Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
χίλια ευχαριστώ! πήρα τηλέφωνο (Αγγλία), είπα ότι έχω ελληνικούς χαρακτήρες και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα...Λέω δεν θα έχω πρόβλημα από μια πόλη στην άλλη στην Αγγλία και μου λέει όχι...Δεν τον πολυεμπιστεύτηκα η αλήθεια είναι..Να το αφήσω έτσι ή να ξαναπάρω και να ζητήσω κατευθείαν αλλαγή σε λατινικούς?
τι να σου πω...αφου σου ειπαν οκ..εντος Ελλαδας παντως πετανε με ελληνικους χαρακτηρες σιγουρα!.εχουν αναφέρει και αλλοι εδω μεσα οτι πεταξαν ετσι...τωρα να πεις επειδη η ταυτοτητα γραφει και ελληνικα και λατινικα...δεν υπαρχει προβλημα δεν ξερω ..αλλα αφου σου ειπαν Οκ ετσι θα ειναι...
 

john23

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
τι να σου πω...αφου σου ειπαν οκ..εντος Ελλαδας παντως πετανε με ελληνικους χαρακτηρες σιγουρα!.εχουν αναφέρει και αλλοι εδω μεσα οτι πεταξαν ετσι...τωρα να πεις επειδη η ταυτοτητα γραφει και ελληνικα και λατινικα...δεν υπαρχει προβλημα δεν ξερω ..αλλα αφου σου ειπαν Οκ ετσι θα ειναι...
Μάλλον θα ξαναπάρω να το αλλάξουν στα λατινικά για να είμαι σίγουρος! Free of charge ελπίζω πάντα! Σε ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ! Θα ενημερώσω όταν τελειώσουν όλα, να γνωρίζουν όσοι έχουν την ίδια απορία! Ταξίδι χωρίς περιπέτεια δεν έχει γούστο στην τελική...:) (Θα το λέω μέχρι να το πιστέψω χαχα..)
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Οταν θα έρθει η ώρα του τσεκ ιν, οι ελληνικοί χαρακτήρες θα αλλάξουν αυτόματα σε λατινικούς, όμως κατά την μετατροπή μπορεί να υπάρχει αναντιστοιχία στο όνομα που θα φαίνεται στο boarding pass σε σχέση με το όνομα που αναγράφεται στην ταυτότητά σου. Νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να ξαναεπικοινωνήσεις με την εταιρεία. Καλή τύχη!:)
 

john23

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Οταν θα έρθει η ώρα του τσεκ ιν, οι ελληνικοί χαρακτήρες θα αλλάξουν αυτόματα σε λατινικούς, όμως κατά την μετατροπή μπορεί να υπάρχει αναντιστοιχία στο όνομα που θα φαίνεται στο boarding pass σε σχέση με το όνομα που αναγράφεται στην ταυτότητά σου. Νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να ξαναεπικοινωνήσεις με την εταιρεία. Καλή τύχη!:)
Λοιπόν, παιδιά τους ξανακάλεσα μου είπαν πάλι δεν θα έχω κανένα θέμα..τους είπα ότι μπορεί να μην βγάλει τα λατινικά σωστά στο boarding pass και μου λέει και πάλι εφόσον έχω μαζί μου ταυτότητα και με ελληνικά και με λατινικά ότι και να γράφει στο boarding pass μπορούν να το δουν αυτοί από την αρχική κράτηση και δεν θα υπάρχει θέμα! Και πολύ σημασία τους έδωσα άιντε όταν τα έκλεινα έλεγε..αναγράψτε όπως το γράφει το ταξιδιωτικό έγγραφο! Αν έχουν θέμα να μην αφήνουν ελληνικούς χαρακτήρες για θύματα ψάχνουν?(προφανώς.. :) ). Ας τολμήσουν να μου πουν τίποτα.., όπως πάω κολλητός θα γίνω σε λίγο με τον Ινδό από το τηλ. κέντρο....
 

john23

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Τι Θεός;Ημίθεος και πάνω.
Ποιό ήταν το λάθος αγαπητοί? Δεν έλεγε πουθενά να γράψω το όνομα με λατινικά απλά όπως το γράφει το ταξιδιωτικό έγγραφο! Υπάρχουν και ορισμένοι ανάμεσά μας λοιπόν που δεν ταξιδεύουν κάθε μέρα και δεν είναι εξοικειωμένοι με όλα αυτά! Τώρα για τους θεούς του Ολύμπου....και δεν τους ''την λέω'', πλάκα έκανα σατίριζα λίγο τα πράγματα! Προφανώς επηρεάστηκα επείδη εδώ πάνω στον Όλυμπο μας αρέσει ο Αριστοφάνης... Φιλικά!
 

Titina21

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα! Πετάω σε 2 εβδομαδες για Αγγλία με την ryanair και δεν έχω κάνει ακόμα check in. Η ταυτότητά μου είναι σχετικά καινούργια αλλά έχει φθαρεί στις γωνίες και δεν ειναι σε πολύ καλή κατάσταση. Να κάνω τσεκ ιν με ταυτότητα ή διαβατήριο καλύτερα??
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα! Πετάω σε 2 εβδομαδες για Αγγλία με την ryanair και δεν έχω κάνει ακόμα check in. Η ταυτότητά μου είναι σχετικά καινούργια αλλά έχει φθαρεί στις γωνίες και δεν ειναι σε πολύ καλή κατάσταση. Να κάνω τσεκ ιν με ταυτότητα ή διαβατήριο καλύτερα??
Που να δεις τη δική μου ταυτότητα...χαλι μαυρο!!...και χειρογραφη Πουθενα δεν ειχα προβλημα... :)
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Γιατί πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό, δεν καταλαβαίνω. Σοβαρά τώρα είναι δίλημμα το "να κάνω τσεκ ιν με ταυτότητα ή με διαβατήριο"? Αφού έχεις διαβατήριο κάνε με αυτό. Εκτός αν δεν έχεις, οπότε πάσο.
 

marina kater

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
γεια σας παιδιά!!να ρωτήσω κάτι η εκτύπωση στo check in πρέπει να είναι εγχρωμη ή ασπρόμαυρη? ή ότι να να ναι γιατί δεν έχω έγχρωμο εκτυπωτή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom