Ονειρεμένες διαμονές (not)

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Για να μείνεις σε δωμάτιο πάτο, πρέπει να συντρέχουν οι παρακάτω λόγοι:
αφραγκίες ή τσιγκουνιές, κακή πληροφόρηση ή αδιαφορία, κακή εποχή πχ. Semana Santa στη Σεβίλλη και εσύ θέλεις να βρεις δωμάτιο 2 εβδομάδες πιο πριν.
Να προσθέσω και κακή τύχη, ειδικά αν το ξενοδοχείο έχει ανακαινισμένα και μη δωμάτια, και τύχεις στην 'αποθήκη' τους.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εγω δεν βρηκα κριτικες κακες για το δικο μου πατο στη Νυρεμβεργη αν και γενικα δεν δινω και πολυ βαση σε αυτο. εμενα πχ πιο πολυ με ενοιασε οτι δεν μου ειπαν οτι για να βγω στις 3 τα ξημερωματα στο δρομο να περιμενω το ταξι επρεπε να παω στο 1 οροφο και να κατεβω απο τη σκαλα υπηρεσιας αφου κλειδωναν την εισοδο..εκει τα ειδα ολα.,...
Συμβαινει δε και αλλες φορες να εχουν ανακαινιστει μερικα δωματια και τα αλλα να ειναι μπαχαλο..το εζησα αλλες δυο φορες αυτο στη Μπολωνια και στη Καρταγενα και αυτη τη φορα τους μαυρισα στο tripadviso..
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το ανοιχτό στρώμα στο ξενοδοχείο της Βαλένθια έχει εξήγηση.
Μάλλον το είχαν ανοίξει οι προηγούμενοι πελάτες, ψάχνοντας τα...5 αστέρια. o_O
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Βρε παιδιά έχω απορίες:

1) Όλα αυτά τα "υπέροχα" ξενοδοχεία που μείνατε δεν είχαν κριτικές να δείτε πριν τα κλείσετε? Επιτόπου τα κλείνατε χωρίς να τα δείτε πρώτα? Πως έγινε κ μείνατε εκεί? Θέλω το background χαχα

2) Γιατί μένετε μόνο στα μπάνια? Άλλου είδους χάλια στο δωμάτιο/ξενοδοχείο δεν υπήρχαν?

3) Μόνο σε μένα άρεσαν τα εξωτερικά μπάνια που πόσταρε η @LULLU ?? Ότι είναι ασυνήθιστα (για εμάς) ναι, αλλά όχι κ χάλια
Στο Fleming's στη Βιέννη που είναι 5αστερο και παίρνει 8,2 απο 3800 άτομα υπάρχει η εξης ιδιαιτερότητα. Η ντουζιέρα είναι ενα τελείως διάφανο κουβούκλιο που είναι στη μέση του δωματίου. Οποτε αν δεν είσαι ζευγάρι στα μέλια όσο να'ναι δεν ειναι και το καλυτερο να βλέπεις τον αλλο να κάνει μπάνιο. Πόσο μάλλον να τύχει να πας με συναδελφο, με τον πατερα/μητέρα με τον αδελφό σου κτλ. Αν δεν τύχει να διαβάσεις σχόλιο που να αφορα το ντουζ θα πεις 5αστερο είναι στην Ευρώπη δεν μπορει να έχει κάτι άσχημο θα κάνεις κράτηση και θα πάρεις την κρυάδα!!!
Συνηθως όμως την πατάς είτε απο έλλειψη πληροφόρησης είτε απο έλλειψη χρημάτων.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Στο Fleming's στη Βιέννη που είναι 5αστερο και παίρνει 8,2 απο 3800 άτομα υπάρχει η εξης ιδιαιτερότητα. Η ντουζιέρα είναι ενα τελείως διάφανο κουβούκλιο που είναι στη μέση του δωματίου. Οποτε αν δεν είσαι ζευγάρι στα μέλια όσο να'ναι δεν ειναι και το καλυτερο να βλέπεις τον αλλο να κάνει μπάνιο. Πόσο μάλλον να τύχει να πας με συναδελφο, με τον πατερα/μητέρα με τον αδελφό σου κτλ. Αν δεν τύχει να διαβάσεις σχόλιο που να αφορα το ντουζ θα πεις 5αστερο είναι στην Ευρώπη δεν μπορει να έχει κάτι άσχημο θα κάνεις κράτηση και θα πάρεις την κρυάδα!!!
Συνηθως όμως την πατάς είτε απο έλλειψη πληροφόρησης είτε απο έλλειψη χρημάτων.
Κάτι ξέρω εγώ που κοιτάω μια μια τις φωτογραφίες :haha:κοιταω τα πάντα για να έχω σφαιρική άποψη . Και δεν πα να είναι και 10 αστέρων που λέει ο λόγος... Ώστε ετσι οι Αυστριακοι ε;; kinky lol. Το είχα δει κ σε ένα ξενοδοχείο στο Μόναχο αυτό με το ντους ευτυχώς που το είδα έγκαιρα από τις φωτογραφίες. Σε μερικούς αρέσει πάντως αυτό το θεωρούν design ίσως γι' αυτό δεν είδες να το αναφέρουνε
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κάτι ξέρω εγώ που κοιτάω μια μια τις φωτογραφίες :haha:κοιταω τα πάντα για να έχω σφαιρική άποψη . Και δεν πα να είναι και 10 αστέρων που λέει ο λόγος... Ώστε ετσι οι Αυστριακοι ε;; kinky lol. Το είχα δει κ σε ένα ξενοδοχείο στο Μόναχο αυτό με το ντους ευτυχώς που το είδα έγκαιρα από τις φωτογραφίες. Σε μερικούς αρέσει πάντως αυτό το θεωρούν design ίσως γι' αυτό δεν είδες να το αναφέρουνε
Εγώ δεν έχω θέμα αρκεί να μπορείς να το κρύψεις, είτε με το γυαλί να θολώνει είτε με στόρια κλπ. Από Βιέννη πάντως για ηδονοβλεψίες το Daniel είναι καλή λύση (με την τουαλέτα ευτυχώς σε χωριστό κλειστό δωμάτιο):
https://cdn.wallpaper.com/main/legacy/gallery/17055772/Hotel-Daniel,-Austria-1.jpg
(λεπτομέρεια στο ότι στόρι για να κρύψει το γυαλί υπάρχει μόνο από τη μεριά του παραθύρου, κι όχι του κρεβατιού, οπότε θέλεις δε θέλεις θα σε δει ο συνταξιδιώτης).
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Οποτε αν δεν είσαι ζευγάρι στα μέλια όσο να'ναι δεν ειναι και το καλυτερο να βλέπεις τον αλλο να κάνει μπάνιο. Πόσο μάλλον να τύχει να πας με συναδελφο, με τον πατερα/μητέρα με τον αδελφό σου κτλ.
Έχω ιδέα: Όση ώρα κανεις μπάνιο δένεις τον συνάδελφο στη καρέκλα με τα μάτια κλειστά. Μετά αλλάζετε θέσεις :bleh::bleh:

Το ανοιχτό στρώμα στο ξενοδοχείο της Βαλένθια έχει εξήγηση.
Μάλλον το είχαν ανοίξει οι προηγούμενοι πελάτες, ψάχνοντας τα...5 αστέρια. o_O
Χα,χα,χα. Πολύ λογικό :haha:
 
Last edited by a moderator:

misha19

Member
Μηνύματα
359
Likes
1.274
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία-Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Round the world
Στο Fleming's στη Βιέννη που είναι 5αστερο και παίρνει 8,2 απο 3800 άτομα υπάρχει η εξης ιδιαιτερότητα. Η ντουζιέρα είναι ενα τελείως διάφανο κουβούκλιο που είναι στη μέση του δωματίου. Οποτε αν δεν είσαι ζευγάρι στα μέλια όσο να'ναι δεν ειναι και το καλυτερο να βλέπεις τον αλλο να κάνει μπάνιο. Πόσο μάλλον να τύχει να πας με συναδελφο, με τον πατερα/μητέρα με τον αδελφό σου κτλ. Αν δεν τύχει να διαβάσεις σχόλιο που να αφορα το ντουζ θα πεις 5αστερο είναι στην Ευρώπη δεν μπορει να έχει κάτι άσχημο θα κάνεις κράτηση και θα πάρεις την κρυάδα!!!
Συνηθως όμως την πατάς είτε απο έλλειψη πληροφόρησης είτε απο έλλειψη χρημάτων.
Να το έχουμε υπόψη μας λοιπόν αν βρεθούμε Βιέννη με καμιά ωραία φίλη ή συνάδελφο :bleh:
 

aathena1971

Member
Μηνύματα
81
Likes
45
Στο Fleming's στη Βιέννη που είναι 5αστερο και παίρνει 8,2 απο 3800 άτομα υπάρχει η εξης ιδιαιτερότητα. Η ντουζιέρα είναι ενα τελείως διάφανο κουβούκλιο που είναι στη μέση του δωματίου. Οποτε αν δεν είσαι ζευγάρι στα μέλια όσο να'ναι δεν ειναι και το καλυτερο να βλέπεις τον αλλο να κάνει μπάνιο. Πόσο μάλλον να τύχει να πας με συναδελφο, με τον πατερα/μητέρα με τον αδελφό σου κτλ. Αν δεν τύχει να διαβάσεις σχόλιο που να αφορα το ντουζ θα πεις 5αστερο είναι στην Ευρώπη δεν μπορει να έχει κάτι άσχημο θα κάνεις κράτηση και θα πάρεις την κρυάδα!!!
Συνηθως όμως την πατάς είτε απο έλλειψη πληροφόρησης είτε απο έλλειψη χρημάτων.
Έχω κλείσει για αυτό το ξενοδοχείο το καλοκαίρι, 30 Ιουλίου μέσω booking!!! Θα είμαστε με τον άντρα μου, αν είχαμε και τα παιδιά δεν υπήρχε περίπτωση να έκλεινα.
Το είδα το μπάνιο, αλλά μέτρησε περισσότερο η τιμή, 212 για 3 διανυκτερεύσεις με πρωινό και οι παροχές. Διάβαζα σε άλλα ξενοδοχεία για το wifi ότι υπάρχει μόνο σε κοινόχρηστους χώρους, για το aircondition που δεν υπάρχει και μπορεί να κάνει καύσωνα. Ό,τι κοίταζα είχε ανεμιστήρα, δεν είχε wifi.....
Οπότε, λέω, αφού δεν έχει τη λεκάνη μέσα στο δωμάτιο....
Δεν έχω διαβάσει και κάτι πολύ αρνητικό..... Μέτρησε και ότι έχουν ανεβάσει καλές κριτικές Έλληνες. Σε κάποιες φωτογραφίες έχει κουρτίνα, σε άλλες θολό τζάμι.... Θα δείξει!
Τώρα είδα ότι δεν είναι το 5στερο που λες, είναι το 4στερο Fleming's Westbahnof. Αλλά το μπάνιο ίδιο.
 
Last edited:

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Έχω κλείσει για αυτό το ξενοδοχείο το καλοκαίρι, 30 Ιουλίου μέσω booking!!! Θα είμαστε με τον άντρα μου, αν είχαμε και τα παιδιά δεν υπήρχε περίπτωση να έκλεινα.
Το είδα το μπάνιο, αλλά μέτρησε περισσότερο η τιμή, 212 για 3 διανυκτερεύσεις με πρωινό και οι παροχές. Διάβαζα σε άλλα ξενοδοχεία για το wifi ότι υπάρχει μόνο σε κοινόχρηστους χώρους, για το aircondition που δεν υπάρχει και μπορεί να κάνει καύσωνα. Ό,τι κοίταζα είχε ανεμιστήρα, δεν είχε wifi.....
Οπότε, λέω, αφού δεν έχει τη λεκάνη μέσα στο δωμάτιο....
Δεν έχω διαβάσει και κάτι πολύ αρνητικό..... Μέτρησε και ότι έχουν ανεβάσει καλές κριτικές Έλληνες. Σε κάποιες φωτογραφίες έχει κουρτίνα, σε άλλες θολό τζάμι.... Θα δείξει!
Τώρα είδα ότι δεν είναι το 5στερο που λες, είναι το 4στερο Fleming's Westbahnof. Αλλά το μπάνιο ίδιο.
Το ξενοδοχείο που λέω είναι μια χαρά ξενοδοχείο απλα έχει αυτή την ιδιαιτερότητα!! Απο οτι φαίνεται θα είχαν θετικά σχόλια για το συγκεκριμένο θέμα στο ένα ξενοδοχείο και είπαν να το κάνουν και στο άλλο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom