Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

MARI@

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Γεια σας παιδια, εχω κλεισει εισητηρια και τωρα θελω να κλεισω βαλιτσα.Μπορω να το κανω απο το check in?? και ποσο περιπου θα κοστισει??
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δοκίμασε να κλείσεις ένα εισιτήριο προς τον ίδιο προορισμό και πρόσθεσε μία βαλίτσα..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ευχαριστώ :) μήπως γνωρίζεις πόσο κοστίζει,μπορώ να το κλείσω μόνο για μια διαδρομή δηλαδή μόνο για το πήγαινε??
Δεν θυμάμαι πόσο κοστίζει αλλά αν δεν είναι το ίδιο αντε να είναι λιγάκι παραπάνω και φυσικά μπορείς να το κάνει για μία διαδρομή.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ευχαριστώ :) μήπως γνωρίζεις πόσο κοστίζει,μπορώ να το κλείσω μόνο για μια διαδρομή δηλαδή μόνο για το πήγαινε??
Γεια σας παιδια, εχω κλεισει εισητηρια και τωρα θελω να κλεισω βαλιτσα.Μπορω να το κανω απο το check in?? και ποσο περιπου θα κοστισει??
Μπες ξανα στην www.ryanair.com επανω γραφει Διαχειριση Κρατησης μπες εκει και προσθεσε βαλιτσα σου λεει και τιμες για τα κιλα που θελεις....κανετο τωρα ,φυσικα μπορεις να το κανεις και οταν θα κανεις το on-line ,check in, (ενοειται οτι αυτα τα κανεις απο το σπιτι σου πριν πας στο αεροδρομιο)
 

MARI@

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Μπες ξανα στην www.ryanair.com επανω γραφει Διαχειριση Κρατησης μπες εκει και προσθεσε βαλιτσα σου λεει και τιμες για τα κιλα που θελεις....κανετο τωρα ,φυσικα μπορεις να το κανεις και οταν θα κανεις το on-line ,check in, (ενοειται οτι αυτα τα κανεις απο το σπιτι σου πριν πας στο αεροδρομιο)
Εκανα ακριβως αυτό που μου ειπες.οταν πηγα να το κανω από το check in δεν μου εβγαζε τις βαλιτσες,μου εβγαλε κατευθείαν να συμπληρωσω τα στοιχεια της ταυτοτητας.και ετσι πηγα απο την διαχειριση.αργοτερα μου εστειλαν ξανα στο mail το εισητηριο μου με την πτηση και τα στοιχεια.δηλαδή τωρα είναι και η βαλιτσα στο εισητηριο μου??γτ στην αρχη αγχωθηκα που μου ξανα εστειλαν το εισητηριο!!!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εκανα ακριβως αυτό που μου ειπες.οταν πηγα να το κανω από το check in δεν μου εβγαζε τις βαλιτσες,μου εβγαλε κατευθείαν να συμπληρωσω τα στοιχεια της ταυτοτητας.και ετσι πηγα απο την διαχειριση.αργοτερα μου εστειλαν ξανα στο mail το εισητηριο μου με την πτηση και τα στοιχεια.δηλαδή τωρα είναι και η βαλιτσα στο εισητηριο μου??γτ στην αρχη αγχωθηκα που μου ξανα εστειλαν το εισητηριο!!!
Σου εβγαλε να βαλεις κιλα αποσκευής?....και ποσο χρεωσης?...γραφει πχ βαλιτσα 15κιλα 20 ευρώ..... ή 35 κιλα..τοσα ευρώ...αυτο το ειδες να το διαλεξεις? Αν ναι εχει μπει η βαλιτσα...αν οχι εχεις κανει απλώς ανακτηση κρατησεις
 

MARI@

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Σου εβγαλε να βαλεις κιλα αποσκευής?....και ποσο χρεωσης?...γραφει πχ βαλιτσα 15κιλα 20 ευρώ..... ή 35 κιλα..τοσα ευρώ...αυτο το ειδες να το διαλεξεις? Αν ναι εχει μπει η βαλιτσα...αν οχι εχεις κανει απλώς ανακτηση κρατησεις
τι εννοεις ανακτηση κράτησης??πηγα στην διαχειριση και διαλεξα 15 κιλα που ηταν 40 ευρω και πατησα αγορα!μετα μου εστειλε ξανα στο μαιλ το εισητηριο μου με τα στοιχεια, απλως αυτην την φορα κατω από το ονομα εχει μπει flight no.... 1st checked bag 15.αρα εχει μπει????
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
τι εννοεις ανακτηση κράτησης??πηγα στην διαχειριση και διαλεξα 15 κιλα που ηταν 40 ευρω και πατησα αγορα!μετα μου εστειλε ξανα στο μαιλ το εισητηριο μου με τα στοιχεια, απλως αυτην την φορα κατω από το ονομα εχει μπει flight no.... 1st checked bag 15.αρα εχει μπει????
Μια χαρα εισαι..τοτε..!
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να κάνω μερικές χαζές ίσως ερωτήσεις; Ας πούμε
1. μπήκα στο airtickets και στη σελίδα της ryanair και μου έδιναν διαφορετική τιμή. Γιατί; Οκ προφανώς προτιμάμε τη δεύτερη αλλά γιατί;
2. εμείς που δεν είμαστε εξοικειωμένοι με την τεχνολογία (είμαστε αλλά μας αγχώνουν οι ηλεκτρονικές κρατήσεις) τι κάνουμε; Αν τηλεφωνήσουμε στην εταιρεία δε γίνεται; Ή θα έχει υψηλό κόστος;
3. απ'ό,τι κατάλαβα (εδώ από την 1η σελίδα), αφού κάνουμε κράτηση μετά πρέπει να μπούμε να συμπληρώσουμε κάτι κατεβατά στην επίσημη σελίδα της. Ε γιατί να μην πάμε τότε εξαρχής εκεί; Αγχώνομαι και μόνο στη σκέψη ότι θα μπερδέψω τι πρέπει να συμπληρώσω πού και μην ξεχάσω κάτι
4. τελικά ποιο είναι το κόστος για τις αποσκευές (πχ μια βαλίτσα 20 κιλά) και πού/πότε το πληρώνουμε;
Μου λείπει που πηγαίναμε να αγοράσουμε εισιτήρια από ταξιδιωτικό γραφείο
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom