1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο / Ιούνιο / Ιούλιο 2011! Κάντε κλικ εδώ!

Μετεωρολογικα sites

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γενικά Περί Ταξιδιών' που ξεκίνησε από το μέλος ΕΡΣΗ, στις 18 Δεκεμβρίου 2009.

1. ΕΡΣΗ

ΕΡΣΗ Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βερολίνο (ξανά!)
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
    Αφορμη για αυτο το θεμα ηταν το ταξιδι μου στο Βερολινο:
    Εψαξα να βρω προβλεψεις για τον καιρο και καθε site που ανοιγα ειχε και μια διαφορετικη αποψη για το πως θα ειναι ο καιρος τη συγκεκριμενη ημερα. Αλλο ελεγε οτι θα χιονισει και αλλο οτι θα εχει λιακαδα.
    Ας παραθετουμε εδω οσα site σχετικα με τις μετεωρολογικες προβλεψεις θεωρουμε εγκυρα, ειτε γενικα, ειτε ανα χωρα, ετσι ωστε να μπορουμε να τα εχουμε καπου μαζεμενα.
  2. Μοιραστείτε τη σελίδα

3. sapienza

sapienza Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Roma
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Costiera Amalfitana
  4. ioanna balla

ioanna balla Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Basel...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    αμερική
    γυρισες έρση? πως π'ερασες?
    εγω χρησιμοποιώ το Ελλάδα Καιρός - Ο καιρός τώρα σε Αθήνα, Ελλάδα - Freemeteo.com ,το National and Local Weather Forecast, Hurricane, Radar and Report και το www.accuweather.com....δεν βρισκω τοσες μεγαλες διαφορές..απο λιακάδα στο χιόνι....
  5. Zephyrous

Zephyrous Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Πάτμος & Αλικαρνασσός
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
    εγω χρησιμοποιω το weather underground Welcome to Weather Underground : Weather Underground
    το οποιο σου λεει συγκεκριμενα απο ποιο μετεωρολογικο σταθμο προερχονται τα δεδομενα καθε στιγμης. Εχει επισης πληρες ιστορικο των τελευταιων δεκα χρονων για (σχεδον) καθε περιοχη
  6. mio gps

mio gps Member

το www.freemeteo.com που εχει δωσει νωριτερα η ιωαννα ειναι πολυ καλο για ολη την ευρωπη.
    υπαρχουν βεβαια και πιο εξειδικευμενα...
  7. kalspiros

kalspiros Member

Επόμενο Ταξίδι:
    remaining UK
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    yeah, whatever...
    Σύστημα Ποσειδών Σύστημα παρακολούθησης,πρόγνωσης και πληροφόρησης για την κατάσταση των ελληνικών θαλασσών "Ποσειδών". Στην σελίδα πρόγνωσης επάνω αριστερά επιλέγετε θέμα του χάρτη ενώ δεξιά δοκιμάστε το animation. διαθέτει και προβλέψεις για Ευρώπη και Μαύρη Θάλασσα
  8. tita

tita Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ανταρκτική
    όσο ήμουν στο Βερολίνο χρησιμοποιούσα τα www. wetter.de και www. wetter.com.Αλλά δεν θυμάμαι ποιό αποδεικνυόνταν πιο αξιόπιστο..
  9. Bahari

Bahari Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Μάλτα
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νεπάλ, Ινδία
    Εγώ χρησιμοποιώ τα εξής:
    BBC Weather | Athens
    National and Local Weather Forecast, Hurricane, Radar and Report
    World Weather Information Service - Official Observations. Official Forecasts.
    Weather forecast, maps, news, alerts, and video on Yahoo! Weather
    Weather Forecasts, Doppler Radar Reports and Weather Maps from CNN.com

Θα έλεγα ότι το πρώτο και το τελευταίο έχουν αποδειχθεί πιο αξιόπιστα μέχρι τώρα, αν και πολλές φορές έχω διαπιστώσει κάποιες όχι πολύ σημαντικές διαφορές μεταξύ τους.
  10. sophia_det

sophia_det New Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ισλανδία,Περού,Ν.Ζηλανδία
  11. varsa

varsa Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    far away
    για την Ευρωπη και τα εκτακτα καιρικα φαινομενα, υπάρχει το Meteoalarm - Alerting Europe for extreme Weather αλλα γενικα, συμβουλεύομαι το weatherunderground. συνηθως πέφτει μέσα, και τελευταία έπεσε και στην ωρα μέσα: προβλεψη: ΚΑΣΤΟΡΙΑ σαββατο 19/12 2.00 μ.μ χιονι και στις 1.50μ.μ. αρχισε να χιονιζει...
  12. sardela v.

sardela v. New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ρωσία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νησί του Πάσχα
  13. mio gps

mio gps Member

Μοιραστείτε τη σελίδα