Γενικά Λευκάδα 'η Ζάκυνθο?!

Anastasia92

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!
Από τις ''μεγάλες" περιοχες της Ζακύνθου ποια είναι πιο γραφική?! ΓΙα περπατημα τ βραδυ χαλαρα κλπ?
Τσιλιβι, Καλαμάκι Μπόχαλη??

πχ Πέρυσι είχαμε πάει σκόπελο . Μέναμε στην πόλη κ μ αρεσε πααρα πολυ η βόλτα κάθε βραδυ στο λιμανι . Αυτο θεωρώ γραφικό .. :) Για να καταλάβετε τί εννοώ :$
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Μποχαλη.
Εγω εμενα στο Τσιλιβι ....και αυτο κ το Αργασι ειναι british -oriented με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
Και η παραλιακη στο κομματι της εκκλησιας του Α. Διονυσιου ειναι για βολτα.
Το Καλαμακι ποιο ειναι ...δε μου θυμιζει κατι τωρα.
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
όταν είχα πάει ζάκυνθο με κούρασε η βόλτα με το καράβι για να πάμε στο ναυάγιο...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Να φανταστω ομως οτι μετα το Ναυαγιο θα σε αποζημιωσε .Μεχρι να παω Μπαλο-Ελαφονησι ..για μενα αυτη ηταν για μενα η καλυτερη παραλια στην Ελλαδα.
Ομως το καραβακι δεν εκανε πολυ ωρα ...γιατι λες οτι σε κουρασε?
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
επειδή κάναμε τον γύρο του νησιού, άσε πίκρα!!! περισσότερο με αποζημίωσαν οι σπηλιές παρά το ναυάγιο, δεν μου είπε και πολλά, σίγουρα είναι όμορφο από ψηλά...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Α κανατε ολο τον γυρο ...that's why.
Παντως μια συμβουλη για οσους θελουν να πανε Ναυαγιο ..τηλεφωνειτε καθε μερα στο καραβακι να μαθετε αν εχει καιρο ,για να μην πατε αδικα μεχρι εκει κ δεν μπορει να αναχωρησει.Εμενα μου ετυχε να εχει καιρο για 5 μερες συνεχομενες ..τηλεφωνουσα καθε μερα..μου ειχαν σπασει τα νευρα ..λιγο ελειψε να μην παω...τελικα ηρεμησε 1 μερα πριν φυγω..στο τσακ!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μια αλλη λυση για να γλιτωσεις το γυρο του νησιου αλλα και τα πληθη , ειναι να πας απο καποιο λιμανακι στο βορρα π.χ. Αγ.Νικολαο αν θες να δεις και τις σπηλιες.
Εγω οσες φορες εχω παει - και ειναι πολλες - πηγα απο Πορτο Βρωμη. Πρεπει να εχεις δικο σου οχημα βεβαια. Απο κει το Ναυαγιο ειναι μολις μιση ωρα. Παντα πηγαινω το πρωι πριν ερθουν τα μεγαλα καραβια απο την πολη και αδειασουν τα μιλιουνια τουριστων και καποιες φορες δε γυριζω με το ιδιο βαρκακι αλλα με το επομενο δρομολογιο για πιο πολυ ωρα στην παραλια.

Τωρα το Πασχα που ημουν στο νησι οι ντοπιοι συζητουσαν οτι θα κλεισει η εξεδρα που βλεπεις το Ναυαγιο γιατι δεν εχει γινει τιποτα για τη συντηρηση της και ειναι πλεον επικινδυνη. Ελπιζω οι υπευθυνοι να κανουν κατι επιτελους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom