Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Καλημέρα με μια ερώτηση!Τι γίνεται αν αφού κάνουμε check in ,τελικά κάποιο άτομο δεν ταξιδέψει;Υπάρχει κάποιο "πρόστιμο" που πρέπει να πληρωθεί,ή δεν υπάρχει πρόβλημα;Διάβασα στη σελίδα της εταιρίας πως δεν απαιτείται να ειδοποιήσεις αν δεν είσαι σε θέση να ταξιδέψεις με τις πτήσεις που έγινε κράτηση. Ισχύει όμως το ίδιο και για μετά το check in;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Καλημέρα με μια ερώτηση!Τι γίνεται αν αφού κάνουμε check in ,τελικά κάποιο άτομο δεν ταξιδέψει;Υπάρχει κάποιο "πρόστιμο" που πρέπει να πληρωθεί,ή δεν υπάρχει πρόβλημα;Διάβασα στη σελίδα της εταιρίας πως δεν απαιτείται να ειδοποιήσεις αν δεν είσαι σε θέση να ταξιδέψεις με τις πτήσεις που έγινε κράτηση. Ισχύει όμως το ίδιο και για μετά το check in;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα. Το 'χω κάνει. Μην ανησυχείς.
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα. Το 'χω κάνει. Μην ανησυχείς.
Αχ ,ευχαριστώ πολύ! Δεν βρήκα στην σελίδα της εταιρίας κάποια τέτοια πληροφορία,και δεν ήξερα καθόλου τι συμβαίνει...Φαντάζομαι θα πρέπει να ενημερώσω πως δεν θα ταξιδέψει το συγκεκριμένο άτομο κατά τον έλεγχο,για να μην το καλούν,ή δεν θα συμβεί αυτό στην συγκεκριμένη εταιρία;Σ ευχαριστώ και πάλι!
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Καλό θα ήταν να ενημερώσεις μόλις πας στο αεροδρόμιο. Εγώ πάντως είχα πει στην συνταξιδιώτισσά μου να ενημερώσει, ακριβώς για τον λόγο που αναφέρεις κι εσύ. Ε, να μην περιμένουν κι υπόλοιποι τον ταξιδιώτη-φάντασμα. :)
 

tania_t02

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
SOS παιδιά... Θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις..επειδή πετάω τη Δευτέρα για Ρώμη..
1. Όταν κάνω online check in πρέπει να δηλώσω κάπου τη βαλίτσα?την εχω προσθέσει στο εισιτήριο αλλα με το check in τι γίνεται?
2. Στην ταυτότητα ημερομηνία λήξης τι βάζουμε?
 

ceci

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Γειά σας και από μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν το λάθος στην κράτηση με καταγραφή ενός παιδιού 14 ετων σαν ενήλικα σε πτήση εξωτερικού, πριν το τσεκ ιν, διορθώνεται μέσω τσατ χωρίς χρέωση (έχω στείλει mail και ήρθε απάντηση με όλες τις επιλογές διορθώσεων), είναι απλή διαδικασία?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Εγώ με τηλέφωνο ήξερα ότι διορθώνεται μόνο(άρα και χρέωση).Τώρα αν στις επιλογές που σου έστειλαν είναι και το τσατ διόρθωσε το έτσι.Αν μπορέσεις ενημέρωσε μας μετά κιόλας αν το έκανες.

Εντωμεταξύ κοιτάω και τις ερωτήσεις από το πιο πάνω μήνυμα που δεν τις απάντησε κανείς:) αλλά έχουν βαρεθεί οι άνθρωποι. Έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές αυτά τα πράγματα.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.032
Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τι τους πιάνει όλους την ώρα της κράτησης, μόνο στη ryanair, και κάνουν λάθος σε ονόματα,ηλικίες,βαλίτσες και δεν ξέρω και γω τι άλλο..!!
Εμενα μου ετυχε αυτο,δηλαδη,το εκλεισαν στο ονομα μου....και φαινεται,απο τη χαρα της υπεροχης τιμης-μην εξαφανιστει,φαινεται,φοβηθηκαν-εγραψαν στο ονομα,το επιθετο κλπ....πεταξα ετσι και ολα καλα....
Τα λαθη,γινονται,στη βιασυνη,να κλειστει το φτηνο εισιτηριο....
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω τι τους πιάνει όλους την ώρα της κράτησης, μόνο στη ryanair,
Αγαπητέ φίλε δεν γίνονται λάθη μόνο στην Ραυαν.Απλά επειδή τα εισιτήρια τα βγάζουμε μόνοι μας και δεν υπάρχει ο πράκτορας να το διορθώσει,ο κόσμος στην
απελπισία του μας γνωστοποιεί το λάθος και μένουμε με την εντύπωση ότι γίνονται
μόνο στην Ραυαν.Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα λάθη γίνονται και από επαγγελματίες που βέβαια τα διορθώνουν με το όποιο κόστος το οποίο δεν γίνετε
αντιληπτό από εμάς.
Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχουν δει τα μάτια μου.Τα λάθη είναι ανθρώπινα και
πολλές φορές λένε,αν δεν πληρώσεις δεν μαθαίνεις.
 

ceci

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
λοιπόν το διόρθωσα μέσω της υπηρεσίας livechat, δίνοντας τα στοιχεία στα αγγλικά σε έναν κύριο, πολύ εύκολα και με μέιλ επιβεβαίωσης στο τέλος...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom