Μονιμη κατοικια στο εξωτερικο??

Θα φεύγατε από την Ελλάδα για μόνιμη κατοικία έξω?

  • Ναι, όπου φύγει φύγει.

    Votes: 162 85,3%
  • Όχι, θα μείνω εδώ.

    Votes: 28 14,7%

  • Total voters
    190

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Η δική μου γνώμη είναι ότι δύσκολα την αφήνεις αυτή την χώρα,παρα τα προβλήματα και όλες τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε παραμένει μια πανέμορφη χώρα που πάντα σε γοητεύει.
Πάντως αν για κάποιο λόγο το αποφάσιζα θα επέλεγα σίγουρα ισπανία.
 

cliff_ac

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Αφρικής
Εγω σε κανα χωριό στην Αφρική να βοηθήσω κόσμο , αλλιώς για μια πιο κανονική ζωή θα έμενα σε μια από Αργεντινή , Πορτογαλία , Ισπανία..
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
1.587
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Εάν είχα εξασφαλισμένη εργασία και κοινωνικό περίγυρο (φίλους - συγγενείς), θα ήθελα να ζω στην μικρή πόλη της Γερμανίας Baden - Baden, 80 km δυτικά της Στουτγκάρδης.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
εγω παλι, θα την αλλαζα την Ελλαδίτσα μας για το Λονδίνο! Δεν ξερω αν θα γυριζα τρεχοντας πισω, αλλα οσο καταφερα και εζησα στο Λονδινο 1 μηνα περιπου, το απολαυσα. Μου αρεσει κι ο καιρος, και το οτι νυχτωνει αργα και η οργανωση τους, οι επιλογες για εξοδο και βολτες στην πόλη, και η αναγνωριση στην εργασια και οι αντιστοιχες αμοιβες και ενα σωρο ακομα μικρα και μεγαλα πραγματα....
 

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Ενω ειμαι μικρη σε ηλικια εχω καταληξει οτι οι μεγαλες πολεις με κουραζουν πολυ. Φευγω παντα καταπονημενη... Οποτε ειτε στην Ελλαδα ειτε στο εξωτερικο μικρη πολη ή χωριουδακι κοντα σε πολη.
Ονειρο μου ειναι να μεινω στη Μαδαγασκαρη η στη Ζανζιβαρη.
Καπου κοντα σε θαλασσα και με ηρεμια δλδ
Εστω κι αν γινει αυτο οταν γερασω
 
Μηνύματα
28
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Thailand...
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα μπόρα
Αν θα μπορούσα να πάω κάποτε να μείνω σε μια άλλη χώρα αυτή θα ήταν η αυστραλία...Εκεί έχω ήδη συγγενείς...οπότε ξέρω τι με περιμένει...ήλιος θάλλασα και πράσινο....τι άλλο θέλει κάποιος ? Άααα...είναι και σχετικά κοντά στην γαλλική πολυνησία...χεχεχε..:haha:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.965
Likes
9.361
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τωρα που το σκεφτομαι , και μια Αυστραλια απο Queensland μερια , ενα Cairns στη Sunshine coast αs πουμε δε θα με χαλαγε..Θα ειχα τη Γαλλικη Πολυνησια σε αποσταση αναπνοηs και η Αυστραλια ειναι εναs τοποs που δε μοιαζει με κανεναν! Αλλη ποιοτητα ζωηs και βουτιεs στον μεγαλυτερο κοραλιογενη υφαλο τηs γηs
Οπως βλεπεις ταξιδιωτη εχουμε μια συμπνοια αποψεων..κι εγω εχω συγγενεις εκει :)
 
Μηνύματα
28
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Thailand...
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα μπόρα
Βασικά τι να πώ...είναι στον άνθρωπο ; Είναι στο πως μεγαλώνουμε και το τι μαθαίνουμε...; Όντως έχουμε τα ίδια γούστα για ταξιδια... Προσωπικά θα σας πώ ότι ο πατέρας μου φταίει για αυτό...πήγαινε τον χειμώνα τον δικό μας στην αυστραλία και έφευγε απο εκεί μόλις έπιανε για αυτούς χειμώνας...και φανταστείτε..το 70'... Μακάρι να κάνω ποτέ το ταξίδι του...35 ημέρες με κρουαζερόπλοιο...γύρισε την μισή γή..!!! Έχει δει, ταιτή,ακαπούλκο, διώρυγα του παναμά και εγώ δεν ξέρω πόσα άλλα μέρη...Ποιός ξέρει πρέπει να τον πείσω να γράψει καμια ιστορία του εδώ μέσα...:haha:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Βασικά τι να πώ...είναι στον άνθρωπο ; Είναι στο πως μεγαλώνουμε και το τι μαθαίνουμε...; Όντως έχουμε τα ίδια γούστα για ταξιδια... Προσωπικά θα σας πώ ότι ο πατέρας μου φταίει για αυτό...πήγαινε τον χειμώνα τον δικό μας στην αυστραλία και έφευγε απο εκεί μόλις έπιανε για αυτούς χειμώνας...και φανταστείτε..το 70'... Μακάρι να κάνω ποτέ το ταξίδι του...35 ημέρες με κρουαζερόπλοιο...γύρισε την μισή γή..!!! Έχει δει, ταιτή,ακαπούλκο, διώρυγα του παναμά και εγώ δεν ξέρω πόσα άλλα μέρη...Ποιός ξέρει πρέπει να τον πείσω να γράψει καμια ιστορία του εδώ μέσα...:haha:
Το μηλο κατω απο την μηλια θα πεση...
Αν τον πεισεις να γραφτη και ειδικα να γραψει στορυ,θα γινει η μασκωτ του σαιτ.
Για φροντισε το ετσι πολυταξιδεμενος οπως ειναι.!!
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
θα μαρεσε αν και δεν εχω παει καπου η πραγα η γερμανια ...
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
έχω ζήσει 6 χρόνια στη Βοστώνη αλλά δεν έκανα καλή παρέα με τους ταύρους και τις αγελάδες και έτσι γύρισα πριν από λίγες εβδομάδες.. τώρα βρίσκομαι εις αναζήτησιν νέων βοσκοτόπων.. ιδεατά, θα πήγαινα ενάντια στη φύση μου και θα διάλεγα είτε καμιά μπανανοχώρα της κεντρικής αμερικής, όπως η Νικαράγουα (καθότι υποκύπτω και στη γοητεια των μαιμουδων) είτε κάποια παρυφή των Άνδεων, ώστε να παραβγαίνω με τα λάμα (όπου μεν θα έχανα αλλά θα το απέδιδα στο υψόμετρο).. αν παλι ήθελα να συναστραφώ ανθρώπους, δίχως αμφιβολία θα με βρίσκατε στο Μπουένος Άιρες... σας αφήνω όμως γιατί με φωνάζει μια κατσίκα.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Ευχαριστω για αυτο το ποστ Γιωργο...τι να πω..μπραβο σου που πλησιαζεις τα τριαντα και εχεις παει σε τοσες χωρες ετσι οπως εχεις παει. Εναι πολλοι αυτοι που εχουν επισκεφτει περιπου οσα μερη εχεις κι εσυ , αλλα καμια σχεση με σενα..
Τολμω να πω οτι σε ζηλευω!
Πραγματικά το παλικάρι έχει γυρίσει όλο το κόσμο! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.217
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom