Μαλαισία Λανγκάουι όπως λέμε οι παραλίες της συμφοράς!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Περιεχόμενα

Εχω ηδη βαλει στο ματι την παλαπα ομπρελα ευθεια από το μπητς μπαρ. Η παραλια φαινεται ομορφη και με ελαχιστο κοσμο και δε βλεπω την ωρα να παρω το σεικ-μπανανα και να κατεβω.
Snapshot_8.png

Καποιος σουλατσαρει στην ακρη της θαλασσας και φτανοντας μπροστα από την παλαπα ‘μου’ αρχιζει να ανεβαινει στην αμμουδια. Συγκρατιεμαι να μην του φωναξω ότι αυτή η ομπρελα είναι δικη μου (χαχα) και τελευταια στιγμη στριβει αριστερα και καθεται στην άλλη ομπρελα – και τελευταια ελευθερη της παραλιας.
Μα τι αλεθει τοση ωρα ο μπαρμαν! σκεφτομαι ανυπομονη , λες και η θαλασσα θα φυγει και δε θα προλαβω να κολυμπησω..
Βουταω το χυμο , στρωνω την πετσετα στην ξαπλωστρα , βαζω το ποτηρι στο τραπεζακι και κοιταζω γυρω μου με χαμογελο..επιτελους! Ειμαι στην παραλια για πρωτη φορα μετα το καλοκαιρι και όλα φαινονται τελεια!
100_0866.jpg

Η δεξια παλαπα διαβαζει..η αριστερη επισης διαβαζει..τυπικοι τουριστες , σκεφτομαι , ερχονται στην παραλια και διαβαζουν... αλλά καλυτερα , η θαλασσα είναι ολη για μενα!
Δυο γουλιες και κατεβαινω να βουτηξω. Ένα , δυο βηματα και το νερο είναι ζεστο σαν από θερμοσιφωνο. Κοιταζω κατω και..δεν εχω ποδια! Αμαν! Τι εγινε? Κανω δυο βηματα πισω και τα νεα είναι καλα και κακα.
Τα καλα νεα ‘εχω ακομα ποδια’.
Τα κακα νεα ‘δεν προκειται να κολυμπησω’.
Η δεξια παλαπα με κοιταζει για να διαπιστωσει αν ειμαι πιο θαρραλεα από εκεινη και τελικα θα βουτηξω. Όχι , τοσο θαρραλεα δεν ειμαι και προτιμω να κανω ότι εκανε και η αριστερη παλαπα..αναδευω λιγο το (λασπο) νερο και ανεβαινω στην αμμουδια.
Κακως δεν εφερα κι εγω ενα βιβλιο…το μπεστ σελερ «Αν κολυμπησεις γραψε μου» θα ηταν ότι πρεπει για το σημερινο πρωινο.
 

Attachments

Last edited:

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
χαχαχαχχ!ενα βιβλιο παντου ειναι χρησιμο καλη μου!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Πηγες στην γνωστη παραλια αποτι βλεπω!!!:haha:
Δεν θα διαφωνησω,αλλα προς υπερασπιση του νησιου θα πω οτι ναι,οσο κι αν σας φαινεται παραξενο,δεν το πιστευα ουτε κι εγω,υπαρχει παραλια με τυρκουαζ διαφανα νερα!!!:shock: Βεβαια δεν αναγραφεται σε κανενα οδηγο και πανε μονο ντοπιοι με κατι τεραστιες μαυρες σαμπρελλες,που τις χρησιμοποιουν για σωσιβια!!!:bleh: Αν δεις φωτογραφιες δεν θα το πιστευεις!! Πως γινεται τετοια διαφορα,απορω...:roll::roll: Μονο αυτη ομως..:(
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Τα λασπόλουτρα πολλοί τα χρυσοπληρώνουν
και συ γκρινιάζεις?:haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Στην αρχή σκέφτηκα να σε παρηγορήσω, μετά είδα την υπογραφή σου. Τι γκρινιάζεις; αφού το λες και μόνη σου.:bleh:
Better a bad day go2dbeach than a good day in the office
 
Last edited by a moderator:

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
vario ,αν ειναι να πας για παραλιες μονο Λανγκαουι απο μενα ναι!
Αλλα.... εχει πολλα να δεις και 1 και μονο υπεροχη παραλια.Φαγητο παμφτηνο και υπεροχο!!! Θαλασσινα,κα-τα-πλη-κτι-κα!!!!:clap::clap::clap:
Δηλαδη 4 μερες θα περασεις ωραια...οχι για παραπανω. Επομενως πας σε συνδιασμο με κατι αλλο..Οχι μονο του!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Ενταξει, δεν ειναι και γαλαζοπρασινη μαγεια τα νερα, αλλα δεν ειναι και τοσο ασχημα - σιγουρα καλυτερα απο Μπαλι. Παντως ειναι ωραια για διακοπες.
 

Alexandros_T

Member
Μηνύματα
159
Likes
373
Επόμενο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τα ανατολικά νησιά μήπως?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
...δεν το πιστευα ουτε κι εγω,υπαρχει παραλια με τυρκουαζ διαφανα νερα!!!:shock:
Εγω ακομα δεν το πιστευω..πηγες η ιδια? Το ειδες με τα ματια σου? Ξερεις πως λεγεται? Που περιπου ειναι?
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Κατσε να προσπαθησω να βαλω φωτογραφια...
Ουτε κι εγω το πιστευα....:shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.161
Μηνύματα
882.474
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom