Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν σου ηρθε καινουριο μειλ που γραφει πως αγορασες θεση;
Δεν εμφανιζεται η αγορα σου ηλεκτρονικα μέσω της τραπεζας σου;
Στη διαχείριση κράτησης δεν σου δείχνει πως εχεις αγορασει συγκεκριμένη θεση;

Βασικά τα 2 άτομα είναι στην ιδια κράτηση ή σε διαφορετικές;
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Εννοείται πως τα αγόρασα μαζί τα εισιτήρια και είχα ένα κωδικό κράτησης και για τα δύο
το έκανα ταυτόχρονα το τσεκ ιν και για τα δυο
όταν αγόρασα την έξτρα θέση μου ήρθε ένα mail από την Ράιαν ερ που δείχνει ότι το ένα όνομα έχει δύο θέσεις αλλά στο boarding pass δεν εμφανίζεται η καινούργια θέση
Παραμένει το αρχικό
Μάλλον θα τυπώσω το μεηλ να το δείξω σαν απόδειξη αγοράς θέσης
Είμαι περίεργη πως συνέβη για μόλις δυο άτομα αυτό
Μόνο σε λάθος τους το αποδίδω
Σε ένα μήνα ταξιδεύουμε 4 παρέα με ίδιο κωδικό κράτησης
Εκεί τι θα γίνει δηλ;;;
Και έκανα το τσεκ ιν και πρώτη μέρα που ανοιξε
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπερα

Πιο πολυ μια επιβεβαιωση ζηταω. Αν και πριν 6 μηνες στο ιδιο ακριβως δρομολογιο εσωτερικου στο check in μου ζηταγε ταυτοτητες σημερα που εκανα δν ζητησε. Αν και αυτο συνεβη και για τη volotea που εκανα χθες η απορια μου ειμαι η εξης. Εχει αλλαξει κατι και πλεον δεν ζητανε ταυτοτητες για το εσωτερικο;

By the way και στο δικο μου check in σε ιδια κρατηση 4 ατομων δεν εβγαλε καμια θεση διπλα διπλα. Στις ακρες του αεροπλανου μας εβαλε!!!
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Καλησπερα

Πιο πολυ μια επιβεβαιωση ζηταω. Αν και πριν 6 μηνες στο ιδιο ακριβως δρομολογιο εσωτερικου στο check in μου ζηταγε ταυτοτητες σημερα που εκανα δν ζητησε. Αν και αυτο συνεβη και για τη volotea που εκανα χθες η απορια μου ειμαι η εξης. Εχει αλλαξει κατι και πλεον δεν ζητανε ταυτοτητες για το εσωτερικο;

By the way και στο δικο μου check in σε ιδια κρατηση 4 ατομων δεν εβγαλε καμια θεση διπλα διπλα. Στις ακρες του αεροπλανου μας εβαλε!!!
Εγώ για δύο άτομα και στις δύο πτήσεις,οι θέσεις ήτανε αλλού γι αλλού
από το chat δεν έβγαλα άκρη μου είπανε ότι ήτανε πλήρες το αεροπλάνο και να αγοράσω θέση
στην πτήση της επιστροφής δε μου έδινε καν τη δυνατότητα Να αγοράσω θέση και το τσεκιν έγινε την πρώτη μέρα που άνοιξε δεν καθυστερήσαμε
Τώρα είναι να ταξιδέψουμε τέσσερα άτομα με μία κράτηση
είμαι περίεργη να δω τι θα γίνει
είναι πάντως απαράδεκτο αυτό που κάνει
μας αναγκάζει έμμεσα να αγοράζουμε θέσεις
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Εγώ για δύο άτομα και στις δύο πτήσεις,οι θέσεις ήτανε αλλού γι αλλού
από το chat δεν έβγαλα άκρη μου είπανε ότι ήτανε πλήρες το αεροπλάνο και να αγοράσω θέση
στην πτήση της επιστροφής δε μου έδινε καν τη δυνατότητα Να αγοράσω θέση και το τσεκιν έγινε την πρώτη μέρα που άνοιξε δεν καθυστερήσαμε
Τώρα είναι να ταξιδέψουμε τέσσερα άτομα με μία κράτηση
είμαι περίεργη να δω τι θα γίνει
είναι πάντως απαράδεκτο αυτό που κάνει
μας αναγκάζει έμμεσα να αγοράζουμε θέσεις
Και εμενα τεσσερα ατομα σε πτηση εσωτερικου με την ιδια κραηση μας τις εβγαλε σε 4 διαφορετικες θεσεις. Φως φαναρι
Αλλαξε πολιτικη για βγαζει χρηματα και απο την αγορα θεσεων...
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Και εμενα τεσσερα ατομα σε πτηση εσωτερικου με την ιδια κραηση μας τις εβγαλε σε 4 διαφορετικες θεσεις. Φως φαναρι
Αλλαξε πολιτικη για βγαζει χρηματα και απο την αγορα θεσεων...
Ναι έτσι μάλλον έχουν τα πράγματα
εγώ δε ρισκάρα για τέσσερα άτομα και αγόρασα θέση πριν ανοίξει το τσεκιν γιατί με το που ανοίγει το τσεκιν χρεώνεται και πιο πολύ η αγορα
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
Καλησπερα
Γνωριζει καποιος αν το mobile check in ισχυει στο ciampino.Στο site της εταιρειας δεν υπαρχει πια στις εξαιρεσεις που ηταν οπως εχω δει σε καποια φορουμ το 2014.Εχει ταξιδεψει καποιος προσφατα να μας το επιβεβαιωσει;
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μετά από αυτά που διάβασα εδώ μέσα αποφάσισα να σγοράσω τις θέσεις . Ένω για τον ανήλικο γιό μου 11 χρονών μου λέει ότι είναι δωρεάν με την αγορά ενός ενήλικα μόλις διαλέγω τη θέση του μου τον χρεώνει. Γιατί; Τα εισητήρια όταν τα έκλεισα δεν ήταν υποχρεωτική η αγορά. Απλά επειδή είμαστε τέσσερεις και έχω και μια κόρη 13 που δεν θέλει να κάτσει μόνη της το αποφάσισα. Νόμιζα ότι θα πληρώσω μόνο τα 3.
 

Filipt1

Member
Μηνύματα
23
Likes
16
καλημερα..γνωριζει κανενας αν το πεδιο για την ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας εχει βγει, δεν το βρισκω πουθενα!!!
 

manos777

Member
Μηνύματα
25
Likes
29
Παίδες πλζ βοήθεια,έκλεισα κάτι εισιτήρια για κάτι συγγενείς που δεν έχουν ιδέα από ταξίδια και έχουν ένα παιδί το οποίο είναι γεννημένο το 2006,δηλαδή 11 ετών,στο τσεκ ιν της ryanair έχει μέχρι 2005 για να κλικάρω ηλικία,τι να κάνω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.331
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom