Τουρκία Με τον Πεθερό στήν Πόλη

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498

-Γαμπρέ ?
-Παρακαλώ ?
-Τι θα γίνει με αυτο που λέγαμε ??
-Ποιο απο όλα ? γιατι λεμε και πολλά ?
-Χρωστάς ενα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη !!:shock:
-Δεν το εχω ξεχάσει απλά περιμένω φθηνό αεροπορικό
- Εντάξει !! να ξερεις πάντως οτι θα περιμένω .
-σκεφτομαι ''σιγά και μην δεν περίμενες ''
τελικά δεν βλέπω εξοδο διαφυγής και λέω ''δεν το γλιτώνω με τίποτα τελικά !! τουλάχιστον ας το απολαύσω '':haha::haha:

Το ίδιο βραδυ τηλέφωνο εγω :
-Καλησπέρα
-Καλησπέρα
-Βγήκε προσφορά 110 ευρώ για Πόλη μεχρι τελος Μάρτη.
-Κλείσε τότε τι περιμένεις
-Τον χρηματοδότη λεω γελώντας :haha::haha:.( Το γέλιο πάντα πιάνει σε τετοιες καταστάσεις )
-Κλείσε να πάμε τότε βρέθηκε !!!!!!!!( Θεός ο Πεθερός :haha::haha::haha:).

Οι μερες πέρασαν απο τότε και βρεθήκαμε 10 Μάρτη στις 6 το πρωί στο Ελ.Βενιζέλος .
Παράδοση αποσκευών ενα καφέ στα γρήγορα και γραμμή για επιβίβαση
στο 319 της ΟΑ .
Η πτήση ηταν στις 07:40 με ωρα άφιξης 09:00 αλλά ήξερα οτι το πολύ σε 60' θα είχαμε πατήσει Τουρκία .

55' ηταν η διάρκεια της πτήσης μας .
Αφιξη παραλαβή αποσκευών ελεγχος διαβατηρίων ATM για λίρες
και πάμε για να βρούμε τον άνθρωπο του ξενοδοχείου που θας μας περίμενε εκεί .

Παλαιότερα είχα ανοίξει ενα θεμα που ρωτούσα πιο είναι το ιδανικό location για καποιον που πάει πρωτη φορά στην Κωνσταντινούπολη ???
Κατεληξα στην Παλιά Πόλη για να είμαι σε απόσταση ''βολής''απο τα κυριότερα αξιοθέατα χωρίς να καθυστερώ με τα Μ.Μ.Μ κυρίως το πρωί και πρίν φθάσουν τα group

Δωμάτιο είχαμε κλείσει στο Maywood πολύ κοντά στο σταθμό τρένου Sircesi .Δίπλα σε σταθμό Τράμ που είναι το κυριο μεσο μεταφοράς πρός διάφορα σημεία της πόλης και με όλα τα κυρια αξιοθεατα σε απόσταση βολή με τα πόδια .
Το ξενοδοχείο το είχε προτείνει παλαιότερα η φίλη μου η Βαγγελιώ και τελικά δικαιώθηκε 100% για την πρόταση της .
( ασε που την τελευταια μέρα έμαθα οτι είχε και μεγάλο σουξέ απο γαμπρουδάκια εντός του ξενοδοχείου ):haha:.

Boutique Maywood Hotel, Sirkeci Istanbul | HOMEPAGE
Το ξενοδοχείο 4* boutique είχε τιμή 90 ευρώ με πρωινό μπουφέ
μετα απο 2-3 email που έστειλα απυθείας στο ξονοδοχείο η τιμή κατέβηκε στα 62 ευρώ.
Πόλυ λίγα όπως αποδείχτηκε τελικά για της παρεχόμενες υπηρεσίες του.

Βγαίνοντας απο την κύρια αιθουσα μας περίμενε ενας πιτσιρικάς γύρω στα 13-14 με ενα ταμπελάκι με το όνομα μου γραμμενο πάνω .
Ε ρε μεγαλεία !!!!! Φίρμα και στην Πόλη γίναμε ,με διαβαζε όποιος εβγαινε προς την εξοδο .
Γατί σκέτο ο μικρός μας κάνει νοήματα να τον ακολουθήσουμε στην έξοδο, προσπαθεί να πάρει την βαλίτσα μου αλλά δεν τον αφήνω γιατι όπως τον έβλεπα μαλλον η βαλίτσα ηταν πιο βαριά απο εκείνον :haha:.Το μπαξίσι΄το πήρε πάντως και μαλιστα σε ευρώ .
Του πεθερού όμως που ηταν αρκετά μικρότερη την τσίμπησε στο φτερό και την έβαλε μεσα στο Van με τον οδηγό που μας περίμενε ήδη.

Για τους Τούρκους οδηγούς είχα διαβασει και ακούσει τόσα που έκατσα στην τελευταια θεση του βαν αν και είχε μονο εμας μέσα .
Ομως ως διαμαγείας ο οδηγός ηταν τόσο συνετός με το τιμόνι που θύμιζε κεντροευρωπαίους μεσήλικες που κρατουν το τιμόνιμε το ενα χερι μια και το χαπι της πιέσεως απο την άλλη .
Σκεφτομαι δεν μπορεί !! κάποιος εχει βαλθεί να μας κάνει πλάκα :rolleyes:.
Καναμε να φτάσουμε γυρω στην μια ωρα στο ξενοδοχείο λόγω κίνησης και του ''ευρωπαίου'' Οδηγού μας .

( Στην συνέχεια της ιστορίας ομως το θέμα οδηγοί είναι μια τρελή τρελή ιστορία γεμάτη παραβιάσεις σε κόκκινα φανάρια , ανέβασμα πεζοδρομίων και προσπεράσεων στο αντίθετο ρέυμα ).

Ετσι μετά απο όλα αυτά θα πέρναγα 6 ολόκληρες μέρες και 5 νύχτες με τον Πεθερό μου στην Πόλη που ενώνει 2 ηπείρους .


ΥΓ. Φίλος μου καλός οταν του είπα που και με ποιος θα πάω με ρωτησε αν εχω δει μια ταινία του 1991 ''Νύχτες με τον εχθρό μου ''με την αγαπημένη Julia ?????????
Την απάντηση θα την δώσω στο τέλος αυτής της Ιστορίας ;)
 

Attachments

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ωπα! Χρηστος ξαναχτυπησε!
Εφερα το σκαμνακι μου και πιανω πρωτη σειρα καλτσα!
Ελα παλικαρι μου ριξε τα οργανα!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Δώσε δώσε Χρήστο!!!Ώστε σας περίμενε κι άνθρωπος του ξενοδοχείου με ταμπελάκι??Α ρε αυτά είναι..Εμείς ακόμα τον περιμένουμε..
Η φίλη σου είχε μεγάλο σουξέ στο καφέ ακριβώς απέναντι απ το ξενοδοχείο..Έκαψε καρδιές κι εκεί!!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
ωραία αρχή....για να δούμε συνέχεια!!!!
 

PAPI_9

Member
Μηνύματα
138
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Είμαστε στην έρευνα....
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΑΚΕΡΟΣ!!!
Γαμπρέ ?
-Παρακαλώ ?
-Τι θα γίνει με αυτο που λέγαμε ??
-Ποιο απο όλα ? γιατι λεμε και πολλά ?
-Χρωστάς ενα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη !!:shock:

Το ίδιο βραδυ τηλέφωνο εγω :
-Καλησπέρα
-Καλησπέρα
-Βγήκε προσφορά 110 ευρώ για Πόλη μεχρι τελος Μάρτη.
-Κλείσε τότε τι περιμένεις
-Τον χρηματοδότη λεω γελώντας :haha::haha:.( Το γέλιο πάντα πιάνει σε τετοιες καταστάσεις )
-Κλείσε να πάμε τότε βρέθηκε !!!!!!!!( Θεός ο Πεθερός :haha::haha::haha:).


Αυτό θα πει πέτυχα γαμπρό "λαχείο":haha:

( Στην συνέχεια της ιστορίας ομως το θέμα οδηγοί είναι μια τρελή τρελή ιστορία γεμάτη παραβιάσεις σε κόκκινα φανάρια , ανέβασμα πεζοδρομίων και προσπεράσεων στο αντίθετο ρέυμα ).

Kαι 'γω μέχρι να πατησω στην Casablanca, νόμιζα ότι ήταν το χειρότερο μέρος που οδηγήσαμε, μετά όμως μου φάνηκε παιδική χαρά...:haha:
Για συνέχισε όμως να δούμε την εξέλιξη.. (ήταν όντως ταξίδι με τον εχθρό σου?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.942
Προσπαθώ να φανταστώ κάτι αντίστοιχο για μένα.. δηλαδή ταξίδι με την πεθερά μου...:D
Περιμένω με πολύ περιέργεια να δώ την έκβαση της ιστορίας!!! :)
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Ωπα! Χρηστος ξαναχτυπησε!
Εφερα το σκαμνακι μου και πιανω πρωτη σειρα καλτσα!
Ελα παλικαρι μου ριξε τα οργανα!
και εγω και εγω!!!!!!με τον πεθερο στην πολη ....πολυ ενδιαφερον:D
ημουνα και εγω 3 μερες πριν απο εσενα.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Προσπαθώ να φανταστώ κάτι αντίστοιχο για μένα.. δηλαδή ταξίδι με την πεθερά μου...:D
Περιμένω με πολύ περιέργεια να δώ την έκβαση της ιστορίας!!! :)
προσωπικα ,αυτο δεν μπορω καν να το φανταστω.....πολυ κακια νυφη?
 

PAPI_9

Member
Μηνύματα
138
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Είμαστε στην έρευνα....
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΛΑΚΕΡΟΣ!!!
Προσπαθώ να φανταστώ κάτι αντίστοιχο για μένα.. δηλαδή ταξίδι με την πεθερά μου...:D

Η φαντασία σου οργιάζει...:shock: θεωρώ επίσης ότι θα μπορούσε να γίνει αντικείμενο επιστημονικής μελέτης..:haha:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
:shock: Πήγες μόνο με τον πεθερό;;;;
Α ρε, πρέπει να τη λατρεύεις τη γυναίκα σου! :haha:

Περιμένουμε την ιστορία και φυσικά υπέροχες φωτογραφίες, όπως συνηθίζεις!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Με τέτοιο άρχοντα πεθερό,πάω κι εγώ ταξίδι μαζί του:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom