Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.724
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
δηλαδη για να το κατανοησω παιδιαααααα
αμα η χειραποσκευη μου ειναι 55x40x20 και ειναι μεχρι 10κιλα....
1. θα πληρωσω κατι ή ειναι τζαμπέ???
2. θα την κραταω μαζι μου στο αεροπλανο?
3. και πρεπει να την δηλωσω καπου οταν κοψω το εισητηριο?
4. διοτι νομιζω ειναι εξτρα χρεωση...
1. ειναι τζαμπέ
2. ε δε θα την κρατάς, θα την βάλεις στο ντουλαπάκι
3. όχι
4. όχι
 

nosokomoua

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
σιγουρα βρε??????
και εκει που μου λεει π.χ να δηλωσω αν εχω βαλιτσα 15 κιλα ή βλαιτσα 20 κιλα με ις αναλογες χρεωσεις,εγω να βαλω το 0 bags?
και πιο κατω..που λεει Rynair official cabin bag...πρεπει να διαλεξψ μια απ΄τις δυο αυτες βαλιτσες υποχρεωτικα????????
συγνωμη αν σας ζαλιζω αλλα δεν καταλαβαινω τπτ!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.724
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
σιγουρα βρε??????
και εκει που μου λεει π.χ να δηλωσω αν εχω βαλιτσα 15 κιλα ή βλαιτσα 20 κιλα με ις αναλογες χρεωσεις,εγω να βαλω το 0 bags?
και πιο κατω..που λεει Rynair official cabin bag...πρεπει να διαλεξψ μια απ΄τις δυο αυτες βαλιτσες υποχρεωτικα????????
συγνωμη αν σας ζαλιζω αλλα δεν καταλαβαινω τπτ!
Πάμε πάλι απ' την αρχή:
http://www.travelstories.gr/%E1%E5%F1%EF%F0%EF%F1%E9%EA%DD%F2-%E5%F4%E1%E9%F1%E5%DF%E5%F2/36295-%F4%DC%E4%E5-%DD%F6%E7-ryanair.html
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
DixIt απλά ρώτησα γιατι οι διαστάσεις είναι μικρότερες αλλά είναι σαν βαλίτσα και το μήκος πλάτος κτλ είναι διαφορετικά απο τα προτεινόμενα...
Απλά μην πληρώσω κανα 50ευρω απο το πουθενά και χωρίς να έχω πολλά πράγματα...
Και με τα ροδάκια πάει στα 60 τώρα που το μέτρησα....:(
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
συγνωμη αν σας ζαλιζω αλλα δεν καταλαβαινω τπτ!
Άμα έχεις διαβάσει το topic που λύνει όλες της απορίες για την FR και εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τίποτε, άστο να πάει στην ευχή... τράβα σε ένα γραφείο να μην παιδεύεσαι ούτε εσύ ούτε εμείς...
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
nosokomoua έχει και επιλογή none...
Άμα το πάρεις απο τη αρχή το
Τάδε Έφη Ryanair
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!!!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Άμα έχεις διαβάσει το topic που λύνει όλες της απορίες για την FR και εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τίποτε, άστο να πάει στην ευχή... τράβα σε ένα γραφείο να μην παιδεύεσαι ούτε εσύ ούτε εμείς...
Είχα αρχίσει να ανησυχώ οτι η έκταση που πήρε ένα άλλο θέμα θα μου στερούσε τη δυνατότητα να δω σχόλιο σας αγαπητέ στο τόπικ αυτό...:haha:
Ευτυχώς ανταποκριθήκατε στις προσδοκίες μου...

Και για να είμαι και on-topic...ρε παιδιά οι οδηγίες είναι σε απλά και κατανοητά ελληνικά και στο κάτω κάτω με μια low-cost θα πετάξετε όχι με πύραυλο της NASA...κι αν η βαλίτσα είναι μεγαλύτερη στη χειρότερη θα την πληρώσετε δε θα σας αρνηθεί η επιβίβαση.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
DixIt απλά ρώτησα γιατι οι διαστάσεις είναι μικρότερες αλλά είναι σαν βαλίτσα και το μήκος πλάτος κτλ είναι διαφορετικά απο τα προτεινόμενα...
Απλά μην πληρώσω κανα 50ευρω απο το πουθενά και χωρίς να έχω πολλά πράγματα...
Και με τα ροδάκια πάει στα 60 τώρα που το μέτρησα....:(
Αν με τα ροδάκια πάει στα 60 εκατοστά είσαι εκτός των προβλεπόμενων διαστάσεων γιατί μετράνε και τα ροδάκια και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πληρώσεις παραπάνω.

Τώρα όσον αφορά τις διαστάσεις 55Χ40Χ20 εννοείται ότι μπορεί να είναι μικρότερες όλες η κάποια από τις τρεις.
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
kabamarou καλά ναι φυσικά και αν είναι ποιο μικρη δεν θα υπάρχει πρόβλημα...Απλα΄το έγραψα ωστε αν είναι να πληρώσω να πάρω μια μεγαλύτερη...
 

nosokomoua

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
ΣΟΣ

ΠΑΙΔΙΑ...ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΠΑΛΙ

ενω συμπληρωσα και τα τελευταια στοιχεια οσο αφορα καρτα βιζα μου,ολα οκ κ.τ.λ και παταω purchase now και μου βγαζει...
There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.



τι στο καλο ειναι παλι αυτο ?
 

nosokomoua

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
...κανενας να με βοηθησει σημερα? οεο?
εχω μεινει πανω απ'τον υπολογιστη να πουμε.....
αντε βρε παιδιααααααα ΕΠΕΙΓΟΝ ΛΕΜΕ'!
πληςςςςςςςς
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.461
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom