Οικοδομη Στο Εξωτερικο

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
δηλαδη τι μισθο θα περνω?? κ εχω ακουσει πως δν δουλευω...απλα επιβλεπω...σαν επικεφαλης κατι....κ επισης εξηγησε μ αυτο π ειπεσ για το Πακισταν κ για τν Μπαγκλαντες...κ ποσο περιπου μισθο???
Είμαστε σοβαροί τώρα ή απλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε; Εγώ από αυτό που ρωτάει δεν διακρίνω κάποιον απελπισμένο άνεργο απλά έναν άνθρωπο που κάπου άκουσε ότι στο Dubai και όπου αλλού τέλος πάντων ονειρεύεται να πάει, ξύνονται και πληρώνονται γι'αυτό....από που κι ως που δηλαδή; Και'γω άνεργη μηχανικός είμαι, καθόλου βολεμένη αλλά τόσες μεγάλες προσδοκίες ώστε να πάω κάπου και να με πληρώνουν για να με βλέπουν και να τους βλέπω, ομολογώ ότι δεν έχω....
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Είμαστε σοβαροί τώρα ή απλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε; Εγώ από αυτό που ρωτάει δεν διακρίνω κάποιον απελπισμένο άνεργο απλά έναν άνθρωπο που κάπου άκουσε ότι στο Dubai και όπου αλλού τέλος πάντων ονειρεύεται να πάει, ξύνονται και πληρώνονται γι'αυτό....από που κι ως που δηλαδή; Και'γω άνεργη μηχανικός είμαι, καθόλου βολεμένη αλλά τόσες μεγάλες προσδοκίες ώστε να πάω κάπου και να με πληρώνουν για να με βλέπουν και να τους βλέπω, ομολογώ ότι δεν έχω....
Ξέρω πολλούς μηχανικούς που κάνουν πολύ λιγότερα από αυτά που ονειρεύεται ο φίλος και έχουν ΑΡΠΑΞΕΙ πολλά περισσότερα από όσα μπορεί να φανταστεί. Όταν με το καλό μπεις και εσύ στο κυκλωμα με τις μελέτες θα μπορείς να τον στέλνεις για διακοπές στο Ντουμπάι έξι μήνες το χρόνο για πλάκα και τότε θα καταλάβει και ο φίλος γιατί αγανακτεί το φόρουμ με τις ερωτήσεις του.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Είμαστε σοβαροί τώρα ή απλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε;
δεν νομιζω οτι ειναι καταλληλος χωρος να το συζητησουμε αυτος.
Μπορειτε να βοηθησετε στο θεμα του κυριου?
Υπαρχει και το οφ τοπικ για να κανετε κατσομπολιο.
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
@heraklion

καλα μην τον παντρευεσε τοτε.
Μαλλον καποιοι δεν εχουν φτασει ποτε σε απελπισια.
Ζητω συγνωμη εγω για την συμπεριφορα του.Μπορειτε απο εδω και
περα να μην παρακολουθειτε το θεμα οσοι θιγεστε.
παρακαλω οσοι μπορειτε και θελετε ενημερωστε τον ανθρωπο.
Καθόλου κουτσομπολιό, απλώς απαντάω σε μηνύματα όπως αυτό....κάποιος που είναι πραγματικά απελπισμένος δεν ονειρεύεται να πάει στο Dubai, να επιβλέπει άλλους που δουλεύουν και να αναρωτιέται πόσα θα πληρωθεί γι'αυτό.....ξέρω απελπισμένους με πτυχία που κάνουν ότι σκ@τοδουλειά βρούνε για να επιβιώσουν....αυτά...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
To να εγκαταλειψει καποιος σπιτι ,φιλους ,συγγενεις .... για να παει στο Ντουμπαι
να δουλεψει στους 50 και βαθμους στην οικοδομη με τα σιδερα να καινε.
Εγω το βλεπω σαν σημαδι απελπισιας,εσυ μπορει και να μην το βλεπεις.
Ισως το βλεπω διαφορετικα γιατι και εγω ειμαι μεταναστης.
Τωρα αν καποιος προσδοκα μια καλυτερη ποιοτητα ζωης,ετσι οπως αυτος
την νομιζει,ειναι μεμπτο?
Το φορουμ ειναι σε εθελοντικη βαση.Οποιος θελει απαντα,Οποιος νομιζει
οτι ειναι εξω απο τους κανονες του υπαρχει και το κουμπακι της αναφορας.
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.675
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
To να εγκαταλειψει καποιος σπιτι ,φιλους ,συγγενεις .... για να παει στο Ντουμπαι
να δουλεψει στους 50 και βαθμους στην οικοδομη με τα σιδερα να καινε.
Εγω το βλεπω σαν σημαδι απελπισιας,εσυ μπορει και να μην το βλεπεις.
Ισως το βλεπω διαφορετικα γιατι και εγω ειμαι μεταναστης.
Τωρα αν καποιος προσδοκα μια καλυτερη ποιοτητα ζωης,ετσι οπως αυτος
την νομιζει,ειναι μεμπτο?
Το φορουμ ειναι σε εθελοντικη βαση.Οποιος θελει απαντα,Οποιος νομιζει
οτι ειναι εξω απο τους κανονες του υπαρχει και το κουμπακι της αναφορας.
1. Τα σίδερα από αυτά που λέει δεν θα τα πιάσει αυτός απλώς θα επιβλέπει τους άλλους.....το να φύγει ωστόσο σαφώς και δεν είναι εύκολο αλλά ούτε και κάτι τραγικό, και'γω άμα βρω δουλειά έξω φεύγω από αύριο, όπως φεύγουν και άλλοι πολλοί.
2. Και'γω μετανάστρια είμαι και ψάχνω να ξαναμεταναστεύσω οκ, δεν έγινε και κάτι έτσι έχουν τα πράγματα δυστυχώς.
3. Το να ονειρεύεται και να προσδοκά σαφώς και είναι δικαίωμά του και μακάρι να το πετύχει, εδώ απλά του λέμε ότι δεν είναι τόσο εύκολο αυτό που θέλει να κάνει, αν το πετύχει μαγκιά του και του το εύχομαι, δεν έχω κάτι με τον άνθρωπο.
4. Είμαι από τα άτομα που του απάντησα σε κάποια ερώτησή του.

Το όλο θέμα εδώ, που σχολιάστικε αρχικά είναι ότι ο τρόπος που έθεσε τις ερωτήσεις ήταν λίγο φαουλ, αγενές, απαιτητικό. Του απάντησαν τόσα άτομα και ένα ευχαριστώ δεν μπήκε στον κόπο να πει. ΑΥΤΟ και μόνο.
Φιλικά....είσαι από τα μέλη του forum που συμπαθώ οπότε δεν το συνεχίζω άλλο γιατί άκρη δεν θα βγάλουμε....:)
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Το ποιοτικό φόρουμ του Travel Stories, έδειξε άμεσα και σαφώς τα αντανακλαστικά του.
Ευτυχώς..........
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εγώ πάντως βλέπω ένα άνθρωπο που δυσκολεύεται να εκφραστεί με χρήση υπολογιστή. Γράφει συντομογραφίες, κάνει λάθει, και περιορίζεται σε πολύ σύντομα κείμενα.
Ε, σ' αυτές τις περιπτώσεις δεν περιμένω ευγένειες, και δεν κρίνω ύφος και εκφράσεις, γιατί προφανώς υπάρχει μια αντικειμενική δυσκολία.

Από κει και πέρα, ναι είναι εκτός θεματολογίας του forum, αλλά εδώ έχουμε ανεχτεί άλλα κι άλλα (π.χ. συζητήσεις για την έκδοση πιστωτικών καρτών, για σπουδές σε πανεπιστήμια εξωτερικού, για ποιότητα και θερμαντικότητα εσωρούχων κ.α.). Αν είναι το θέμα να τραβήξει, οκ, με ενοχλεί κι εμένα. Αν είναι σύντομο και κλείσει, ε, δεν αξίζει καν τον κόπο η συζήτηση που κάνουμε.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Πολύ φορτωμένα μπαίνουν τα νέα μέλη τελευταία.

δηλαδη τι μισθο θα περνω?? κ εχω ακουσει πως δν δουλευω...απλα επιβλεπω...σαν επικεφαλης κατι....κ επισης εξηγησε μ αυτο π ειπεσ για το Πακισταν κ για τν Μπαγκλαντες...κ ποσο περιπου μισθο???
Θα βάζεις τους Μπαγκλαντέζους για δουλειά το πρωί, θα επιστρέφεις παραλία για κοκτέιλ και το μεσημεράκι θα γυρίζεις να κάνεις την υψηλή εποπτεία.
afarm3.staticflickr.com_2283_buddyicons_686545_N22.jpg_97bf253ac3483aac38448d95cd580a0e.jpg
 

efthimakos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις...ειμαι εργολαβος στην πατρα εδω κ 25 χρονια...δν κατηογιρσα κανεναν...κ ναι ειμαι σε απελπισια γτ εχω να συντηρησω 4 ανθρωπους...δηλαδη την οικογενεια μ....κ οσο εσεις που κοροιδευεται για τους τους μισθους...ζητανε στο Καταρ ΕΛΛΗΝΕΣ εργοδηγους με 2-3 χιλιαρικα το μηνα....πειτε με αμορφωτο πειτε με ανοητο....αυτη ειναι η πραγματικοτητα κ εσυ η μηχανικος π ειπες πως δεν εχεις δουλεια...πιστευω πως θα επρεπε να εισαι ειδη καπου εξω αφου εχεις κ πτυχια οπως ισχυριστικεσ κ εσυ κ ο φιλος σ οπως ειπεσ αλλα αποτι φενεται εχεις κ δν σε νοαιζει κ τοσο η ξενιτια....κ η διαμονη εκει θα ητανε απο τν εταιρια οπως εψαξα κ για το αμβουργο...σας ευχαριστω ολους κ δν ειναι αναγκη να τσακωνεστε ο καθενας μας εχει μεγαλωσει αλλιως εχει διαφορετικο μυαλο....απλα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανενας σχετικα με το θεμα μ....κ παλι ευχαριστω κ οσους με υποστιριξαν κ καταλαβαινουν....
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Υπάρχει ένα μαγικό κουμπάκι...
Αυτό ------>
<-------
Όταν κάτι παραβαίνει τους κανόνες/σας ενοχλεί το αναφέρετε...
Παρακαλώ όχι άλλα offtopic από εδώ και κάτω...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom