Πάμε Eλαφόνησο!

gio1283

Member
Μηνύματα
22
Likes
13
Είχα μείνει ας πούμε με 70 ευρώ το τετράκλινο και φέτος το ίδιο μου το δίνουν 80 ευρώ. και δίκλινο με 60. Και όχι καμία τρύπα, αρκετά όμορφο.
Επειδή ψάχνω κ εγώ να φύγω ένα διημεράκι μήπως μπορείς να μου πεις ποιο είναι αυτό το δωμάτιο μπας κ βρω να κλείσω γιατί όσο έψαξα άκουσα αρκετά πιο υψηλά ποσά.. Ευχαριστώ
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
λογικα θα'ναι μακρυα απ'το σιμο ή θα μιλαει για ιουνιο ο γιγαντας αλλα για πειτε μας...κι εγω ενδιαφερομαι.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.279
Ονειρεμένο Ταξίδι
ολη η γη
Καλησπέρα...ετοιμάζομαι κι εγώ με μια φίλη για Ελαφόνησο τον Ιούλιο..είναι η τρίτη συνεχόμενη φορά για τη φίλη μου, πρώτη για μένα που είμαι φαν των κυκλάδων αλλά έχω πάει σε όλα σχεδόν τα νησιά, μικρά - μεγάλα..όλοι εσείς που έχετε πάει εκεί σίγουρα θα ξέρετε να μου πείτε αν υπάρχει flying απο Πειραιά για Νεάπολη γιατί η φίλη μου θα φύγει νωρίτερα με ι.χ.ενώ εγώ λόγω προβλήματος σχετικά με την άδεια μου, δεν μπορώ να φύγω την ίδια μέρα..θα μείνουμε στο camping του νησιού για να ηρεμήσουμε εντελώς..με το λεωφορείο μου φαίνεται απίστευτη ταλαιπωρία!!!υπάρχει άλλος τρόπος για να μην κατεβάζουμε και οι δύο αυτοκίνητα?:(
μια διευκρινιση...αν θελετε να ηρεμησετε , δε θα πατε στο καμπινγκ...Μιλαμε για εναν χωρο με 1800 ατομα, μεσο ορο ηλικιας 20+....Για να βρεις, χρειαζεται κρατηση μια βδομαδα πριν ,για σκ μπορει και περισσοτερο....περσι πηγα 25 αυγουστου και ο κοσμος ειχε στησει σε καθε ελευθερο μετρο...Αν θελετε να ηρεμησετε, μεινετε σε κανα ενοικιαζομενο απεναντι απο το νησι, πανεμορφη παραλια, μιση τιμη δωματια και το νησι ειναι 10 λεπτα....Αλλωστε θα ειναι καλυτερη βαση και για εκδρομες π.χ μονεμβασια η και σε αλλα χωριουδακια και παραλιες.Βεβαια τωρα ειδα οτι η φιλη σου εχει ξαναπαει...αρα περιττα ολα αυτα που ειπα...

Αν πας με λεωφορειο παρε πρωινο, κανει μια ωρα λιγοτερο απο το μεσημεριανο( το δευτερο περναει απο παραπανω χωριουδακια, αλλαζεις λεωφορειο κ.τ.λ) Υπαρχει βεβαια και η λυση να συννενοηθεις με καποιο ταξι της περιοχης, αλλα θα σου ρθει διπλασια τιμη...Παντως θα σε παρει απο το σπιτι και σε 4,5 ωρες θα σαι στο λιμανι απεναντι...περισσοτερα σε π.μ:D Για μενα που ζαλιζομαι και λιγο ειναι η ,καλυτερη λυση:D
 

gigantas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επειδή ψάχνω κ εγώ να φύγω ένα διημεράκι μήπως μπορείς να μου πεις ποιο είναι αυτό το δωμάτιο μπας κ βρω να κλείσω γιατί όσο έψαξα άκουσα αρκετά πιο υψηλά ποσά.. Ευχαριστώ
Δεν λέω για Ιούνιο αλλά Ιούλιο και Αυγουστο και μέχρι πριν λίγες μέρες είχε και διαθέσιμα δωμάτια. Το ξενοδοχέιο λέγεται panorama και είναι δοκιμασμένο. Είναι μέσα στο χωριό. Το πολύ 5' από τα μαγαζιά.Αρκετά ωραίο παρ' ότι στην Ελαφόνησο το δωμάτιο το χρειάζεσαι μόνο για να κοιμηθείς το βράδυ αφού όλη σου τη μέρα τη περνάς στη παραλία... ;)
Panorama - hotels in Elafonisos - accommodation in Laconian island
 

gigantas

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επίσης να πω ότι τους είπα πως είχα ξαναμείνει σε αυτούς και μου κατέβασαν κι άλλο τη τιμή.
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
μια διευκρινιση...αν θελετε να ηρεμησετε , δε θα πατε στο καμπινγκ...Μιλαμε για εναν χωρο με 1800 ατομα, μεσο ορο ηλικιας 20+....Για να βρεις, χρειαζεται κρατηση μια βδομαδα πριν ,για σκ μπορει και περισσοτερο....περσι πηγα 25 αυγουστου και ο κοσμος ειχε στησει σε καθε ελευθερο μετρο...Αν θελετε να ηρεμησετε, μεινετε σε κανα ενοικιαζομενο απεναντι απο το νησι, πανεμορφη παραλια, μιση τιμη δωματια και το νησι ειναι 10 λεπτα....Αλλωστε θα ειναι καλυτερη βαση και για εκδρομες π.χ μονεμβασια η και σε αλλα χωριουδακια και παραλιες.Βεβαια τωρα ειδα οτι η φιλη σου εχει ξαναπαει...αρα περιττα ολα αυτα που ειπα...

συμφωνώ μ΄αυτά που λες..έτσι κάπως το σχεδιάζα κι εγώ..αλλά η φίλη μου λατρεύει το κάμπινγκ..δεν μπόρεσα να της αλλάξω τα μυαλά, οπότε..άλλαξα τα δικά μου σχέδια..είναι και το γεγονός ότι είναι απο τα λίγα μέρη που δεν έχω πάει..και πείστηκα!!!εξακολουθεί βέβαια και με χαλάει η ιδέα του λεωφορείου..όσο κι αν το δουλεύω στο μυαλό μου!!!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Ξέρεις κάποιος λεπτομέριες για το καραβάκι από τη Νεάπολη; Σκέφτομαι να μείνω 3-4 μέρες τον Αύγουστο σε ξενοδοχείο της Νεάπολης και να πηγαινοέρχομαι στην Ελαφόνησο...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
τι ακριβως θες να μαθεις? δρομολογια εχει συχνα απ'οσο ξερω σχεδον καθε μια ωρα και οι τιμες αναφερονται πιο πανω αν ψαξεις λιγο σε προηγουμενα ποστ...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Με ενδιαφέρει καίκι από τη Νεάπολη και όχι φέρυ από την Πούντα. Δε βρήκα κάτι σχετικό παραπάνω..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Τι εννοεις? Η Πουντα ειναι διπλα στη Νεαπολη...
Μονο απο τη Πουντα υπαρχει καραβι αν δε κανω λαθος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom