Ομορφιες των Βαλκανιων...

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Η Σλοβενία τελικά θα παίξει? Αν ναι έχω κάποιες σπίτι τώρα δουλευώ (και καλά...:haha::haha::haha:), ελπίζω να έχω και internet γιατί η HOL @#%%!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Η Σλοβενία τελικά θα παίξει? Αν ναι έχω κάποιες σπίτι τώρα δουλευώ (και καλά...:haha::haha::haha:), ελπίζω να έχω και internet γιατί η HOL @#%%!
βαλε καλε να δουμε! η ιδια η Σλοβενια δεν θελει να αποκαλειτα Βαλκανικη χωρα, αλλα δεν πειραζει!!! δωσε φωτο:clap:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.772
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
βαλε καλε να δουμε! η ιδια η Σλοβενια δεν θελει να αποκαλειτα Βαλκανικη χωρα, αλλα δεν πειραζει!!! δωσε φωτο:clap:
οι Σλοβενοι γενικα ειναι λιγο ψωνισμενοι και την εχουν δει καπως με την χωρα τους,αλλα τελοσπαντων .. Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι ειναι βουτηγμενη στο πρασινο (περιπου το 60 % της χωρας συμφωνα με στοιχεια) και τιποτε αλλο .. Γενικα ομως αδιαφορη χωρα (για εμενα τουλαχιστον)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Η Σλοβενία τελικά θα παίξει?
Γεωγραφικά, μικρό μέρος της Σλοβενίας, όπως μικρό μέρος και της Ρουμανίας ανήκουν στη Βαλκανική Χερσόνησο.

Άρα γιατί να παίξει η μία και να μην παίξει και η άλλη?
Επειδή η Σλοβενία δηλώνει κεντροευρωπαϊκή χώρα?
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
οι Σλοβενοι γενικα ειναι λιγο ψωνισμενοι και την εχουν δει καπως με την χωρα τους,αλλα τελοσπαντων .. Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι ειναι βουτηγμενη στο πρασινο (περιπου το 60 % της χωρας συμφωνα με στοιχεια) και τιποτε αλλο .. Γενικα ομως αδιαφορη χωρα (για εμενα τουλαχιστον)

Πολύ ωραία χώρα , δε λέω, αλλά τόσο "αδιάφορη" που μάλλον έχουν δίκιο ότι δεν είναι Βαλκάνια!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
ΦΥΡΟΜ, λιμνη Οχριδα, χωριο Trpejca. Εκει σε ενα ταβερνακι φαγαμε νοστιμοτατα ψαρακια!!!



Trpejca1.jpg Trpejca4.jpg Trpejca3.jpg Trpejca2.jpg
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά θα διαφωνήσω, αδιάφορη ως προς τι? Το απίστευτο φυσικό τοπίο, τις λίμνες, τα σπήλαια? Για εμένα σαν χώρα ήταν αποκάλυψη από φυσική ομορφιά και οι άνθρωποι ευγενέστατοι...
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά θα διαφωνήσω, αδιάφορη ως προς τι? Το απίστευτο φυσικό τοπίο, τις λίμνες, τα σπήλαια? Για εμένα σαν χώρα ήταν αποκάλυψη από φυσική ομορφιά και οι άνθρωποι ευγενέστατοι...
Ακριβώς!
Βαλκάνια δεν είναι!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Ακριβώς!
Βαλκάνια δεν είναι!
Βαλκάνια σίγουρα δεν είναι και γι αυτό και ρώτησα αν τελικά θα παίξει στο post, αλλά μια χώρα με τόσο πράσινο και τόσα πολλά πράγματα να δεις πάντα σε επίπεδο φυσικής ομορφιάς δε νομίζω οτι πρέπει να τη χαρακτηρίζουμε αδιάφορη...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.772
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά θα διαφωνήσω, αδιάφορη ως προς τι? Το απίστευτο φυσικό τοπίο, τις λίμνες, τα σπήλαια? Για εμένα σαν χώρα ήταν αποκάλυψη από φυσική ομορφιά και οι άνθρωποι ευγενέστατοι...
Πηγα Λιουμπλιανα,πηγα Μαριμπορ και εχω κανει και οδικως αρκετα χιλιομετρα μεσα στην Σλοβενια .. Για το φυσικο τοπιο το ανεφερα και εγω,λιμνες και σπηλαια δεν εχω παει και δεν εχω δει οποτε δεν εχω αποψη .. Για τους ανθρωπους ομως δεν θα συμφωνησω,δεν ειναι σαν τους Σερβους .. Ο καθενας με τις εμπειριες του και τις αποψεις του ...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ονειρεμένο Ταξίδι
Whole Africa,Cuba
Πηγα Λιουμπλιανα,πηγα Μαριμπορ και εχω κανει και οδικως αρκετα χιλιομετρα μεσα στην Σλοβενια .. Για το φυσικο τοπιο το ανεφερα και εγω,λιμνες και σπηλαια δεν εχω παει και δεν εχω δει οποτε δεν εχω αποψη .. Για τους ανθρωπους ομως δεν θα συμφωνησω,δεν ειναι σαν τους Σερβους .. Ο καθενας με τις εμπειριες του και τις αποψεις του ...
Πάλι off topic θα το κάνουμε μου φαίνεται...:haha::haha::haha:
Απλά υποθέτω πως με το να πάμε μόνο στις πόλεις δε βλέπουμε και τη φύση σωστά? Μάριμπορ δεν έχω πάει μου έχουν πει όντως ψιλοαδιάφορο, η Λιουμπλιάνα όμως ήταν γλυκούλα μη μου την προσβάλλεις...Πάντως αν πήγαινες και στα περιξ νομίζω οτι θα σου άρεσε. Όσο για τους Σέρβους κι εγώ μες στην καρδιά μου τους έχω κι ας μην έχω πάει ακόμα (το Φεβρουάριο θα πάω επιτέλους) αλλά κι οι Σλοβένοι μπορεί να μην είναι Σέρβοι αλλά είναι ευγενικοί και πρόθυμοι άνθρωποι.
(Ξέρω πάντως εσύ συμπαθείς τους Σέρβους γιατί πίνουνε ρακές...:haha:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.827
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom