Τουρκία Κωνσταντινούπολη

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλησπέρα ,

θα ηθελα να ρωτήσω το εξής θα εχω κενό μεταξυ πτησεων 8 ωρες στην Κωνσταντινούπολη οπότε ουασιστικα 7 αν βαλουμε οτι πρεπει να ειμαστε και μια ωρα νωρίτερα αεροδρομιο πιστευετε φτάνουν για να κανω μια βολτα μεχρι Αγια Σοφια ;
Αν όχι τι αλλη επιλογή έχω
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
το χοτελ μια χαρα είναι για τα δικα μου στανταρ,η πρωτη φορα στα παζαρια είναι λιγο δυσκολη,μετα συνηθίζεις κ περνεις το κολαϊ!!! οσο για την τσαγιερα κ καθολου να μην την χρησιμοποιησεις είναι πολύ ωραιο διακοσμητικο.εγω την πρωτη φορα ειχα αγορασει ένα στρογγυλο δισκο καφενείου με χερουλι που λατρεψα από την πρωτη στιγμη που τον ειδα,καλυμενος ολος με πρασινο βαθυ υφασμα ότι πρεπει για το σπιτι μου.πηρα κ ένα σετακι με τα ποτηράκια τσαγιου κ με κατι αλλα διακοσμητικα εχω φτιαξει μια πολιτικη γωνια!!!
η απαντηση για την ερωτηση στον billstamaniac:από αεροδρομιο για αγ.σοφια θες περιπου μια ωρα να πας κ άλλο τοσο για επιστροφη.πιστευω ότι αξιζει μια γρηγορη επισκεψη στην πλατεια sultanahmet για αγ.σοφια κ μπλε τζαμι που είναι απεναντι
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
Λαμβανεις υποψη σου και το μετρο για το κεντρο;
σιγουρα μια ωριτσα θες κ με αυτό.
παντως πιστευω ότι και 1 ωρα να σου μεινει στο κεντρο αξιζει μια βολτα στο βοσπορο ;) εγω θα το εκανα ακομη και για 5 λεπτα που λεει ο λογος!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
το χοτελ μια χαρα είναι για τα δικα μου στανταρ,η πρωτη φορα στα παζαρια είναι λιγο δυσκολη,μετα συνηθίζεις κ περνεις το κολαϊ!!! οσο για την τσαγιερα κ καθολου να μην την χρησιμοποιησεις είναι πολύ ωραιο διακοσμητικο.εγω την πρωτη φορα ειχα αγορασει ένα στρογγυλο δισκο καφενείου με χερουλι που λατρεψα από την πρωτη στιγμη που τον ειδα,καλυμενος ολος με πρασινο βαθυ υφασμα ότι πρεπει για το σπιτι μου.πηρα κ ένα σετακι με τα ποτηράκια τσαγιου κ με κατι αλλα διακοσμητικα εχω φτιαξει μια πολιτικη γωνια!!!
η απαντηση για την ερωτηση στον billstamaniac:από αεροδρομιο για αγ.σοφια θες περιπου μια ωρα να πας κ άλλο τοσο για επιστροφη.πιστευω ότι αξιζει μια γρηγορη επισκεψη στην πλατεια sultanahmet για αγ.σοφια κ μπλε τζαμι που είναι απεναντι
για τον @billstamaniac ξεχασες να του πεις οτι θελει αλλες 2 ωρες να βγει και να μπει στο αεροδρομιο...αντε μια και μιση! :)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
χοχοχοχ ολοι μαζι γράφαμε ποιος τη χαρη του bill!
παντως εχει υποψη σου ότι επισκεφτηκα την πολη για 1μιση μερα αλλα εζησα πραγματα που με εκαναν να νιώσω ΖΩΝΤΑΝΗ οποτε μαλλον κερδισα καμια 10ετια ζωης ακομη :D
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
κ τις 2 φορες που εχω παει εκανα μια ωρα συνολο για sultanahmet από αεροδρομιο.ο χρονος μετρουσε αφου ειχα παρει την βιζα,την istanbulcard κ ειχα φτασει στο τερματικο του μετρο.κοιταξα το ρολοι από την στιγμη που μπηκα στο μετρο.κατεβηκα στο zeitinburnu κ από εκει τραμ για sultanahmet!!! συνολο περιπου μια ωριτσα! εννοείτε ότι κ για πεντε λεπτα αξιζει...αυτή η αισθηση είναι ανεκτιμητη!!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
κ τις 2 φορες που εχω παει εκανα μια ωρα συνολο για sultanahmet από αεροδρομιο.ο χρονος μετρουσε αφου ειχα παρει την βιζα,την istanbulcard κ ειχα φτασει στο τερματικο του μετρο.κοιταξα το ρολοι από την στιγμη που μπηκα στο μετρο.κατεβηκα στο zeitinburnu κ από εκει τραμ για sultanahmet!!! συνολο περιπου μια ωριτσα! εννοείτε ότι κ για πεντε λεπτα αξιζει...αυτή η αισθηση είναι ανεκτιμητη!!!
ναι συμφωνω! και γω προσθετω την ωρα να βγει και να μπει στο αεροδρομιο ..οποτε συνολο 3.5-4ωρες...χρειαζεται για να ξερει τι εχει μεινει για επισκεψη
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
ανετα γινεται, να το κανεις!
παντως παιδια με φουντώσατε τοσο που βλεπω να αφηνω την συναντηση με τον παν παν και να πηγαινω σαβκυρ Κωνσταντινουπολη! :clap:
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
κ τις 2 φορες που εχω παει εκανα μια ωρα συνολο για sultanahmet από αεροδρομιο.ο χρονος μετρουσε αφου ειχα παρει την βιζα,την istanbulcard κ ειχα φτασει στο τερματικο του μετρο.κοιταξα το ρολοι από την στιγμη που μπηκα στο μετρο.κατεβηκα στο zeitinburnu κ από εκει τραμ για sultanahmet!!! συνολο περιπου μια ωριτσα! εννοείτε ότι κ για πεντε λεπτα αξιζει...αυτή η αισθηση είναι ανεκτιμητη!!!
την εννοιεις βιζα ;
Η ταυτότητα δεν αρκεί ;;
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
αν πας μονο με ταυτοτητα (όπως το 99% των ελληνων!!!) όταν περνας από ελεγχο όταν φτασεις,συμπληρωνεις τα στοιχεια σου σε ένα χαρτακι που σφραγιζουν κ το εχεις μαζι σου.οταν αναχωρείς το επιστρεφεις ξανα στον ελεγχο.αυτο είναι...
 

kwnnina_

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
παιδια να ρωτησω κατι; ξερει κανεις κανενα καλο μαγαζι με χορευτριες οριενταλ δεν ξερω αν λεγεται καπως αλλιως και να μαι καπως φθηνο να παμε ετσι για την εμπειρια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom