Κουφονήσια Μήλος Μήλος - Κουφονήσια..ιδού το δίλημμα!

tsigganitsa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπερα σε ολη την παρεα...!!διαβαζω αρκετο καιρο το υπεροχο αυτο site και ομολογω οτι χωρις αυτο δεν θα ειχα μαθει αρκετα πραγματα!!Οντας καινουργια εδω και μετα απο τοοοσα που εχω διαβασει θα ηθελα να μου προτεινεται τι ειναι καλυτερο για τις πρωτες διακοπες με το αγορι μου!ειμαστε και οι δυο 24 και ψαχνουμε ενα νησι με ωραιες παραλιες,σχετικα μικρο για να γυριζεται,οικονομικο και με μια καλη νυχτερινη ζωη...μετα απο πολλα καταληξαμε στη μηλο ή στα κουφονησια...και παραμενουμε μπερδεμενοι εκει...υπολογιζουμε για τελος αυγουστου με αρχες σεπτεμβρη γυρω στις 5 διανυκτερευσεις.!!εχουμε μηχανακι που στην περιπτωση της μηλου σιγουρα θα χρειαστει νομιζω....help please...:D
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
θα ηθελα να μου προτεινεται τι ειναι καλυτερο για τις πρωτες διακοπες με το αγορι μου!ειμαστε και οι δυο 24 και ψαχνουμε ενα νησι με ωραιες παραλιες,σχετικα μικρο για να γυριζεται,οικονομικο και με μια καλη νυχτερινη ζωη...
:welcome:
Αν και Κουφονήσια δεν έχω πάει......για αυτές τις πρώτες διακοπές με το αγόρι σου που θες, νομίζω πως ένας από τους ιδανικότερους τόπος είναι η Μήλος!!!!! Όμορφο νησί και ρομαντικό :love0071:!!!!! Έχει ζωή και μπαράκια , πολύ ωραίες παραλίες και σχετικά οικονομικό!!!!!
Και εμένα οι πρώτες καλοκαιρινές διακοπές, με τον αρραβωνιαστικό μου πλέον, ήταν στη Μήλο και είχαμε πάει για 6 μέρες στα τέλη του Αυγούστου.........
Αν και εκείνη την περίοδο το Αιγαίο έχει λίγο τον αέρα του, αλλά αυτό είναι και λίγο σχετικό....εμείς τις 2 μέρες είχαμε πετύχει μποφόρ και την μία μέρα από αυτές είχαμε πάρει το Καταμαράν για τον γύρω του νησιού και κουνηθήκαμε, βραχήκαμε και άλλοι είχαν ζαλιστεί!!!!! Βέβαια από τις καλύτερες εμπειρίες μας....... Το καταμαράν είναι το τελευταίο που μπορεί να κινδυνέψει στην κακοκαιρία, να ξέρεις, και ο γύρος του νησιού είναι απαραίτητος, γιατί σε κάποιες παραλίες, στο δυτικό μέρος νομίζω, δεν πας οδικώς από το νησί!!!!!!
Πολύ ωραίο φαγητό και καλός κόσμος.......!!!!!

Η εικόνα του προφίλ μου είναι από Μήλο.....
 
Last edited by a moderator:

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Καλησπερα σε ολη την παρεα...!!διαβαζω αρκετο καιρο το υπεροχο αυτο site και ομολογω οτι χωρις αυτο δεν θα ειχα μαθει αρκετα πραγματα!!Οντας καινουργια εδω και μετα απο τοοοσα που εχω διαβασει θα ηθελα να μου προτεινεται τι ειναι καλυτερο για τις πρωτες διακοπες με το αγορι μου!ειμαστε και οι δυο 24 και ψαχνουμε ενα νησι με ωραιες παραλιες,σχετικα μικρο για να γυριζεται,οικονομικο και με μια καλη νυχτερινη ζωη...μετα απο πολλα καταληξαμε στη μηλο ή στα κουφονησια...και παραμενουμε μπερδεμενοι εκει...υπολογιζουμε για τελος αυγουστου με αρχες σεπτεμβρη γυρω στις 5 διανυκτερευσεις.!!εχουμε μηχανακι που στην περιπτωση της μηλου σιγουρα θα χρειαστει νομιζω....help please...:D
:welcome:
Αν και Κουφονήσια δεν έχω πάει......για αυτές τις πρώτες διακοπές με το αγόρι σου που θες, νομίζω πως ένας από τους ιδανικότερους τόπος είναι η Μήλος!!!!! Όμορφο νησί και ρομαντικό :love0071:!!!!! Έχει ζωή και μπαράκια , πολύ ωραίες παραλίες και σχετικά οικονομικό!!!!!
Και εμένα οι πρώτες καλοκαιρινές διακοπές, με τον αρραβωνιαστικό μου πλέον, ήταν στη Μήλο και είχαμε πάει για 6 μέρες στα τέλη του Αυγούστου.........
Ωωωωωωω τελικά γούρικο είναι αυτό το νησί (κ ας λένε άλλοι...) κ εγώ με τον... πλέον άντρα μου εκεί είχαμε πάει πρώτες διακοπές!!! :romeo: είχαμε περάσει τέλεια!!! Ούτε εγώ έχω πάει Κουφονήσια, αλλά για την Μήλο έχω να πω μόνο καλά!!!

Αν και εκείνη την περίοδο το Αιγαίο έχει λίγο τον αέρα του, αλλά αυτό είναι και λίγο σχετικό....εμείς τις 2 μέρες είχαμε πετύχει μποφόρ και την μία μέρα από αυτές είχαμε πάρει το Καταμαράν για τον γύρω του νησιού και κουνηθήκαμε, βραχήκαμε και άλλοι είχαν ζαλιστεί!!!!! Βέβαια από τις καλύτερες εμπειρίες μας....... Το καταμαράν είναι το τελευταίο που μπορεί να κινδυνέψει στην κακοκαιρία, να ξέρεις, και ο γύρος του νησιού είναι απαραίτητος, γιατί σε κάποιες παραλίες, στο δυτικό μέρος νομίζω, δεν πας οδικώς από το νησί!!!!!
Εμείς είχαμε πάει αρχές Ιουλίου κ είχε πολύ αέρα κ οι βόρειες παραλίες δεν ήταν στα καλύτερά τους κ δυστυχώς τα καραβάκια δεν έκαναν τον γύρο :klaps:. Τελικά πήραμε ένα σκαφάκι από τον Κήπο (έτσι λέγεται το μέρος) κ κάναμε στάση κ μπάνιο στον Γέροντα κ στο Κλέφτικο: φ-α-ν-τ-α-σ-τ-ι-κ-ά!!!
Μέναμε στον Αδάμαντα κ το βράδυ είχε μπαράκια για να βγεις.
Αν τελικά αποφασίσεις για Μήλο, πες μας να σε βοηθήσουμε περισσότερο
 

tsigganitsa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
τελικα μηπως ισχυει αυτο που λενε οτι η πας στη μηλο και χωριζεις η πας και παντρευεσαι??:haha:..κλεινω και εγω στη μηλο πιο πολυ..πανεμορφο και το κουφονησι αλλα οι διαμονες ειναι απλα απιαστες και δεν εχει και διαθεσημοτητα..για τη μηλο αρκουν οι 5 μερες για να εχεις μια σχετικα καλη εικονα του νησιου?σας ευχαριστω για τη βοηθεια...σιγουρα θα χρειαστω περισσοτερα...;)
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ωωωωωωω τελικά γούρικο είναι αυτό το νησί (κ ας λένε άλλοι...) κ εγώ με τον... πλέον άντρα μου εκεί είχαμε πάει πρώτες διακοπές!!! :romeo: είχαμε περάσει τέλεια!!! Ούτε εγώ έχω πάει Κουφονήσια, αλλά για την Μήλο έχω να πω μόνο καλά!!!
Μάλλον οι τυχεροί στην υπόθεση είναι όσοι πήγαν τις πρώτες τους καλοκαιρινές διακοπές εκεί.......χαχαχαχαααααα!!!!!!!
:clap:

τελικα μηπως ισχυει αυτο που λενε οτι η πας στη μηλο και χωριζεις η πας και παντρευεσαι??:haha:..κλεινω και εγω στη μηλο πιο πολυ..πανεμορφο και το κουφονησι αλλα οι διαμονες ειναι απλα απιαστες και δεν εχει και διαθεσημοτητα..για τη μηλο αρκουν οι 5 μερες για να εχεις μια σχετικα καλη εικονα του νησιου?σας ευχαριστω για τη βοηθεια...σιγουρα θα χρειαστω περισσοτερα...;)
Ναι, πιστεύω πως αν κάνεις 5 διανυκτερεύσεις στο νησί θα έχεις σχεδόν ολοκληρωμένη εικόνα.....
Μάλλον σε αυτές τις μέρες θα καταφέρεις να περάσεις και απέναντι στην Κίμωλο αυθημερόν, κάτι που δεν καταφέραμε εμείς λόγω καιρού!!!!!

Όσο για τον αν παντρεύεσαι ή χωρίζεις αυτό είναι χαζό......Αν έχεις σχέση έτσι κι αλλιώς ή θα το συνεχίσεις και θα παντρευτείς ή θα χωρίσεις......Έτσι δεν είναι;;;;;

Πήγαινε στη Μήλο και δεν θα το μετανιώσεις.......
 
Last edited by a moderator:

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
τελικα μηπως ισχυει αυτο που λενε οτι η πας στη μηλο και χωριζεις η πας και παντρευεσαι??:haha:
Μάλλον!!! :hug:
για τη μηλο αρκουν οι 5 μερες για να εχεις μια σχετικα καλη εικονα του νησιου?σας ευχαριστω για τη βοηθεια...σιγουρα θα χρειαστω περισσοτερα...;)
Κ εμείς 5 μέρες είχαμε πάει κ "τρέχαμε" βέβαια δεν ξέρω το στυλ σας, αλλά εμένα μ'αρέσει να βλέπω όσα περισσότερα γίνεται από έναν τόπο. Κ επειδή είχα ακούσει άπειρα πράγματα για την Μήλο ήθελα να τα δω όλα! Τελικά έχω ακόμα ανοιχτό λογαριασμό με τον γύρο του νησιού:sharkisland:
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
''demie'' θα πάτε κάπου φέτος και αν ναι για που;;;;
 

Tzeni-Zissis

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Δονούσα-Ηρακλειά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Θα πάμε στο χωριό Κάστρο Ηλείας (δίπλα στην Κυλλήνη)...πήγαμε το Πάσχα Κούβα κ δεν είμαστε για πολλά πολλά!!! :harakiri:
Ναι, η Κούβα θα ήταν πολυέξοδη......Και στην Ηλεία καλά είναι.....από τη στιγμή που έχεις θάλασσα, μια χαρά είναι!!!!!:surf2:
 

tsigganitsa

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
φωτιες μας αναψες με την κουβα....χαχαχα!!!νταξει περα απο την πλακα και γω το θεωρω χαζο αυτο για τις παντρειες...!!:confused:..ναι και εμεις θελουμε να το γυρισουμε το νησι..ειμαστε του τρεχαματος...απο διαμονη τι προτεινετε?πλακα η αδαμαντα?εχετε τιποτα οικονομικο υποψη?το δωματιο το θελουμε ισα για εναν υπνο αφου θα ειμαστε ολο εξω:playball:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom