Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

Cumus

Member
Μηνύματα
23
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2361 Gogol
Καλησπέρα! Το Friedrichschain θεωρείται ασφαλής περιοχή; Θα μείνουμε στη Warschauer Str. πολύ κοντά στην east side gallery.
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
ρ παιδια..τελικη η east side gallery υπαρχει ή δεν υπαρχει? την ριξαν ή οχι? γιατι εχω μπερδευτει
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
Ααα οκ ευχαριστω! και κατι αλλο.. το spectrum και το τεχνολογικο μουσειο ειναι διαφορετικα? και αν ναι..ποιο αξιζει περισσοτερο?
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
επισηςςς.αν ξερετε για τα humbolt box , domäne dahlen und Museumdorf düppel.... σας εχω πριξει λιγο στις ερωτησεις..αλλαα..εχει τοσο τελεια μουσεια! αυτο θα πει πολιτισμος!
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
ειλικρινα προσπαθω να αποφασισω και δεν μπορω..εχω στην λιστα μου 11 μουσεια και προσπαθω να βγαλω καποιο αλλα δεν..τωρα μου στειλες κ αυτο και προσπαθω να συγκρατηθω οσο μπορω..
τελικα το Museumdorf düppel που ειναι αναπαρασταση τ μεσαιωνα ανοιγει μαρτιο... ενω εγω παω μεσα φλεβαρη.. :( :( πω γκαντεμιααα
 

Cumus

Member
Μηνύματα
23
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2361 Gogol
Εγώ (πάω 20-26 Δεκ.) έχω καταλήξει στα εξής: Τα μουσεία στο Museuminsel, στο Dahlem και στο Kulturforum, το Checkpoint Charlie, το Deutsches Historisches Museum, το jüdisches museum, το Charlottenburg Schloss, το Topographie des Terrors, το μνημείο του Ολοκαυτώματος, το The Story of Berlin, τον καθεδρικό ναό του Βερολίνου, το Reichstag και το Berliner Unterwelten. Ελπίζω να προλάβω να τα δω σε 3 μέρες. :)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εγώ (πάω 20-26 Δεκ.) έχω καταλήξει στα εξής: Τα μουσεία στο Museuminsel, στο Dahlem και στο Kulturforum, το Checkpoint Charlie, το Deutsches Historisches Museum, το jüdisches museum, το Charlottenburg Schloss, το Topographie des Terrors, το μνημείο του Ολοκαυτώματος, το The Story of Berlin, τον καθεδρικό ναό του Βερολίνου, το Reichstag και το Berliner Unterwelten. Ελπίζω να προλάβω να τα δω σε 3 μέρες. :)
Έχε υπόψιν ότι την περίοδο που πας εσύ 4:00 είναι νύχτα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom