Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
πολυ ωραιο το σκεπτικο σου Γιαννη μπραβο παιδια ας το κανουμε!θα σας στηριξω ως δοκιμαστρια και οινολόγος !θα κανω τον Μαμαλάκη ταξιδια και φαγητο δωρεαν!ω ρε αυτη ειναι ζωη :)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αν και δεν θα εχει εκπτωσεις τον οκτ φανταζομαι υπαρχει περιπτωση να βρω κατι να ψωνισω?τι εχει φτηνα στο βερολινο παιδια?
για παραδειγμα απο το λονδινο παιρνω παντα ναι ναι μη γελατε τα ετοιμα γευματα ινδιας, σουσιΑΑΑ κτλ και δωρα ρουχα..
απο εκει θα γυρισω με αδεια χερια?:p δεν ειναι σωστο..
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Μου έμεινε ένα πολύ καλό γεύμα στο Kreuzberg και συγκεκριμένα στην Adalbertstraße,στο Τούρκικο εστιατόριο Hasir.Έχει 3 ο δρόμος.Το ένα είναι fast food.Eσύ θα πας σε ένα από τα άλλα δύο.Εμείς πήγαμε στο Hasır Ocakbaşı στον αριθμό 12.
.
Για το Hasir το επιβεβαιώνω κι εγώ, μας το είχε συστήσει Ελληνίδα φοιτήτρια που γνωρίσαμε στο Βερολίνο κ είχε δίκιο...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
To Vapiano εχει τελειως ψευτικο φαγητο, σιγα το μαγαζι. Ο Hasir εχει καλα αλλα βαρια ολα τα πιατα του. O Mustafa στην Mehringdamm εχει 24ω/24ωρο ουρα αλλα απο οσο μου εχουν πει δν ειναι και τοσο τρομερος...
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.850
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
To Vapiano εχει τελειως ψευτικο φαγητο, σιγα το μαγαζι. Ο Hasir εχει καλα αλλα βαρια ολα τα πιατα του. O Mustafa στην Mehringdamm εχει 24ω/24ωρο ουρα αλλα απο οσο μου εχουν πει δν ειναι και τοσο τρομερος...
Τελικά υπάρχει κάτι καλό;
Όλα σκάρτα μας τα έβγαλες.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Τελικά υπάρχει κάτι καλό;
Όλα σκάρτα μας τα έβγαλες.
Xρήστο γούστα είναι αυτά.Όπως για όλα τα πράγματα υπάρχει υποκειμενικότητα.
Το συγκεκριμένο έχει καλές κριτικές στο φόρουμ.
Προσωπικά για την κατηγορία του το βρήκα αρκετά καλό.Για ταχυφαγείο δηλαδή.Δεν προτείνεται δηλαδή ώς το καλύτερο Ιταλικό της πόλης.
Πάντως και τα 3 πιάτα που πήρα ήταν πεντανόστιμα.Τώρα το ψεύτικο πως ορίζεται δεν γνωρίζω.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Τελικά υπάρχει κάτι καλό;
Όλα σκάρτα μας τα έβγαλες.
Aυτα ειναι ολα οσα υπαρχουν στο Βερολινο?

Kebap υπαρχουν απειρα στην πολη. Ο Mustafa ειναι μετριος.

Το στομαχι του καθενος ειναι διαφορετικο, κρινετε μονοι σας.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ενταξει εχω εκπαιδευμενο στομαχι οποτε ειμαι ιδανικη στο να σας φερω εντυπωσεις!:p
τελικα δεν θα αγορασω τιποτα ρε παιδια απο βερολινο?δεν εχει κανα μαγαζι με υπερπροσφορες τυπου το μπλουζακι 1 ευρω? :p
οσοι ζειτε εκει απο που ψωνίζετε?πολωνία μήπως?καμια ιδεα?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Τ
τελικα δεν θα αγορασω τιποτα ρε παιδια απο βερολινο?δεν εχει κανα μαγαζι με υπερπροσφορες τυπου το μπλουζακι 1 ευρω? :p
Το πολυ-πολυ να παρεις κατι τετοιο...http://www.zazzle.co.uk/berlin+tshirts
(Αλλα,προσεχε μην το μαθει ο Νικηφορος οτι πηγες Βερολινο...θα στα ψαλλει..:D)
Υπαρχουν διαφορα εμπορικα κεντρα....
http://www.berlin.de/en/shopping/
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
ενταξει εχω εκπαιδευμενο στομαχι οποτε ειμαι ιδανικη στο να σας φερω εντυπωσεις!:p
τελικα δεν θα αγορασω τιποτα ρε παιδια απο βερολινο?δεν εχει κανα μαγαζι με υπερπροσφορες τυπου το μπλουζακι 1 ευρω? :p
οσοι ζειτε εκει απο που ψωνίζετε?πολωνία μήπως?καμια ιδεα?
Αν πας περιοδο προσφορων (πχ πριν τα χριστουγεννα) ειναι φορες που τα πραγματα μπορει να τα βρεις -70% κατω. Αλλα Γερμανια πας, καποιες τιμες ειναι ψιλο-φιξ. Γενικα τα πραγματα ειναι συνηθως λιγο φθηνοτερα απο οτι στην Ελλαδα για αρχικη τιμη...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
χμ βαλιτσα εξτρα να πληρωσω ή όχι?εκει σκαω, καλα το πολυ πολυ θα παρω μερικους τονους λουκανικα να φερω πισω αν δεν βρω ρουχισμο κ ΤΣΑΝΤΕΣΣΣΣΣ!
thx
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.724
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom