Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

eleni16

Member
Μηνύματα
51
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Λίμνη Κομο
Καλησπέρα σας,
μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν αξίζει να πας στο Ποτσνταμ τα χριστούγεννα γιατί έχω διαβάσει ότι είναι πιο ωραία να πας άνοιξη που οι κήποι είναι ανθισμένοι και να μπορείς να κάνεις βόλτα με ποδήλατο.
Ευχαριστώ πολύ!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Για το βερολινο,ποια μουσεια αξιζουν;
Εξαρτάται από τα ενδιαφέροντα σου.Τα μουσεία στο νησί των μουσείων+Εβραϊκό+Τοπογραφία του τρόμου+Μουσείο Ανατ.Γερμανίας είναι αντιπροσωπευτικά για μένα.
 

gnene

Member
Μηνύματα
74
Likes
355
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Παιδιά καλησπέρα!!τα έφερε η ζωή και θα παω Βερολίνο 28/1-31/1(ηταν στα πρεπει μου απο τους τελευταίους προορισμούς αλλα ας όψεται η easy jet και τα 32€)!!θελω να ρωτήσω αν η welcome card ABC με 29,5€ αξίζει δεδομένου του οτι θα παμε στο μουσείο της περγαμου,στο καθεδρικό του Βερολίνου και στο κοινοβούλιο και όπου την χρησιμοποιήσουμε για μετακινήσεις!!!
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Παιδιά καλησπέρα!!τα έφερε η ζωή και θα παω Βερολίνο 28/1-31/1(ηταν στα πρεπει μου απο τους τελευταίους προορισμούς αλλα ας όψεται η easy jet και τα 32€)!!θελω να ρωτήσω αν η welcome card ABC με 29,5€ αξίζει δεδομένου του οτι θα παμε στο μουσείο της περγαμου,στο καθεδρικό του Βερολίνου και στο κοινοβούλιο και όπου την χρησιμοποιήσουμε για μετακινήσεις!!!
φυσικα αξιζει! αν πας παντου παρε την καρτα! και σε εκπτωσεις ειναι σε ολα τα μουσεια.. και εγω θα παω αρχες φλεβαρη!
 

stathis23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Καλησπεεερα απο βερολινο. Αν εχει καποιος να προτεινει καποιο λοκαλ γερμανικο ή γενικα καποιο αλλο εστιατοριο ευσπροκδεκτη η πληροφορια.

Φαγαμε πολυ καλα στο dicke wirtin που ηταν και παρα πολυ ωραιος ο χωρος αλλα και στο augustiner με προτιμηση στο 1ο.
 

kostisg

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
παιδια καλησπερα.... απλα εχω μπλεξει τα μπουτια μου....χαχαχαχαχ... φτανω πρωτομηνια στις 4 τεγκελ. μενω park inn( 4βραδια 230 ευρω).... φευγω πεμπτη 11 απο τεγκελ.... καθε βοηθεια προγραματος δεκτη... δευτερα τριτη θα εχει χιονακι... τα μουσεια δε μας τρελενουν ιδιαιτερα.... Α Κ Ο Υ Ω!!!!!!!!!!!
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
παιδια καλησπερα.... απλα εχω μπλεξει τα μπουτια μου....χαχαχαχαχ... φτανω πρωτομηνια στις 4 τεγκελ. μενω park inn( 4βραδια 230 ευρω).... φευγω πεμπτη 11 απο τεγκελ.... καθε βοηθεια προγραματος δεκτη... δευτερα τριτη θα εχει χιονακι... τα μουσεια δε μας τρελενουν ιδιαιτερα.... Α Κ Ο Υ Ω!!!!!!!!!!!
πετυχες σε καλη τιμη φιλε.. εγω ακομα ψαχνω ποιο να βρω χαχαχαχαχαχα..
 

stratios

Member
Μηνύματα
72
Likes
129
Καλησπερα! Καποιος ειχε γραψει για μια αλυσιδα με Τουρκικα εστιατορια. Θυμαστε ποια ειναι??? Αν εχετε και αλλες προτασεις πολυ ευχαριστως! Μεσαιας κατηγοριας οχι γκουρμεδιες!!! Ευχαριστω!
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom