Χιλή Νησί του Πάσχα

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Nα γίνω κι εγώ γραφικός και να πω ότι ο χάρτης σου είναι το δικό μου όνειρο και με ακόμη περισσότερο πορτοκαλί στο γέμισμα !! Τα ταξίδια είναι ο τρόπος κι η στάση ζωής μου !!!
Φανταστική η περιγραφή σου για τη νήσο του Πάσχα, έναν πραγματικά μακρινό κι ακριβό προορισμό για τους περισσότερους από εμας !!!! Από μικρός, όντας πορωμένος με τη γεωγραφία και τα ταξίδια έβλεπα φωτογραφίες των μοαι κι αναριωτόμουν αν ποτέ θα μπορέσω να τα δω από κοντά...
Εγώ αυτό που θελω να ρωτήσω όποιον άλλο κοσμο-γυρισμένο ταξιδιώτη και μέλος του φόρουμ μας διαβάζει, είναι το εξής : Παιδιά αλήθεια υπάρχει κανείς από εσάς που έχει ταξιδέψει στο Σουρινάμ, στη Γουιάνα και τη Γαλλική Γουιάνα (όλες χώρες της Νοτίου Αμερικής για όσους δεν το γνωρίζουν) ?? Γιατί μπορεί η νήσος του Πάσχα να ακούγεται μακρινός προορισμός αλλα ειλικρινά ποτέ δεν έχω ακούσει η διαβάσει, κάποιος (τουλαχ μέσα σε αυτό το φόρουμ) να έχει επισκεφτεί αυτές τις χώρες !!! Απλή περιέργεια....για μία ακόμη ιστορία ίσως ???
 

WindowsNT

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πηγα παντου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σπίτι.Σ'ολα τα άλλα πήγα.
Θέλω να πάω. Αξίζει να το δοκιμάσω καλοκαίρι που εκεί έχει χειμώνα;

Nα γίνω κι εγώ γραφικός και να πω ότι ο χάρτης σου είναι το δικό μου όνειρο και με ακόμη περισσότερο πορτοκαλί στο γέμισμα !! Τα ταξίδια είναι ο τρόπος κι η στάση ζωής μου !!!
Φανταστική η περιγραφή σου για τη νήσο του Πάσχα, έναν πραγματικά μακρινό κι ακριβό προορισμό για τους περισσότερους από εμας !!!! Από μικρός, όντας πορωμένος με τη γεωγραφία και τα ταξίδια έβλεπα φωτογραφίες των μοαι κι αναριωτόμουν αν ποτέ θα μπορέσω να τα δω από κοντά...
Εγώ αυτό που θελω να ρωτήσω όποιον άλλο κοσμο-γυρισμένο ταξιδιώτη και μέλος του φόρουμ μας διαβάζει, είναι το εξής : Παιδιά αλήθεια υπάρχει κανείς από εσάς που έχει ταξιδέψει στο Σουρινάμ, στη Γουιάνα και τη Γαλλική Γουιάνα (όλες χώρες της Νοτίου Αμερικής για όσους δεν το γνωρίζουν) ?? Γιατί μπορεί η νήσος του Πάσχα να ακούγεται μακρινός προορισμός αλλα ειλικρινά ποτέ δεν έχω ακούσει η διαβάσει, κάποιος (τουλαχ μέσα σε αυτό το φόρουμ) να έχει επισκεφτεί αυτές τις χώρες !!! Απλή περιέργεια....για μία ακόμη ιστορία ίσως ???
Δεν είναι τόσο η απόσταση όσο το τουριστικό ενδιαφέρον, οι υποδομές, οι πτήσεις, η ασφάλεια. Και το Τσάντ είναι πολύ πιο κοντά από το νησί του Πάσχα αλλά ποιος πηγαίνει.
 
Last edited by a moderator:

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Είδα τώρα τελευταια το nostalgia de la luz και το el boton de nácar και εμεινα απλα μαγεμένη. απιστευτα ομορφες εικονες και μπηκε και η χιλη στην καρδια μου. απλα ονειρευομαι :)
μακαρι να ειχε και φωτος η ιστορια σου:)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θέλω να πάω. Αξίζει να το δοκιμάσω καλοκαίρι που εκεί έχει χειμώνα;


.
Ε ναι, σιγά το χειμώνα. Αν και η καλύτερη εποχή είναι ο Φεβρουάριος που κάνουν το απίθανο φεστιβάλ tapati έχω βάλει φωτό στη σχετική ιστορία μου.

tip: για να κλείσετε εισιτήριο από Σαντιάγο για Νησί του Πάσχα, συμφέρει στη σελίδα της lan να επιλέξετε τη Χιλή ως χώρα από την οποία συνδέεστε. Έτσι πληρώνετε τιμές Χιλιανών και όχι τουριστών... Είναι μεγάλη η διαφορά.
 
  • Like
Reactions: GTS

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
tip: για να κλείσετε εισιτήριο από Σαντιάγο για Νησί του Πάσχα, συμφέρει στη σελίδα της lan .
tip του tip: lan μας εχει αφησει χρονους..latam.
Κ Σαντιαγο παμε με Alitalia και κατω απο 450 απο Ρωμη. Εντυπωσιακη η πτωση τιμων απο την εποχη της ιστοριας. Πας πλεον με κατω απο 1000 απο Αθηνα ανετα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom