστοσελίδας να ξαναδώσω με την σωστη σειρά τους 2 σταθμούς που με ενδιαφέρουν.

συνέβη και σε κάποιον άλλον αυτή η ...αλλαγή;
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
ευχαριστώ για την πληροφορία:cool:
κανείς τους δεν το πρόσεξε οτι υπάρχει τεχνικό πρόβλημα και οτι πρέπει ο επιβάτης πελάτης για 2η φορά να ξαναδώσει σωστά τους σταθμούς επιβίβασης και αποβίβασης;:roll:
βέβαια δεν ειναι το μονο τεχνικό πρόβλημα.
στην αρχική σελίδα οταν πας να γράψεις στον προορισμό επιβίβασης την πολη από την οποία θα ξεκινήσεις και τυγχάνει να μην ειναι η Αθήνα, πρέπει πρωτα να επιλέξεις Αθήνα και μετά να το διορθώσεις...

ολα τα παραπάνω για το 1ο στάδιο που ειναι η επιλογή των σταθμών επιβίβασης και αποβίβασης...
το 2ο στάδιο ειναι η επιλογή της θέσης στο βαγόνι που κ εκεί καταμπερδεύτηκα, συγκρίνοντάς το με αντίστοιχα σάιτ των γερμανικών και αυστριακών σιδηροδρόμων που δεν υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα στην κράτηση ονλάιν σιδηροδρομικού εισιτηρίου!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Χα, χα... έχεις δίκιο. Όλο μπέρδεμα είναι το site. Και πριν λίγο καιρό κάποιος είχε πει ότι όταν πάει να κλείσει θέση, βγαίνει προεπιλεγμένος ο αριθμός του καθίσματος και δεν μπορεί να επιλέξει άλλο κάθισμα (πρέπει να κάνεις κλικ πάνω στη θέση αυτή και μετά να επιλέξεις αυτήν που επιθυμείς). Κι εγώ στην αρχή μπερδευόμουν με τη λειτουργία του site μια και δεν έχει καμία σχέση με τον τρόπο λειτουργίας αντίστοιχων site του εξωτερικού.
 

papkos28

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά, έκλεισα εισητήρια μεσο ιντερνετ για Θεσσαλονίκη - Αθήνα αύριο και επιστροφή το Σαββάτο.Λόγω απεργείας όμως δεν θα ταξιδέψω...Το αυριανό εισητήριο μου το ακυρώσανε αλλά του Σαββάτου όχι!!γιατι δεν έχει απεργεία...Είναι των 19 ευρώ αν θέλει κανείς τα δίνω στα 15 το καθένα (2 θέσεις).Στείλτε μου μήνυμα στο [email protected] μέχρι την παρασκευή 21 Οκτωβρίου 11
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ποσες ωρες κανει το τρενο για Θεσσαλονικη; Μαλλον για το αργο ενδιαφερομαι που εχει εισητηρια με 19 ευρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom