Πάμε Eλαφόνησο!

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ναι οι ωρες ειναι αρκετες..παρε περιοδικα κ υπομονη...σε καταλαβαινω.το μερος ομως νομιζω θα σε αποζημιωσει και με το παραπανω! καλα να περασεις...
 

gigantas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σας... Αγαπώ και γω πολύ την Ελαφόνησο. Έχω πάει ήδη μία φορά το 2008 όπου πέρασα καταπληκτικά και θαύμασα τις υπέροχες παραλίες της, και φέτος αποφάσισα να ξαναπάω, αυτή τη φορά στο camping του Σίμου. Αυτό που λέτε με τις τιμές δεν ισχύει ακριβώς... Η αλήθεια είναι ότι για ένα τόσο μικρό νησί είναι αρκετά ανεβασμένες για τη διαμόνή αλλά αν ψάξεις λίγο παραπάνω μπορείς να βρεις και πιο φτηνά δωμάτια. Είχα μείνει ας πούμε με 70 ευρώ το τετράκλινο και φέτος το ίδιο μου το δίνουν 80 ευρώ. και δίκλινο με 60. Και όχι καμία τρύπα, αρκετά όμορφο. Είναι όμως και τι θα σου τύχει στις διακοπές, ειδικά αν πηγαίνεις πρώτη φορά. Αλλά όμως ότι και να σου τύχει σε αυτό το νησί, μόλις μπεις μέσα στη θάλασσα τα ξεχνάς όλα, είναι τόσο τέλεια.
Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε. Κατ αρχάς ισχύει ότι δεν έχει το νησί ΑΤΜ και βενζινάδικο, γιατί δεν θυμάμαι. Επίσης το 2008 που πήγα είχα δει ότι 'φτιάχναν απ' έξω από τη μικρή παραλία του Σίμου ένα beach bar. Aυτό υπάρχει ακόμα ή μήπως δεν υπήρξε ποτέ? ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

jkourkoulis

Member
Μηνύματα
78
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Erasmus στο Παλέρμο!
Ταξίδι-Όνειρο
χεχε
Κατ αρχάς ισχύει ότι δεν έχει το νησί ΑΤΜ και βενζινάδικο, γιατί δεν θυμάμαι. ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Επειδή ενημερώθηκα πρόσφατα, σε λίγο καιρό θα τοποθετηθεί ΑΤΜ. Βενζινάδικο νομίζω πως πράγματι δεν υπάρχει.

@Joanna Δυστυχώς το δελφίνι το 'χουν καταργήσει εδώ και πολλά χρόνια ακόμα και για την Μονεμβάσια αν δεν κάνω λάθος. Για εμένα ήταν ο καλύτερος τρόπος έφτανες χαλαρά και ωραία σε λίγες ώρες. Τέλος πάντων οπλίσου με υπομονή γιατί το ΚΤΕΛ είναι λίγο (πολύ) άθλιο, να σκέφτεσαι ότι σε λίγο θα είσαι στο Σίμο και θα απολαμβάνεις τον ήλιο και τη θάλασσα ;).
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και γω το 2008 πηγα δεν θυμαμαι πολυ καλα ...νομιζω οτι υπαρχει κατι σαν καντινα-αναψυκτηριο-ρεστοραν ,οχι πανω στην παραλια αλλα στα παρκινγκ πριν απο αυτη.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Και γω το 2008 πηγα δεν θυμαμαι πολυ καλα ...νομιζω οτι υπαρχει κατι σαν καντινα-αναψυκτηριο-ρεστοραν ,οχι πανω στην παραλια αλλα στα παρκινγκ πριν απο αυτη.
ναι, πραγματι..κεγω μονο αυτο στο παρκινγκ θυμαμαι!:cool:
μα καλα το 2008 ολοι εκει ειχαμε παει??:haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμεις την κανουμε συχνα τη μονοημερη απο Μανη -ειτε Ελαφονησο παμε ειτε Κυθηρα για περισσοτερες μερες.
Αλλα βρε παιδια να σας εκμυστηρευθω κατι?
Παλεψα πολυ με τον εαυτο μου και δεν ηθελα να το παραδεχτω ..καθοτι Πελοποννησια ...αλλα εμενα προσωπικα το Ελαφονησι στην Κρητη μου αρεσε καλυτερα απο την δικη μας Ελαφονησο.Ενω κατεβηκα Κρητη προδιατεθειμενη να μην βρω το Ελαφονησι καλυτερο..τελικα με κερδισε.(Τ' ακουτε Κρητικοι?)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
.
Αλλα βρε παιδια να σας εκμυστηρευθω κατι?
Παλεψα πολυ με τον εαυτο μου και δεν ηθελα να το παραδεχτω ..καθοτι Πελοποννησια ...αλλα εμενα προσωπικα το Ελαφονησι στην Κρητη μου αρεσε καλυτερα απο την δικη μας Ελαφονησο.Ενω κατεβηκα Κρητη προδιατεθειμενη να μην βρω το Ελαφονησι καλυτερο..τελικα με κερδισε.(Τ' ακουτε Κρητικοι?)
εγω το 2008 χτυπησα και ελαφονησο και ελαφονησι..!!
0-1!:clap:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
εγω το 2008 χτυπησα και ελαφονησο και ελαφονησι..!!
0-1!:clap:
Σωστηηηηή! Εγώ αυτό το έκανα το 2006 :p

Το 2008 ήμουν κι εγώ Ελαφόνησο... Βρε μπας και καμια συνάντηση να γίνει εκεί??? Πολύ αγαπητό το μέρος τελικά...(όχι ότι είναι νέο τώρα αυτό..)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ποσο κοστιζουν τα εισητηρια για το καραβακι για ελαφονησο? ξερει κανεις? για το ατομο οχι για οχημα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
ποσο κοστιζουν τα εισητηρια για το καραβακι για ελαφονησο? ξερει κανεις? για το ατομο οχι για οχημα.

Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 15 ευρώ είναι 2 άτομα & ΙΧ, δεν νομίζω να είναι παραπάνω από 3 ευρώ το άτομο.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ααααα λιγα δηλαδη...ενταξει..ευχαριστω πολυ γιατι οταν προσπαθουσα να παρω τηλεφωνο δεν απαντουσαν!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom