Ναύπλιο

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Το πρώτο πράγμα που θα πρέπει να κάνει κανείς μόλις φτάσει Ναύπλιο θα είναι να πάει στο παγωτατζίδικο του Ιταλού για να φάει παγωτό! Μιλάμε για το απίστευτο παγωτό, ειδικά το φουντούκι μπορείς να φας μέχρι να σκάσεις! Είναι ακριβώς απέναντι από ένα άλλο παγωτατζίδικο αλυσίδας (τώρα δεν θυμάμαι αν είναι Δωδώνη ή Παγωτομάνια).
παγωτομανια ειναι!!!με σημα τον ρανταπλαν!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εγώ δεν τρελλάθηκα. σε καλό ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς βρίσκεις θησαυρούς, μην υπερβάλλουμε τώρα. να μην πώ για τις εξωφρενικά ψηλές τιμές! 4,5 Ε ένα κυπελλάκι με 2 μπαλίτσες!!το ίδιο που στη Ρώμη έχει 1.5..ε όχι και να μας δουλεύουν οι ιταλοί εδώ..
συμφωνώ!! ως λιχούδα πήρα δύο τρείς γεύσεις και έδωσα 12 ευρώ!! το έφαγα σε μία ώρα για να το ευχαριστηθώ!!!:haha::haha:
πανάκριβο!! αλλα δεν λέει να περάσεις και να μην φάς ..κείνα τα χρωματιστά παγωτόβουνα δεν σε αφήνουν σε ησυχία..αλλαξτε δρόμο!!:D
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Καμια πρόταση για φαγητό στο Ναύπλιο έχουμε πέρα από το παγωτό του Ιταλού?
Δοκιμασμένη διαμονή μέχρι 100 ευρώ?

ευχαριστώ :D
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Για φαγητο προτεινω το 1890 αν θυμαμαι καλα παντως 18κατι, ειναι σε ενα δρομακι παραλληλο με τα δρομακια των κομπολογαδικων κλπ, αξιοπρεπες φαγητο περα απο τα κλισε των τουριστομαγαζων και ευχαριστο περιβαλλον.
Για ξενοδοχεια δεν ξερω, εχω παει πολλες φορες αλλα μονοημερα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Το εστιατοριο "Ωραια Ελλας" στην πλατεια Συνταγματος εξακολουθει να υπαρχει; Και αν ναι ειναι τοσο καλο οσο υπηρξε; Ξερει κανεις;
Επισης οποιος βρεθει εκει ας μη χασει το Πελοπονησιακο Λαογραφικο Ιδρυμα. Πελοποννησιακό Λαογραφικό Ίδρυμα 'Βασίλειος Παπαντωνίου' - Ναύπλιο - Αρχική
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Καμια πρόταση για φαγητό στο Ναύπλιο έχουμε πέρα από το παγωτό του Ιταλού?
Δοκιμασμένη διαμονή μέχρι 100 ευρώ?

ευχαριστώ :D
Πραγματικα καλο φαγητο, ο ΝΟΥΛΗΣ Μουτζτουριδου 22, παλιο Ναυπλιο.
Και ο ΚΑΚΑΝΑΡΑΚΗΣ καλος ειναι, το ΑΓΝΑΝΤΙ (στις μπανιερες) επισης καλο, ο ΚΗΠΟΣ και η ΟΜΟΡΦΗ ΠΟΛΗ. Ολα στο παλιο Ναυπλιο.
Ξενοδοχεια πολλα...αν δυσκολευτεις στειλε πμ.
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Το εστιατοριο "Ωραια Ελλας" στην πλατεια Συνταγματος εξακολουθει να υπαρχει; Και αν ναι ειναι τοσο καλο οσο υπηρξε; Ξερει κανεις;
Επισης οποιος βρεθει εκει ας μη χασει το Πελοπονησιακο Λαογραφικο Ιδρυμα. Πελοποννησιακό Λαογραφικό Ίδρυμα 'Βασίλειος Παπαντωνίου' - Ναύπλιο - Αρχική
Ερση εφαγες ποτε στο "Ωραια Ελλας";
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πριν πολλα πολλα χρονια. Και μου ειχε αρεσει και το περιβαλλον επισης. Δεν ξερω ομως πως ειναι τωρα, για αυτο ρωτω.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Μήπως εννοείς το 1986?
Ναι, επεσα πολυ εξω στις ημερομηνιες, καλα που δεν ειμαι ιστορικος:D:D:D

Ερση το εστιατοριο που λες υπαρχει ακομα μονο που δεν εφαγα προσφατα για να σου πω τι κουζινα εχει. Ειναι σε πολυ καλο σημειο αν και λιγο θορυβωδες.
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Πριν πολλα πολλα χρονια. Και μου ειχε αρεσει και το περιβαλλον επισης. Δεν ξερω ομως πως ειναι τωρα, για αυτο ρωτω.
Δεν εχει αλλαξει κατι εδω και πολλα χρονια! Το "Ελλας" ειναι μερος της ιστοριας του Ναυπλιου και το μαγαζι και ο ...ιδιοκτητης του, ως εκει ομως ;););)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom