Μήλος Μήλος - Διαμονή

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Σκέφτομαι να πάω στη Μήλο τον Αύγουστο (προφανώς ζευγάρι) και θα ήθελα να ακούσω προτάσεις για διαμονή.
-Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση από πλευράς ησυχίας ή κόσμου-κίνησης
-Θα νοικιάσουμε μηχανάκι στο νησί
-Θα προτιμούσα κάτι σχετικά οικονομικό (σε διψήφιο νούμερο πάντοτε, εκτός αν είναι τόσο value for money, ώστε να το ξανασκεφτώ)
-Θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως εάν το δωμάτιο είχε θέα θάλασσα
Για Πλάκα αξίζει να ψάξω ή να δω σε πιο ήσυχο μέρος παραλιακά?
Αν έχει κάποιος συγκεκριμένες προτάσεις, κάποιο δωμάτιο στο οποίο έχει μείνει παλαιότερα κλπ. ας βοηθήσει...
Ευχαριστώ!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Σου προτεινω 2 ξενοδοχεια που εχω μεινει και εμεινα ευχαριστημενη

VILA HELIOS στον Αδαμαντα.....ζητα αν ειναι ελευθερα τα πανω δωματια για τη καταπληκτικη τους θεα στο λιμανι....δεν ηταν οικονομικο αρκετα ακριβο θα ελεγα - εχουν περασει και πολλα χρονια- αλλα αξιζει

Ενα αλλο ειναι το Λιογερμα στο Αδαμαντα οχι τοσο κεντρικο, ησυχο, οικογενειακο και πολυ καθαρο....

Ο Αδαμαντας δεν ειναι τιποτα σπουδαιο εχει αρκετη φασαρια.....αλλα ετυχε στα ξενοδοχεια αυτα να μεινω ευχαριστημενη
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
καλημερα!!

η πλακα φυσικα και αξιζει, απλα οταν ειχα κοιταξει εγω, οι τιμες ηταν αρκετα υψηλες..
εγω ειχα προτιμησει πολλωνια!εχει αρκετα δωματια και με θεα θαλασσα!
αλλη εναλλακτικη που εγω δεν την ειχα εξετασει καν, ειναι ο προβατας..εχει πολυ κοντα στην παραλια ξενοδοχειακες μοναδες που σιγουρα εχουν θεα θαλασσα και ειναι και ησυχο σαν μερος..
θα βρω καποια λινκ και θα σου βαλω σε λιγο!

πατε ολοι μηλο φετος και ζηλευω τοοοοοσο πολυ!!ειχα πει να αφησω καποια χρονια να περασουν πριν ξαναπαω...αλλα δεν μπορω να περιμενω αλλο!:clap:
 

connienaki

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα
mourohavlos στην ίδια ακριβώς φάση ήμουν και εγώ με εσένα!!!
Δε ξέρω πότε ακριβώς θα πας τον Αύγουστο αλλά ελπίζω να είναι μετά τις 20 γιατί εγω που έκανα μια μεγάλη έρευνα και πήρα και τηλέφωνα τουλάχιστον το 80% ήταν κλεισμένα απο τώρα!!!Μπορείς να δεις και το σχετικο θέμα "πρώτεσ διακοπές ζευγαράκι".
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά τα διαμερίσματα κοστίζουν πολύ(δύσκολα βρήκα κάτω απο 100 ευρω χωρίς πρωινό) και η σχέση τιμής ποιότητας απαράδεκτη!!
Οπότε ότι κάνεις κάντο όσο πιο γρήγορα μπορέις!!!
Πάντως η πολλώνια είναι σούπερ αν πάρεις μεταφορικό μεσο!!!
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Mην απογοητευεσαι, η πρωτευουσα Πλακα διαθετει την καλυτερη θεα (εφαμιλη της Σαντορινης) και εχει αρκετα δωματια με θεα θαλασσα χωρις να χρειαστει να δωσετε μια περιουσια, Για καταλυματα δειτε λιγο Milos island, Greece - Νήσος Μήλος - Ξενοδοχεία

Το εχω ξαναγραψει, η καλυτερη επιλογη για εμενα ειναι το Αρχοντούλα Studios το ωραιότερο δωματιο ειναι το studio lux της ταρατσας, αλλα ανεβαινουμε σε τριψηφιο νουμερο,(πριν απο 3 χρονια 130 ευρω την ημερα) όμως τα υπολοιπα δωματια ειναι αρκετα οικονομικα από 75 ευρω και εχουν την σχεδον την ιδια θεα απλα βρισκονται στον κατω οροφο

οικονομικότερα (απο 60 ευρω) και με ανεμπόδιστη θεα, χτισμένα στην άκρη του γκρεμου, ειναι τα studios halara παλι στην πλακα

αλλη μια αξιοπρεπης επιλογη ειναι το Σπιτι της Μαχης, το οποίο βρίσκεται σχεδον στην είσοδο της Πλακας, δεν εχει τη θεα των άλλων δύο αλλα κατι βλεπεις και διαθετει δικο του παρκιγκ

Στην Τρυπητη (η οποία αποτελεί επίσης εξαιρετική επιλογή διαμονής) περπατώντας ειχα βρει στουντιο με ωραια θεα αλλα δεν βρηκα το τηλεφωνο, εαν το βρω θα επανελθω ..

Καλη επιτυχια, το νησι ειναι υπεροχο ..
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
συμφωνω με την ερμινα!μην το βαζετε κατω!!το νησι ειναι εκει και σας περιμενει!!!ψαξτε περισσοτερο!!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
γεια χαρα!
εχω βρει δωματια με 35 ευρω τον Ιουλιο και 55 ευρω Αυγουστο στον Αδαμαντα στο κεντρο, το ονομα ειναι Στουντιος Φιλιππος,Αννα Τσερωνη ονομαζεται η ιδοκτητρια,μπορεις να βρεις τηλεφωνο στο google.
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Μα καλά όλοι πάμε Μήλο φέτος το καλοκαίρι? χεχε και εγώ Μήλο θα πάω με την παρέα μου αρχές Ιούλη, και θα μείνω στο Aeolis Hotel, 5 λεπτά με τα πόδια από το λιμάνι, η βραδιά έχει 70ε το τετράκλινο. :D
 

popcorn

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Δρέσδη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-L.A. οδικως
αν θελεις θεα στη θαλασσα τσεκαρε τα δωματια της αρχοντουλας στην πλακα..ειναι σε ησυχη περιοχη του χωριου με φοβερη θεα αλλα μαλλον θα ειναι ακριβα..τσεκαρε το ομως

επισης υπαρχουν και καποια δωματια στο καστρο της πλακας αλλα πιστευω οτι εκει η τιμη θα πεταει λιγο..
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Παιδιά τελικά έκλεισα στα studios της Αρχοντούλας στην Πλάκα, σας ευχαριστώ όλους!
 

maria 4

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
στην μηλο καλη προταση αλλα δωματια εχει μετα τις 25 αυγουστου το psaravolada στην αγ κυριακη,
και αλλη μια προταση ειναι το αστεριας στην παχαινα,
δοκιμασε οπωσδηποτε να φας στο εστιατοριο ω χαμος! ειναι στην παραλια αδαμαντα και το γυαλος στην πολλωνια!! φυσικα μην ξεχασεις να κανεις και μια βολτα του νησιου με το καταμαραν χρυσοβαλαντου!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom