Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Καλημέρα!Ταξιδεύω το Σάββατο από Αθήνα για Θεσσαλονίκη. Έχω κάνει κανονικά το web check in. Πόση ώρα πριν πρέπει να βρίσκομαι στο αεροδρόμιο; Πάω κατ ευθείαν στην πύλη αναχώρησης; Ευχαριστώ!
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Αν ταξιδεύεις χωρις αποσκευές,60-75 λεπτα πριν να εισαι στο αεροδρομιο ειναι υπεραρκετό και πας κατευθειαν στην πυλη ναι :)
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Να ρωτησω κατι κι εγω επειδη ειδα οτι λετε τα στοιχεια να γραφονται με λατινικους χαρακτηρες στο σαιτ της raynair μου εχει επιλογη ''Κος'' και ''Κα'' στα ελληνικα οποτε τωρα εγω να γραψω και τα ονοματα στα ελληνικα ???

Και κατι ακομα και συγνωμη αν εχει ρωτηθει ηδη αλλα το θεμα ειναι 80 σελιδες,αν τα κλεισω με χρεωστικη υπαρχει προβλημα?θα μου χρεωσουν κατι εξτρα?
 

doraki26

Member
Μηνύματα
131
Likes
9
Να ρωτησω κατι κι εγω επειδη ειδα οτι λετε τα στοιχεια να γραφονται με λατινικους χαρακτηρες στο σαιτ της raynair μου εχει επιλογη ''Κος'' και ''Κα'' στα ελληνικα οποτε τωρα εγω να γραψω και τα ονοματα στα ελληνικα ???

Και κατι ακομα και συγνωμη αν εχει ρωτηθει ηδη αλλα το θεμα ειναι 80 σελιδες,αν τα κλεισω με χρεωστικη υπαρχει προβλημα?θα μου χρεωσουν κατι εξτρα?
Παρολο που λεει κος και κα εσυ στα λατινικα.θα γραψεις τα ονοματα ωστε στο εισητηριο πανω αν πας.εξωτερικο να βγαλουν ακρη. Ταξιδευω συνεχεια κ ξερω γι αυτο στο λεω. Επισης.να κλεισεις με.χρεωστικη δεν σου χρεωνουν τπτ παρα μονο οσο κοστιζουν τα εισητηρια. Μονο αν κλεισεις με πιστωτικη σε χρεωνει ενα ευρω παραπανω!!
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Θεσσαλονικη θα παω αλλα οκ θα τα γραψω με λατινικους.Ευχαριστω παρα πολυυ!
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Δεν ξερω αν ειναι καποιος μεσα αλλα επειδη κλεινω τωρα τα εισητηρια που βρηκα χαμηλη τιμη..εκει που λεει να γραψω το ονομα κατοχου της καρτας γραφω το ονομα μου ολο κανονικα με λατινικους?Η το γραφω οπως το λεει στην καρτα ,δηλαδη το αρχικο μου γραμμα ,του πατερα μου κ μετα ολοκληρο το επιθετο??
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Ακυρο το πανω ποστ γιατι τα εγραψα ολα και τα στοιχεια της καρτας μου ηταν ολα σωστα και για καποιο λογο δεν μου πηρε την καρτα κατι για λαθος μου εγραψε ,τα γραφω απο την αρχη παλι τιποτα και με πεταει κιολας επειδη εληξε το χρονικο περιθωριο κ πρεπει να ξεκινησω παλι απο την αρχη.Τα ξαναγραφω παλι ολα και μολις παταω πληρωμη αυτη τη φορα μου εγραψε οτι εχει εντοπιστει διπλη κρατηση! Ενω δεν μου επιβεβαιωθηκε καμια κρατηση πριν ουτε email εχω παρει! Ψαχνω τηλεφωνο να παρω και δεν υπαρχει πουθενα,Μπορω να παρω στο αεροδρομιο αυριο?τι να κανω τωρα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ακυρο το πανω ποστ γιατι τα εγραψα ολα και τα στοιχεια της καρτας μου ηταν ολα σωστα και για καποιο λογο δεν μου πηρε την καρτα κατι για λαθος μου εγραψε ,τα γραφω απο την αρχη παλι τιποτα και με πεταει κιολας επειδη εληξε το χρονικο περιθωριο κ πρεπει να ξεκινησω παλι απο την αρχη.Τα ξαναγραφω παλι ολα και μολις παταω πληρωμη αυτη τη φορα μου εγραψε οτι εχει εντοπιστει διπλη κρατηση! Ενω δεν μου επιβεβαιωθηκε καμια κρατηση πριν ουτε email εχω παρει! Ψαχνω τηλεφωνο να παρω και δεν υπαρχει πουθενα,Μπορω να παρω στο αεροδρομιο αυριο?τι να κανω τωρα
https://secure.livechatinc.com/licence/5665411/open_chat.cgi?groups=8

Στο παραπάνω λινκ , αύριο όμως γιατί τώρα είναι κλειστά, θα μιλήσεις με υπάλληλο και θα του εξηγήσεις το πρόβλημα. Νομίζω ανοίγει από τις 10 το πρωι και μετά, αν και υπάρχει περίπτωση να ανοίγει από τις 12.00 επειδή είναι Σάββατο.

Πρώτα τσέκαρε με την τράπεζα αν έχεις χρεωθεί, κοίτα και τώρα αν έχεις internet banking.

Το mail της κράτησης μπορεί να αργήσει να έρθει λίγο.

Επίσης μπορείς να επικοινωνήσεις από αύριο το πρωί πάλι σε λογαριασμό twitter, εφόσον έχεις.
 

Marie.

Member
Μηνύματα
47
Likes
7
Σε ευχαριστω πολυ!Περιμενα στις 12 οπως ειπες το live chat τελικα χρειαστηκε να παρω τηλ και ολα καλα!Απλα λογω capital control δεν μου γινοταν δεκτη η καρτα οποτε αναγκαστικα να παω στο αεροδρομιο να τα κλεισω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.230
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom