Ινδονησία ΜΠΑΛΙ ΣΕ ΣΥΝΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΙ????

mene

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Γεια σας και από μένα. Καινούριος στην παρέα. Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να κάνουμε ένα ταξίδι στο Μπαλί, αύγουστο μηνά. Πιστεύω ότι 8 διανυκτερεύσεις στο Μπαλί είναι μια χαρά. Από εκεί και πέρα θα ήθελα τις συμβουλές σας για ακόμα 3,4 διανυκτερεύσεις. Εγώ σκέφτομαι για Σιγκαπούρη και η κοπέλα μου για Κο σαμούι. Λοιπόν αν υπάρχει καμιά καλή πρόταση περιμένω...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Αν θες μπάνια, μπορείτε να πάτε Perhentian ή Redang στη Μαλαισία. Μη νομίζεις πάντως ότι θα φύγεις μια μέρα από Μπαλί και την ίδια θα είσαι σε όποιο άλλο μέρος επιθυμείς, πρέπει να δεις αν βολεύουν τα connections...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλη εποχη διαλεξατε για Μπαλι! Απεναντι απο το Μπαλι υπαρχει το νησι Λομποκ που μπορειτε να πατε για πιο ησυχα. Επισης κατα τη γνωμη μου αξιζει να πατε στην Ιαβα που ειναι διπλα και ειδικα στην Yogakarta Yogyakarta travel guide - Wikitravel με βαση την οποια θα μπορεσετε να επισκεφθειτε τους εκπληκτικους ναους Borobudur Borobudur travel guide - Wikitravel και Prabanan. Prambanan travel guide - Wikitravel
Αν τυχει και εκεινη την εποχη εχει παρασταση το μπαλλετο του σουλτανου της Yogyakarta ειτε εντος του παλατιου, ειτε στον ναο του Prabanan μην το χασεις με τιποτε: ειναι ενα θεαμα που θα σου μεινει αξεχαστο. Ειδα μια παρασταση του εδω και δεκαοχτω χρονια και ειναι μεσα στις πεντε καλυτερες παραστασεις που ειδα ποτε.
 

mene

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Αξιζει να κλεισω απο τωρα μονος μου ή να περιμενω καποια προσφορα απο ταξιδιωτικο; γραφειο?
 

mene

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
καιρος στο μπαλι για μηνα αυγουστο..

Λέμε με την κοπέλα μου να παμέ Αυγουστο...θα εχουμέ κανα πρόβλημα με τον καιρό?Ειναί κατάληλη εποχή?θα έχει βροχές?υγρασία?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Λέμε με την κοπέλα μου να παμέ Αυγουστο...θα εχουμέ κανα πρόβλημα με τον καιρό?Ειναί κατάληλη εποχή?θα έχει βροχές?υγρασία?
Ο Αύγουστος είναι η καλύτερη εποχή για Μπαλί. Δες εδώ:

Bali Climate
 

papatya

Member
Μηνύματα
55
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Πασχα-Ανταρκτική
Προγραμμα για Μπαλι

Σκεφτηκα οτι επειδη ειναι κοντα ο τιτλοσ με αυτο που θέλω να ρωτήσω να μην ανοίξω καινούργιο ποστ.. Φευγω επιτέλους για Μπαλι(!!!!!!!)24 Αυγούστου και επιστρέφω 4 Σεπτέμβρη Αθήνα.Εχω σκεφτεί :25 με 26 Seminyak,27-28 Λομποκ,29 - 3Σεπτεμβρη Ubud(στο Ulun Ubud).Βασικά θα θελα να μ πειτε τη γνώμη σας για το να βάλω τ Λομποκ στο 10 μερο προγραμμα, σκεφτηκα οτι αφου θα κατέβω Ινδονησια να παρω και μια μικρή γεύση ανατολικότερα του Μπαλι.Επείσης γνωρίζετε αν είναι καλύτερο να κλεισω απο δω για μεταφορα απο Μπαλι προς Λομποκ ή απο κεί?Το ξενοδοχείο θα το κλείσω απο εδώ..
Ευχαριστωωω!!:D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Σκεφτηκα οτι επειδη ειναι κοντα ο τιτλοσ με αυτο που θέλω να ρωτήσω να μην ανοίξω καινούργιο ποστ.. Φευγω επιτέλους για Μπαλι(!!!!!!!)24 Αυγούστου και επιστρέφω 4 Σεπτέμβρη Αθήνα.Εχω σκεφτεί :25 με 26 Seminyak,27-28 Λομποκ,29 - 3Σεπτεμβρη Ubud(στο Ulun Ubud).Βασικά θα θελα να μ πειτε τη γνώμη σας για το να βάλω τ Λομποκ στο 10 μερο προγραμμα, σκεφτηκα οτι αφου θα κατέβω Ινδονησια να παρω και μια μικρή γεύση ανατολικότερα του Μπαλι.Επείσης γνωρίζετε αν είναι καλύτερο να κλεισω απο δω για μεταφορα απο Μπαλι προς Λομποκ ή απο κεί?Το ξενοδοχείο θα το κλείσω απο εδώ..
Ευχαριστωωω!!:D
Αν θες τη γνώμη μου, άσε το Λομπόκ για άλλη φορά και κάτσε στο Ubud παραπάνω. Πίστεψέ με, αν αρχίσεις και τριγυρνάς με βάση το φοβερό Ubud δε σε φτάνουν τόσες λίγες μέρες, έχεις τόσα να δεις, να κάνεις, να περπατήσεις.

Το Μπαλί δεν είναι τυχαία το διασημότερο νησί, είναι και μακράν το ωραιότερο, αρκεί να ξεφύγεις από τη τουριστική "κόλαση" του νότου (για 1-2 μέρες να πας και εκεί όμως, καλά κάνεις, χειρότερη κόλαση είναι στην Ελλάδα τον Αύγουστο).

Αν αποφασίσεις να πας Λομπόκ όμως, θα κλείσεις επιτόπου εισιτήρια, μη τα κλείσεις από εδώ. Πού ξέρεις, ίσως αλλάξεις γνώμη εκεί και δε πας τελικά...

Εεεε, μόλις είδα πού θα μείνεις στο Ubud.....καλά, αν αποφασίσεις να φύγεις από εκεί, εγώ θα κάτσω να φάω το καπέλο που δε φοράω. Δεν υπάρχει περίπτωση (μήπως να αλλάξεις και τα εισιτήρια για Ελλάδα? :D).

Ζηλεύω αφόρητα τώρα, θα πας σε παράδεισο και θα μείνεις σε φοβερό μέρος (ξέρω την τοποθεσία, όχι το ξενοδοχείο). Καλά να περάσεις και ξέχνα το ξερό-άνυδρο Λομπόκ....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Oι μέρες ειναι λίγες και μονο για μπαλί...μείνε εκεί.
αν θές σώνει και καλά να το συνοδεύσεις,πάρε μιά χωριάτικη και τηγανιτά λαχανικά mix.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
η χωριατικη ειναι μπαλινεζικο starter?
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
αν δω αλλο λιγο αγιο δομηνικο και μπαλι ...θα αυτοκτονησω στη disney μα το θεο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom