Ξενοδοχεια - Απογοητευση

Lifesparker

Member
Μηνύματα
65
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Δανια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Ξεκιναω αυτο το τοπικ για τον εξης λογο.
Εχουμε ολοι μας την εγνοια του ξενοδοχειου το οπιο θα παμε.
Καλα ολα με τις μηχανες αναζητησης αλλα καλο ειναι να λεμε την γνωμη μας για ξενοδοχεια τα οποια εμεις δεν συμπαθησαμε ή μας απογοητευσαν.Ποφανως ενα παραλληλο θεμα "Ξενοδοχεια-τελειες διακοπες" θα μπορουσε να συνηπαρξει αλλα βρισκω πιο καταλληλο αυτο εδω,διοτι περισσοτερο μας ενδιαφερει να αποφηγουμε τα δυσαρεστα.

Ξεκινηστε λοιπον,εγω με την σειρα μου θα σας πω τα δικα μου.
Αναφερετε τι δεν σας αρεσε,τι δεν ειχαν/εξυπηρετηση οτι θελετε.
 

Lifesparker

Member
Μηνύματα
65
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Δανια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Ξεκιναω με κατι πολυ κοντινο και προσφατο.
Βουλγαρια.Σαντανσκι.Οχι για ψωνια!δεν αξιζει καν να πας στην πολη,μειναμε στο ξενοδοχειο.Θα μου πειτε γιατι εκει;γιατι θελαμε κατι κοντα και σε καλο-φθηνο ξενοδοχειο περα απο τις χαλκιδικες κτλ.Ηθελα να της κανω και εκπληξη,δεν θα το φανταζοταν,δεν ειχε παει ποτε,παρολο που εχει παει σε περισσοτερες απο εμενα χωρες.
λοιπον...
Hotel Medite.Πολυ ωραιο στις περιγραφες,απαντουν σε email,κανονιζω να με παρουν απο Προμαχωνα με 10 ευρω(δεκτο ποσο),παρκαρα στα συνορα,αν και αργησαν 15-20 λεπτα.δεν πειραζει.
Ξενοδοχειο 4 αστερων.αυτο http://www.hotelmedite.com/en/index.html

Ζηταω δωματιο μη καπνιστων και με μεγαλο κρεββατι(king size),τιποτα απο αυτα δεν ισχυει τελικα.
Το προσωπικο δεν μιλαει αγγλικα περα απο 2 κοπελες.Οι υπολοιπες κατι μεταξυ ελληνικα και ρωσικα,κουτσα στραβα.
Το εστιατοριο ομως πολυ καλο,με πολυ καλο μενου,και εξυπηρετηση αψογη.Ειναι και ενας σερβιτορος Μπορισλαβ που μιλαει καλα ελληνικα.Το κρασι ομως ενα μουσκατ οττονελ ηταν τελικα του 2002!λευκο κρασι 5 χρονων;;αυτα δεν διατηρουνται!το αλλαξαμε.
Την δευτερη ημερα το μαπινουμε στο εστιατοριο του ξενοδοχειου,κρυο!!!θελαμε μπουφαν!και το πρωινο παγωμενο!λεγαμε τι θα γινει αυτοι μας μαγειρεψανε κατι ομελετες και κατι πατατες βραστες κτλ αλλα τι να το κανεις.
Απογοητευση το Σπα.τιμες οχι ξεκαθαρες,αλλα λεει ο καταλογος αλλα σου χρεωνουν,διαμαρτηρεσαι και βρισκεις το δικιο σου..Κρυο και στον χωρο του μασαζ,ξεπαγιαζεις.
Η πισινα σιγουρα οχι 30 βαθμους οπως λενε,κατι το πολυ 24-25.
Τζακουζι δεν λειτουργει,κρυο το νερο.Χαρτι τουαλετας στο δωματιο ελειπε και ντουζ κρεμοσαπουνο.κατα τα αλλα ηταν πολυ καθαρο.Μπουρνουζι επρεπε να φερω απο το δωματιο!!!εαν ειναι δυνατον...
Την δευτερη ημερα ευτυχως μετα απο παραπονα ηταν καλο το πρωινο,ζεστο και η θερμοκρασια ενταξει.
Τελικα δεν μπορουσα να πληρωσω με πιστωτικη οπως ηθελα γιατι επεσε ο σερβερ.και ουτε μπορεις να βγαλεις πανω απο 200 ευρω απο την τραπεζα την ημερα!!!ειναι ημερησιο ανωτατο οριο! ετσι μου χαρησανε περιπου 35 ευρω που ηταν η διαφορα και τους χαιρετησα!

Δηλαδη βουλγαρικης νοοτροπιας ξενοδοχειο,καλο στην ιδεα,οχι τελειως λειτουργηκο,με ατελειες σημαντικες.
Δεν θα ξαναπηγαινα,γιατι δεν θα ξαναπηγαινα γενικα σαντανσκι και γενικα βουλγαρια.

Απογοητευση
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
To πρωτο ειναι το hotel Anesis 3* στη Κοζανη, μονο ανετο δεν ηταν,εβηχαν απο το διπλανο δωματιο και κολλουσες ιωση.Το δευτερο ειναι το hotel Aiolis 4* στη Καστορια, πολυ βρωμικο και απαραδεκτο πρωινο(ενα αβγο για 4 ατομα).Το τριτο ειναι το hotel Rodini 4* στη Ροδινη Αχαιας διπλα στο Ριο,απεριποιητο και προσωπικο αγενεστατο.
 

Attachments

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.884
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Εγώ θέλω να βάλω αυτό που αντιμετώπισα σήμερα. Σκοπεύω να πάω τη 2η εβδομάδα του Πάσχα στα Γρεβενά με παρέα. Την Δευτέρα 24/3 παίρνω τηλ στον ομώνυμο ξενώνα στο χωρίο Ζιάκας που μου σύστησε φίλος σαν οικονομικό και μου δίνει το δίκλινο 40 ΕΥΡΩ με πρωινό. Τηλεφωνώ στους φίλους για να κανονήσουμε και παίρνω σήμερα, 4 ημέρες μετά να κλείσω. Προσέξτε διάλογος:
--Πόσο χρεώνεται το δίκλινο;
--60Ευρω
--Μα την Δευτέρα μου είπατε 40
--Γιατί δεν κλείσατε τότε;
--Έιμαστε 3 ζευγάρια και έπερεπε να συνενοηθώ
--Τότε δεν φταίω εγώ!! (ακούτε θράσος)

Φυσικά δεν πρόκειται να κλείσω στο εν λόγω και όταν πάω θα πάω και θα τον χ....Δεν είναι τυχαίο οτι όταν ψάχνεις στο internet δεν βρίσκεις σε κανένα σχεδόν ελληνικό ξενοδοχείο τιμές. Όπου σε βρούν οι "εξαιρετικοί" μας επαγγελματίες.
ΑΙΣΧΟΣ!!!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Δεν είναι τυχαίο οτι όταν ψάχνεις στο internet δεν βρίσκεις σε κανένα σχεδόν ελληνικό ξενοδοχείο τιμές. Όπου σε βρούν οι "εξαιρετικοί" μας επαγγελματίες.
ΑΙΣΧΟΣ!!!!
αυτο που γράφεις ισχύει και αν κλεισεις ελληνικό ξενοδοχείο μέσω www.booking.com?
δεν νομίζω να γινονται τετοιες λαμογιές και στο μπουκινγκ, γιατι αν γίνονται, αυτοι θα βγουν χαμένοι...

Ξυπνησε πλεον ο κόσμος!!!:D
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Θανο στο booking εχεις την επιβεβαιωση μαζι σου οποτε πληρωνεις οτι γραφει!!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αλήθεια, γιατι υπαρχουν τόσα λίγα ξενοδοχεία που συνεργάζονται με το booking?
Θυμάμαι ότι οταν εψαχνα για το Αγκιστρο δεν ειχα βρει κατι σχετικό!!!
Γιατί οι έλληνες ξενοδόχοι είναι τόσο ακατάδεχτοι; :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ξενοδοχειο απογοητευση στην παραλια Κατερινης το mediterannean resort (η λεξη resort απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα).το site ειναι το παραπλανητικο και οι υπαλληλοι παρα πολυ αγενεις.Πηγαμε το καλοκαιρι του 2005 14 αυγουστου,και ενω ειχα ζητησει δικλινο δωματιο γιατι θα εμενα με μια φιλη μου, εκεινοι μου εδωσαν ενα με ημιδιπλο κρεββατι ισχυριζομενοι οτι ετσι ειχαμε συννενοηθει και δεν ειχαν αλλο δωματιο γαι να με εξυπηρετησουν.μεσα στο δωματιο- κλουβακι λοιπον υπηρχε και ενα ψυγειακι χαλασμενο που μυριζε, ζητησαμε 2 φορες να μας το επισκευασουν αλλα ο τεχνικος τους δεν ηρθε ποτε!!!!το ντεκορ ηταν ολο μαυρη λακα(τετοιο ψυχοπλακωμα ουτε σε νεκροταφειο δεν εχω παθει), το φαγητο ηταν πολυ κατω του μετριου και ενω διαφημιζοταν σαν resort με πισινα,στην πραγματικοτητα η πισινα ειχε το μεγεθος γουρνας!!!!Εχοντας εξαντλημενη την υπομονη μας απο την γαιδουρια τους μετα απο 2 βραδια διαμονης σηκωθηκαμε και φυγαμε σαν τρελες,αφου πρωτα τσακωθηκαμε γιατι μας ζητησαν να πληρωσουμε ολα τα βραδια που θα σκοπευαμε να μεινουμε !!!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Το 90% των ξενοδοχειων στην ελλαδα αναλογα με την τιμη που νοικιαζουν ειναι απαραδεκτα ολα!
 
Last edited by a moderator:

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Μπράβο για την ιδέα σας
Είναι καλό να γράφουμε τις εμπειρίες μας και τα παθήματά μας, με το όνομά τους.
΄Ετσι θα προστατεύσουμε και άλλους ταξιδιώτες από δυσάρεστες εμπειρίες.
Για να μπορούμε εύκολα να εντοπίζουμε τα ξενοδοχεία, είναι εφικτό (οι admin αν συμφωνούν..) να γράφουμε στην αρχή του μηνύματος π.χ.
Κατερινη (παραλια) > mediterannean resort
και μετά το σχόλιό μας?
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
συμφωνω με τον τσολια ποιο πανω.....

οι ελληνες ειμαστε λαμογια....

Παντος και σε ενα ξενοδοχειο στο μιλανο που ειχα παει στις φωτο φαινονταν ποιο μεγαλο το δωματιο αλλα απο κοντα ητνα ποιο μικρο.
 

maredia

Member
Μηνύματα
121
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
In my new place
Ταξίδι-Όνειρο
Φλοριανόπολις, Βραζιλία
Hotel Galinos στην Πάρο: απαράδεκτος ιδιοκτήτης διότι
ενώ είχαμε πάει με voucher, το οποίο περιελάμβανε 3 διανυκτερεύσεις,
ο ίδιος μας ζήτησε 70 ευρώ/άτομο για το χαρτόσημο -λέει- (τι εννοεί??αν ξέρει κάποιος να μου πει!) και η γυναίκα του, η οποία προφάνώς δεν είχε συνεννοηθεί μαζί του πόσα να κλέψει, μας ζήτησε 50 ευρώ.
Επίσης , εδώ γελάμε: επειδή το πλοίο της επιστροφής έφευγε το απόγευμα και όπως ξέρετε συνήθως το checkout γίνεται 12 το μεσημέρι, έπρεπε να αφήσουμε κάπου τις βαλίτσες μας καθώς θέλαμε να κάνουμε μια βόλτα χωρίς αυτές..Ε μας ζήτησε 20 ευρώ για την τρίωρη διαμονή των βαλιτσών μας (χωρίς πρωινό :) :) :) )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.745
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom