1. Προσφορές Lufthansa για ΗΠΑ και Καναδά! Δείτε ΕΔΩ
  2. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο / Ιούνιο / Ιούλιο 2011! Κάντε κλικ εδώ!

ΗΠΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Βόρεια Αμερική' που ξεκίνησε από το μέλος panagiotis pantel, στις 20 Αυγούστου 2011.

1. panagiotis pantel

panagiotis pantel New Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΩ ΑΝ ΒΓΑΖΩ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΠΟ ΑΤΜ ΜΕ ΜΙΑ VISA ELECTRON(ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ-DEBIT) ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΟ ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΤΗΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!:D
  2. Μοιραστείτε τη σελίδα

3. panagiotis pantel

Επόμενο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    λάθος

συγνώμη για τα κεφαλαία μετα παρατήρησα οτι δεν επιτρέπονται και τωρα δεν μπορώ να το σβήσω!:( οπότε αν κάποιος γνωρίζει ελπίζω να με βοηθήσει.ευχαριστώ εκ των προτέρων!
  4. athenes

athenes New Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παρίσι
    Γεια σου!
    Δεν μπορώ να σου απαντήσω στο ερώτημά σου γιατί δεν έχω πάει μέχρι στιγμής στην Αμερική. Σίγουρα θα μπορείς να το κάνεις αυτό υποθέτω και σίγουρα θα σου απαντήσουν εδώ στο forum όσοι έχουν ήδη επισκεφθεί την Αμερική και τους είχε απασχολήσει το ίδιο θέμα.
    Στην Αμερική θα πας για σπουδές ή για διακοπές; Επειδή γράφεις ότι θα μείνεις καιρό εκεί. Σε ποια πόλη;
    Σίγουρα θα είναι τέλεια η εμπειρία. Καλά να περάσεις!
  5. panagiotis pantel

Επόμενο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    γεία σου athenes, στην αμερική εχω συγγενείς baltimore MD & washington DC αρχικά αυτές θα ειναι οι βάσεις μου και για τα υπόλποιπα ας πάω με το καλό και βλέπουμε!όνειρο ζωής αυτό το ταξίδι!και προς το παρόν θα κάτσω 2 μήνες για διακοπές!
  6. Defkalion

Defkalion Administrator

Επόμενο Ταξίδι:
    Τασμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Ζηλανδία
    Δε θυμάμαι ακριβώς ποσο σου κρατάει σα προμήθεια, αλλα θυμάμαι οτι ήταν πολυ μικρά ποσα, τόσα που δεν τους έδινα σημασία. Το σίγουρο ειναι οτι θα περάσεις φανταστικά. Ποτε πας;
  7. panagiotis pantel

Επόμενο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    το ελπίζω φίλε μου Defkalion, πετάω 9 νοέμβρη με delta ελπίζω να έκανα καλή επιλογή εταιρίας για το πρώτο μου υπερατλαντικό!πάντως εχω ενα άνχος η αλήθεια ειναι!
    Last edited by a moderator: 5 Οκτωβρίου 2013
  8. athenes

athenes New Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παρίσι
    Είσαι πολύ τυχερός! Να περάσεις τέλεια!
    panagiotis pantel likes this.
  9. panagiotis pantel

Επόμενο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    επίσης ηθέλα να ρωτήσω για το esta αυτα τα λίγα δολλάρια που θέλει θα μπορέσω να τα πληρώσω με την χρεωστική μου η θα θέλει πιστωτική?η έστω να κάνω μια προπληρωμένη γιατί πιστωτική δεν εχω.
  10. nena

nena Member

Επόμενο Ταξίδι:
    sky
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    home..
    Καλά να περάσεις ;)
    Δεν γνωρίζω να σου πω για Αμερική αλλά θα σου πω για Ευρώπη για να έχεις έναν οδηγό...3,5 ευρώ η προμήθεια σε κάθε ανάληψη στη Σκανδιναβία, 4 στην Ελβετία.

Κατέληξα στο οτι δεν συμφέρει με τίποτα η ανάληψη χρημάτων οπότε όσο περισσότερο μπορείς χρησιμοποίησε την χρεωστική σου άμεσα για πληρωμές χρησιμοποιώντας το pin σου!Είναι απλό κι ασφαλές κ χωρίς παρανοϊκές χρεώσεις!

Θα πρότεινα γνωστή τράπεζα γιατί έχει ευνοικότερη ισοτιμία ευρώ-φράγκου κ.τ.λ
  11. apodrasi

apodrasi Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Κίνα-Ινδία-Περού
    ESTA πλήρωσα κι εγώ με χρεωστική, δίνοντας τα στοιχεία σαν να ήταν πιστωτική.
  12. harilander

harilander Member

Επόμενο Ταξίδι:
    βλέπουμε...
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    χώρα του ποτέ
    να ξέρεις πάντως οτι στις ΗΠΑ η πιστωτική ΄"παίζει" πολύ, πιο πολύ και απο τα μετρητα.
  13. panagiotis pantel

Επόμενο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    ΑΜΕΡΙΚΗ
    ευχαριστώ πολύ για της πολύτιμες πληροφορίες παιδιά, και κατι τελευταίο θα ήθελα να μου πει κάποιος για την delta σαν εταιρία γιατι τα πράγματα ειιναι λίγο αμφιλεγόμενα και για τα κιλα που μπορώ να πάρω ειναι όντως 2 βαλίτσες απο 22.5 κιλά η καθε μια?ευχαριστω!:)

Μοιραστείτε τη σελίδα