Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Έκανε κανείς πρόσφατα check-in; Δεν μου εμφανίζει πουθενά τα πεδία για την λήξη της ταυτότητας. Τουλάχιστον στην πρώτη σελίδα...Αν πατήσω check-in, υπάρχει περίπτωση να μου τα εμφανίσει μετά ή 'εχει αλλ'αξει κάτι;
έκανα εγώ check in πριν λίγες μέρες... ναι αυτό τo πεδίο έχει βγει από τις ελληνικές ταυτοτητες μιας k δεν λήγουν... οποτε προχωρα άφοβα
 

zoimavr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα και από μένα, καταρχήν συγχαρητήρια στο χρήστη Thanasisu2, με τη βοήθειά του έκανα την κράτησή μου (raynair) πριν 15 μέρες περίπου Θεσ/νικη - Ρώμη + επιστροφή .
Η ερώτησή μου είναι η εξής, έκανα κράτηση για 4 άτομα και σε 2 βδομάδες θα πρέπει να κάνω και το τσεκ ιν (ο θεός βοηθός). Το ένα άτομο τελικά δεν θα έρθει, δεν ρωτάω για τα χρήματα γιατί απ ότι διαβάζω αυτά τα έχει χαμένα. Στο τσεκ ιν δε θα το συμπεριλάβω καθόλου το 4ο άτομο ή θα πρέπει να το βάλω και απλά δε θα εμφανιστεί στο αεροδρόμιο??? Υπάρχει πουθενά δυνατότητα ακύρωσης της κράτησης πριν το τσεκ ιν??? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Από αυτά που γνωρίζω δεν υπάρχει δυνατότητα ακύρωσης και δεν χρειάζεται να κάνετε τσεκ ιν για αυτό το άτομο και όπως σωστά έγραψες τα χρήματα αυτά είναι χαμένα δυστυχώς.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εγώ πάλι θα έλεγα, άσχετα αν το άτομο δεν ταξιδέψει,γιατί να μην κάνει τσεκ-ιν?
μία στα χίλια να μην γίνει η πτήση,θα δικαιούται τα χρήματά του πίσω.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα και από μένα, καταρχήν συγχαρητήρια στο χρήστη Thanasisu2, με τη βοήθειά του έκανα την κράτησή μου (raynair) πριν 15 μέρες περίπου Θεσ/νικη - Ρώμη + επιστροφή .
Η ερώτησή μου είναι η εξής, έκανα κράτηση για 4 άτομα και σε 2 βδομάδες θα πρέπει να κάνω και το τσεκ ιν (ο θεός βοηθός). Το ένα άτομο τελικά δεν θα έρθει, δεν ρωτάω για τα χρήματα γιατί απ ότι διαβάζω αυτά τα έχει χαμένα. Στο τσεκ ιν δε θα το συμπεριλάβω καθόλου το 4ο άτομο ή θα πρέπει να το βάλω και απλά δε θα εμφανιστεί στο αεροδρόμιο??? Υπάρχει πουθενά δυνατότητα ακύρωσης της κράτησης πριν το τσεκ ιν??? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Μήπως να ρωτούσες αν μπορεί να πάρει έστω κάποια χρήματα πίσω από τους φόρους;
Πάντως σωστό κι αυτό που λέει ο Μάκης.
 

mariangela

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Χαζη ερωτησουλα το ξερωωωω αλλαααα θελω απαντηση σας παρακαλωωωω..:)
To check in έχει γίνει,εχω στα χέρια μου ενα χαρτι που λεει "boarding pass" ..εχει ονοματεπωνυμο,ημε/νια, ώρα,reference no. Ειμαι οκ πιστευω!!!!!ε?
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Κάνοντας το check in με την πρώτη επιλογή από τις 3 μας βγάζει αυτομάτως την κάρτα επιβίβασης και για τα δυο σκέλη του ταξιδιού ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.780
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom