Αιθιοπία Με τη βοήθεια του Θεού... στη Κόλαση!

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απίστευτες φωτό, μπράβο σου για την αφήγηση και πάλι. ΚΟΣΜΗΜΑ για το φόρουμ φτου να μη βασκαθείς. Από καρδιάς ευχαριστώ, φανταστική παρουσίαση, δεν περιγράφω άλλο.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Απίστευτες φωτό, μπράβο σου για την αφήγηση και πάλι. ΚΟΣΜΗΜΑ για το φόρουμ φτου να μη βασκαθείς. Από καρδιάς ευχαριστώ, φανταστική παρουσίαση, δεν περιγράφω άλλο.
:icon_redface::icon_redface::icon_redface:
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Τι να λέμε τώρα! Ήταν που ήταν συναρπαστική η παρουσίαση, έρχεται κι αυτό το φλογισμένο κλείσιμο και την απογειώνει!
እናመሰግናለን γουρουνάκι!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Όχι και βουβοί στο ηφαίστειο...καθώς ήμουν δακρυσμένος από τη συγκίνηση και έβλεπα το ανυπέρβλητο θέαμα, δίπλα μου ακουγόταν ένα "Ω ρε Παναγιά παρθενα" σε ριπίτ.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.566
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Με τη σειρά μου κι εγώ να δηλώσω τη χαρά μου για την ιστορία αυτή, που με έκανε να πάω κι εγώ (πριν καν τελειώσει) με την παρέα μου στην Αιθιοπία και να γίνω αιώνιος θαυμαστής της.
Το Ερτ Άλε πράγματι είναι το αποκορύφωμα του ταξιδιού, ακριβώς όμως δίπλα του είναι το Νταλόλ, ίσως και τα καραβάνια στην αλατολίμνη.
Τα μνημεία της χώρας έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Το ίδιο και οι φυλές του Νότου.
Εν κατακλείδι, απίθανο ταξίδι που συνοδεύεται με υπέροχες φωτογραφίες, αφήγηση και βίντεο.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Με τη σειρά μου κι εγώ να δηλώσω τη χαρά μου για την ιστορία αυτή, που με έκανε να πάω κι εγώ (πριν καν τελειώσει) με την παρέα μου στην Αιθιοπία και να γίνω αιώνιος θαυμαστής της.
Το Ερτ Άλε πράγματι είναι το αποκορύφωμα του ταξιδιού, ακριβώς όμως δίπλα του είναι το Νταλόλ, ίσως και τα καραβάνια στην αλατολίμνη.
Τα μνημεία της χώρας έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Το ίδιο και οι φυλές του Νότου.
Εν κατακλείδι, απίθανο ταξίδι που συνοδεύεται με υπέροχες φωτογραφίες, αφήγηση και βίντεο.
Όπως έγραψα και σε προηγούμενο πόστ, την Αιθιοπία την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να έχει εμπειρία υποσαχάριας αφρικανικής χώρας. Είναι ασφαλής, έχει αρκετά ιστορικά αξιοθέατα (που στερούνται άλλες), διαθέτει φύση (αν και δεν διαθέτει τα εθνικά πάρκα για σαφάρι των γειτόνων της), φυλές και το κυριότερο διατηρεί την αυθεντικότητά της. Προλάβετε πριν την κάνουν οι κινέζοι σαν τα μούτρα τους... (τα έχω πάρει αρκετά με τους κινέζους....)
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Σπίτσλες. Στην καθομιλουμένη έχω μείνει άφωνη. Μπράβο. Μπράβο. Μπράβο.

ΥΣ. μα τι πρωτότυπος σχολιασμός σε ιστορία του γουρουνιού....:)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Θα πω κι εγώ με τη σειρά μου κάτι πολύ πρωτότυπο για αυτή την ιστορία που με κάνει να μπαίνω κάθε τρεις και λίγο στο τραβελστόριζ (ενώ δίνω αύριο και μεθαύριο). :haha::haha:
Αυτή η ιστορία κολάζει και άγιο, γουρουνάκι!! Τα συγχαρητήριά μου!!
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Αν δεν δω γουρουνάκι δίπλα στον κρατήρα να σιγοψήνεται και να γεμίζει τσίκνα τον αιθοπιανό αέρα, θα καταγγείλω clopy paste στο National Geographic :) Είσαι κακή επιρροή πάντως να ξερεις. Με βλέπω να σκαρφαλώνω το Κιλαουέα του χρόνου εξ'αιτίας σου!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν δεν δω γουρουνάκι δίπλα στον κρατήρα να σιγοψήνεται και να γεμίζει τσίκνα τον αιθοπιανό αέρα, θα καταγγείλω clopy paste στο National Geographic :) Είσαι κακή επιρροή πάντως να ξερεις. Με βλέπω να σκαρφαλώνω το Κιλαουέα του χρόνου εξ'αιτίας σου!
:haha: το γουρουνάκι επέζησε, στο τσακ τη γλίτωσε σαν βούλιαξε το πόδι του στην στερεοποιημένη λάβα που θρυμματίστηκε στα πόδια του σαν σοκοφρέττα. Λες να είναι για ΝG οι φωτό; έτσι αυστηρός που είμαι δεν θα το έλεγα, κυκλοφορούν απείρως καλύτερες
Απορώ γιατί δεν το έχεις ήδη πράξει φίλτατε κι αντί για Αιθιοπία μου τρέχεις στους κινέζους (έχω τόσο ξινίσει μαζί τους που θα γράφω τα χειρότερα).
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom