Μετεωρολογικα sites

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αφορμη για αυτο το θεμα ηταν το ταξιδι μου στο Βερολινο:
Εψαξα να βρω προβλεψεις για τον καιρο και καθε site που ανοιγα ειχε και μια διαφορετικη αποψη για το πως θα ειναι ο καιρος τη συγκεκριμενη ημερα. Αλλο ελεγε οτι θα χιονισει και αλλο οτι θα εχει λιακαδα.
Ας παραθετουμε εδω οσα site σχετικα με τις μετεωρολογικες προβλεψεις θεωρουμε εγκυρα, ειτε γενικα, ειτε ανα χωρα, ετσι ωστε να μπορουμε να τα εχουμε καπου μαζεμενα.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Αφορμη για αυτο το θεμα ηταν το ταξιδι μου στο Βερολινο:
Εψαξα να βρω προβλεψεις για τον καιρο και καθε site που ανοιγα ειχε και μια διαφορετικη αποψη για το πως θα ειναι ο καιρος τη συγκεκριμενη ημερα. Αλλο ελεγε οτι θα χιονισει και αλλο οτι θα εχει λιακαδα.
Ας παραθετουμε εδω οσα site σχετικα με τις μετεωρολογικες προβλεψεις θεωρουμε εγκυρα, ειτε γενικα, ειτε ανα χωρα, ετσι ωστε να μπορουμε να τα εχουμε καπου μαζεμενα.
γυρισες έρση? πως π'ερασες?
εγω χρησιμοποιώ το Ελλάδα Καιρός - Ο καιρός τώρα σε Αθήνα, Ελλάδα - Freemeteo.com ,το National and Local Weather Forecast, Hurricane, Radar and Report και το www.accuweather.com....δεν βρισκω τοσες μεγαλες διαφορές..απο λιακάδα στο χιόνι....
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
εγω χρησιμοποιω το weather underground Welcome to Weather Underground : Weather Underground
το οποιο σου λεει συγκεκριμενα απο ποιο μετεωρολογικο σταθμο προερχονται τα δεδομενα καθε στιγμης. Εχει επισης πληρες ιστορικο των τελευταιων δεκα χρονων για (σχεδον) καθε περιοχη
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Σύστημα Ποσειδών Σύστημα παρακολούθησης,πρόγνωσης και πληροφόρησης για την κατάσταση των ελληνικών θαλασσών "Ποσειδών". Στην σελίδα πρόγνωσης επάνω αριστερά επιλέγετε θέμα του χάρτη ενώ δεξιά δοκιμάστε το animation. διαθέτει και προβλέψεις για Ευρώπη και Μαύρη Θάλασσα
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Εγώ χρησιμοποιώ τα εξής:
BBC Weather | Athens
National and Local Weather Forecast, Hurricane, Radar and Report
World Weather Information Service - Official Observations. Official Forecasts.
Weather forecast, maps, news, alerts, and video on Yahoo! Weather
Weather Forecasts, Doppler Radar Reports and Weather Maps from CNN.com

Θα έλεγα ότι το πρώτο και το τελευταίο έχουν αποδειχθεί πιο αξιόπιστα μέχρι τώρα, αν και πολλές φορές έχω διαπιστώσει κάποιες όχι πολύ σημαντικές διαφορές μεταξύ τους.
 

sophia_det

Member
Μηνύματα
213
Likes
225
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία,Περού,Ν.Ζηλανδία

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
για την Ευρωπη και τα εκτακτα καιρικα φαινομενα, υπάρχει το Meteoalarm - Alerting Europe for extreme Weather αλλα γενικα, συμβουλεύομαι το weatherunderground. συνηθως πέφτει μέσα, και τελευταία έπεσε και στην ωρα μέσα: προβλεψη: ΚΑΣΤΟΡΙΑ σαββατο 19/12 2.00 μ.μ χιονι και στις 1.50μ.μ. αρχισε να χιονιζει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom