Τουρκία Κωνσταντινούπολη, ακύρωση ή να πάμε;

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Να σας πω και εγω οτι ακυρωθηκε σημερα η συμμετοχη ενος ξενοδοχειου αλλα και του Δημου με τον οποιο θα πηγαινα και εγω στην τουριστικη εκθεση Εμιτ στην Κωνσταντινουπολη.Ειναι πραγματικα λυπηρο αλλα ο φοβος μας εχει καταβαλλει...
Εεε εσυ απο Βερολινο σε Τουρκια ..θα ηταν too much ;) ..ολα καλα!...θα το ξεχασουμε κ αυτο σε λιγο...
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Για 20 περιπου μερες,τον Ιουνη..βλεπω διαμερισμα στο Παρισι και διαφορες μονοημερες η διημερες..Μον Σαιν Μισελ ειναι σιγουρο,επισης το Σατω δε Σενονσω που εχω λυσσα,παιζει Μπορντω και σιγουρα αυτο που λεω *ο δρομος του Μονε*..ο αγαπημενος μου ζωγραφος θα εχει κανονικο προσκυνημα..Απο κει και περα,επειδη ως συνηθως θα παω οδικως,ισως απο Μιλανο παω Στρασβουργο για να δω επιτελους και το Κολμαρ..μεγαλοπνοα σχεδια το ξερω αλλα ελπιζω να τα καταφερω..
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Το θεμα ηταν οτι θα επρεπε να παω... καναμε αγωνα για την συμμετοχη μας στην εκθεση,χαιρομαι και λυπαμαι ταυτοχρονα...
 

rulis03

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Το θεμα ηταν οτι θα επρεπε να παω... καναμε αγωνα για την συμμετοχη μας στην εκθεση,χαιρομαι και λυπαμαι ταυτοχρονα...
Το οτι περασες ο,τι περασες στο Βερολινο και ακομη σκεφτεσαι την Πολη,,,ειλικρινα ΜΠΡΑΒΟ σου,εγω μετα την ακυρωση του ταξιδιου μας στο Βερολινο,μετα απο μερες στεναχωριας και λυπης για την ακυρωση κρινω για πρωτη φορα ισως οτι καλα εκανα.Το θεμα ειναι να κανεις το ταξιδι και να το χαρεις,ειδαλλως ...δεν αξιζει τον κοπο!!!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Το οτι περασες ο,τι περασες στο Βερολινο και ακομη σκεφτεσαι την Πολη,,,ειλικρινα ΜΠΡΑΒΟ σου,εγω μετα την ακυρωση του ταξιδιου μας στο Βερολινο,μετα απο μερες στεναχωριας και λυπης για την ακυρωση κρινω για πρωτη φορα ισως οτι καλα εκανα.Το θεμα ειναι να κανεις το ταξιδι και να το χαρεις,ειδαλλως ...δεν αξιζει τον κοπο!!!
Κοιτα...σιγουρα δεν ηθελα να παω,μετα το Βερολινο και σημερα ακομα περισσοτερο, ηταν ομως επαγγελματικος ο λογος αλλα κυριως ηταν η προβολη της περιοχης μας σε αυτη την μεγαλη τουριστικη εκθεση!
 

rulis03

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Κοιτα...σιγουρα δεν ηθελα να παω,μετα το Βερολινο και σημερα ακομα περισσοτερο, ηταν ομως επαγγελματικος ο λογος αλλα κυριως ηταν η προβολη της περιοχης μας σε αυτη την μεγαλη τουριστικη εκθεση!
Ναι καταλαβαινω,ειναι τελειως διαφορετικο να πας ταξιδι επαγγελματικο μονος και αλλος ο φοβος να εχεις τα παιδια μαζι σου.Καθε εμποδιο σε καλο...
 

elias74gr

Member
Μηνύματα
51
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Η τουριστική κίνηση στην Πόλη θα μειωθεί κι άλλο το 2017. Δυστυχώς οι επιθέσεις θα συνεχισθούν!

Προσωπικά όσο κι αν στεναχωριέμαι που ακυρώθηκε το ταξίδι μας, ξέρω ότι πήρα την πιο λογική απόφαση, από τη στιγμή που υπάρχουν τόσα άλλα μέρη που μας περιμένουν χωρίς να λες πότε θα ακούσεις μπαμ μπουμ.

Το ISIS θα συνεχίσει να εκτελεί τυφλά τρομοκρατικά χτυπήματα και οι Κούρδοι να στοχεύουν στην πτώση του ηθικού των Τούρκων και στην μείωση του τουρισμού της Τουρκίας ως αντίποινα για τον μεταξύ τους πόλεμο.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπερα απο την Πολη...
Δεν ξερω αν πρεπει να χαιρομαι ή να στεναχωριεμαι...
Αθηνα -Κων/λη χτες μεσα στο αεροπλανο 30 ατομα. 5 Ελληνες , καμμια 10αρια ατομα διαφορων εθνικοτητων και οι υπολοιποι νεα παιδια Τουρκοι που προφανως επεστρεφαν απο επισκεψη τους στην Ελλαδα. Διαρκεια αναμονής ελεγχου διαβατηριων 25 λεπτα!! σε ωρα αιχμης ετσι? 4.00 το απογευμα . Βαλιτσες στον ιμαντα 12!.... Τουρκικη λιρα 3.95!... Σαββατο βραδυ Μαγαζια αδεια , ξενοδοχεια κλειστα! Και μολις τωρα ενα black out ! 20 λεπτων
Οι φιλοι μου εδω περιμενουν τα χειροτερα... ο πολυς κοσμος σταματησε να βγαινει..στο kadikoy σημερα Κυριακή μεσημερι τα "ρακαδικα" στην αγορα αδεια...κριμα...κριμα..:( αυριο θα παω Ιστικλαλ δεν ξερω τι να περιμενω να δω...
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Καλησπερα απο την Πολη...
Δεν ξερω αν πρεπει να χαιρομαι ή να στεναχωριεμαι...
Αθηνα -Κων/λη χτες μεσα στο αεροπλανο 30 ατομα. 5 Ελληνες , καμμια 10αρια ατομα διαφορων εθνικοτητων και οι υπολοιποι νεα παιδια Τουρκοι που προφανως επεστρεφαν απο επισκεψη τους στην Ελλαδα. Διαρκεια αναμονής ελεγχου διαβατηριων 25 λεπτα!! σε ωρα αιχμης ετσι? 4.00 το απογευμα . Βαλιτσες στον ιμαντα 12!.... Τουρκικη λιρα 3.95!... Σαββατο βραδυ Μαγαζια αδεια , ξενοδοχεια κλειστα! Και μολις τωρα ενα black out ! 20 λεπτων
Οι φιλοι μου εδω περιμενουν τα χειροτερα... ο πολυς κοσμος σταματησε να βγαινει..στο kadikoy σημερα Κυριακή μεσημερι τα "ρακαδικα" στην αγορα αδεια...κριμα...κριμα..:( αυριο θα παω Ιστικλαλ δεν ξερω τι να περιμενω να δω...
Τρομερο και τοσο λυπηρο!!
 

elias74gr

Member
Μηνύματα
51
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Καλή ταξίδι σε όσους βρίσκονται ήδη εκεί ή σε όσους θα πάνε!

Αν μπορούσαμε με να προβλέψουμε τα τρομοκρατικά χτυπήματα θα λέγαμε ότι η επίθεση της πρωτοχρονιάς δεν έχει έχει πάψει ακόμα να ηχεί. Επομένως το ISIS δεν χρειάζεται ακόμα να προβεί σε κάτι άλλο, για να μην επισκιαστεί η προηγούμενη.

Οι Κούρδοι τώρα είναι ένα άλλο κεφάλαιο, αλλά στοχεύουν κυριώς σε αστυνομικούς!

Κοντολογις πιστεύω ότι δε θα χτυπήσουν άμεσα στην Πόλη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.335
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom