Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Alba

New Member
Μηνύματα
2
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Earth..
Καλησπέρα σας!
θα ήθελα τη γνώμη σας όσων αφορά στα δύο ξενοδοχεία που ακολουθούν:
  1. http://www.troyhotellondon.co.uk/ (68-70 Queensborough Terrace, London W2 3SH, UK)
  2. http://www.bestwestern.co.uk/hotels/victoria-palace-london-83873/hotel-info/default.aspx (60-64 Warwick Way, Victoria, London, SW1V 1SA)
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι καθαρά η τοποθεσία (οπότε μάλλον πάω προς το δεύτερο, ε?), από άποψη παροχών και τιμής είναι στα ίδια επίπεδα, κριτικές και για τα δύο έχω διαβάσει σχετικά καλές..
Αν παρόλα αυτά έχει μείνει και κάποιος ακόμα καλύτερα, να μου πει την άποψη του.

Ευχαριστώ πολύ!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλησπέρα σας!
θα ήθελα τη γνώμη σας όσων αφορά στα δύο ξενοδοχεία που ακολουθούν:
  1. http://www.troyhotellondon.co.uk/ (68-70 Queensborough Terrace, London W2 3SH, UK)
  2. http://www.bestwestern.co.uk/hotels/victoria-palace-london-83873/hotel-info/default.aspx (60-64 Warwick Way, Victoria, London, SW1V 1SA)
Αυτό που με ενδιαφέρει είναι καθαρά η τοποθεσία (οπότε μάλλον πάω προς το δεύτερο, ε?), από άποψη παροχών και τιμής είναι στα ίδια επίπεδα, κριτικές και για τα δύο έχω διαβάσει σχετικά καλές..
Αν παρόλα αυτά έχει μείνει και κάποιος ακόμα καλύτερα, να μου πει την άποψη του.

Ευχαριστώ πολύ!!
Χωρις να εχω μεινει σε καποιο, ουτε εχω διαβασει κριτικες, θα σου ελεγα να επιλεξεις το πρωτο.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Εκεινος ο δρομος του δευτερου εχει κατι φετιχιστικο. Εχεις την αισθηση οτι εισαι στην ακριβοτερη περιοχη του κοσμου αλλα μονο ξενοδοχεια θα βρεις. Στα αρνητικα οτι εχει ποδαροδρομο για το tube. απ την αλλη, το κακο με το αλλο ειν οτι εχει πολλους ελληνες....
 

Alba

New Member
Μηνύματα
2
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Earth..
Χωρις να εχω μεινει σε καποιο, ουτε εχω διαβασει κριτικες, θα σου ελεγα να επιλεξεις το πρωτο.
Εκεινος ο δρομος του δευτερου εχει κατι φετιχιστικο. Εχεις την αισθηση οτι εισαι στην ακριβοτερη περιοχη του κοσμου αλλα μονο ξενοδοχεια θα βρεις. Στα αρνητικα οτι εχει ποδαροδρομο για το tube. απ την αλλη, το κακο με το αλλο ειν οτι εχει πολλους ελληνες....
Καλημέρα!
Ευχαριστώ πολύ, παιδιά! :)
Είναι γεγονός πως έχω κλείσει το πρώτο το Troy, με δυνατότητα ακύρωσης και σε μια δεύτερη αναζήτηση, βρήκα και το δεύτερο.. Και έπαθα αυτό το φετιχιστικό που λέει και ο @kalspiros (εξαιρετική επιλογή λέξης!)
Μάλλον θα μείνω στην επιλογή του πρώτου προς το παρόν, αλλά θα συνεχίσω να κάνω ψαχτικές που και που..
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλημέρα!! Ταξιδεύω Σεπτέμβριο για Λονδίνο και επειδή έχω κλείσει ξενοδοχείο με ανοιχτή ακύρωση (εννοείται! :xalara:) έχω το νου μου μήπως βρω και κάτι καλύτερο! Για την περιοχή Euston και Bayswater έχει κανείς άποψη?

Εκεινος ο δρομος του δευτερου εχει κατι φετιχιστικο. Εχεις την αισθηση οτι εισαι στην ακριβοτερη περιοχη του κοσμου αλλα μονο ξενοδοχεια θα βρεις. Στα αρνητικα οτι εχει ποδαροδρομο για το tube. απ την αλλη, το κακο με το αλλο ειν οτι εχει πολλους ελληνες....
Kalspiros σκεφτομουν κι εγω το Bayswater γιατι βρηκα ένα φθηνότερο κατάλυμα από αυτό που έκλεισα! Τι εννοείς έχει πολλούς Έλληνες? Απλά κυκλοφορούν εκεί οι Έλληνες ή εχει τουριστοπαγιδες σαν την Πλάκα, δλδ "soyvlaki Parthenonas" "Greek mezes" και τετοια??? :haha::haha:
 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
όχι, έχει πολλούς Έλληνες κι αυτό είν κακό επειδή είμαι κι εγώ τέτοιος. αν ήμουν Ουκρανός δε θα με χάλαγε αλλά να φεύγω από την Αθήνα και ν ακούω συχνά-πυκνά ελληνικά σε ξένη χώρα, με πειράζει.
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
όχι, έχει πολλούς Έλληνες κι αυτό είν κακό επειδή είμαι κι εγώ τέτοιος. αν ήμουν Ουκρανός δε θα με χάλαγε αλλά να φεύγω από την Αθήνα και ν ακούω συχνά-πυκνά ελληνικά σε ξένη χώρα, με πειράζει.
Εντάξει λοιπόν με έπεισες.. I'll stay away! Καμια πληροφορία τότε για Notting hill? Που μπορείς να φας εκεί κοντα και από νυχτερινή ζωή, για χαλαρό ποτάκι μη φανταστεις ξεσαλωμα, λέει τίποτα ή ψοφια πράγματα?? :p

anybody??? Που εισαι βρε Kalspiro????
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εχουν μεινει γνωστοι μου. Εγω ειμα φιλοξενουμενος σε σπιτι εκει κοντα. Το ξενοδοχειο ειναι στου διαολου του μανα. Αν πηγαινουν πρωτη φορα ας το ξεχασουν.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ που έκανα αναζήτηση επειδή ενδιαφέρομαι,με αυτό το budget άνετα βρίσκεις 1 κρεβάτι σε δωμάτιο με άλους 4-5 και κοινόχρηστο μπάνιο και σε καλό σημείο :)
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
www.booking.com και Hotels.com θα βρεις ''πολλα'', πρόσεχε να εχει στα κοντα metro, και να εισαι μεσα στης 3 πρωτες ζωνες τουλαχιστον !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.772
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom