Φιλιππίνες Παμε Φιλιππινεs!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγώ δεν είχα πάει σε αυτή την εκδρομή (oslob + kawassan falls). Υπάρχουν γραφεία στο Cebu που την κάνουν σε γκρουπ...τα βρίσκεις εύκολα online όπως πχ
https://www.cebutours.ph/whale-shark-watching-in-oslob-and-kawasan-falls-day-tour/

και αυτό https://www.islandtrektours.com/osl..._source=itt&utm_medium=tp&utm_campaign=onsite
έχουν τηλέφωνα και τα δύο.
Με τα δικά τους ΚΤΕΛ στο είπα κι εγώ ότι μπορείς να πας, αλλά θα κάνεις πολλές ώρες.
 

ConDLjn

Member
Μηνύματα
31
Likes
53
Μόλις κάτσαμε για πρωινό κ αρχίσαμε να κοιτάμε στο ιντερνέτ για αυτές τις εκδρομές. Μου έκανε εντύπωση που μας είπαν, μόνο με τα δικά τους λεωφορεία.
Σ ευχαριστώ πολύ για τα λινκ!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Υπάρχουν πολλά γραφεία για να κλείσεις εκδρομές. Δεν ξέρω αν τελικά έμεινες στο κέντρο του Cebu, αλλά αν έμενες στο Mactan με μια βόλτα στην περιοχή του Maribago, θα σε κυνηγούσαν οι tour operators για να κλείσεις εκδρομή.
Ελπίζω να τα κατάφερες τελικά!
 

ConDLjn

Member
Μηνύματα
31
Likes
53
Την κάναμε σήμερα την εκδρομή, αλήθεια δε ξέρω αν άξιζε. Θα τα γράψω για να τα δουν κ άλλοι που ίσως θέλουν να τα κάνουν. Σαν γενική γεύση, μου έμεινε η ταλαιπωρία.. Νταξ, είμαι κ τύπος που δεν ενθουσιάζεται εύκολα. Οι φαλαινοκαρχαρίες μου φάνηκαν ΠΑΤΑΤΑ. οι καταρράχτες απ την άλλη μ άρεσαν αρκετά. Στους φαλαινοκαρχαρίες δεν ήταν και τίποτα. Δε ξέρω γιατί αλλά παίζει να ήμουν κ ο μόνος που δεν ούρλιαζε, άντε να ήταν 2-3 ακόμα. Ένα κεφάλι που ψοφαινοταν κ ένας ταλαίπωρος που του πέταγε φαγητό για να τον ακολουθεί και να κάνει πήγαινε έλα, μπροστά μας. Μπορεί να φταίει που εκείνη την ώρα δεν είχε ήλιο αλλά συννεφιά κ δε μπορούσες μέσα στο νερό να τον δεις καλά. Οι kawasan falls απ την άλλη ήταν καλή φάση!! Η διαδρομή από εκεί που σ άφηνε το αμάξι μέχρι τους καταρράχτες ήταν τούμπανο!! Περίπου 15' ποδαρατο αλλά εμείς το κάναμε πάνω από 30', χαζεψαμε με το μερος!! Κάτι ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ, για μένα τουλάχιστον. Τα γραφεία μας ζηταγαν για δύο άτομα σε φαλαινοκαρχαρίες κ καταρράχτες 320€ περίπου.. Να μη πω τι να τους είναι 320.. Έξω που είμαστε βόλτα κ μας πλησίαζαν οδηγεί, έκανα κάτι παζάρια κ τελικά μαζί με εισητήρια, κτλ.. μας βγήκε κ στους σχεδόν 150€. Θέλει παζάρι παντού κ ας φαίνεται ελάχιστο το πόσο. Πχ, η σχεδία στους καταρράκτες στη ταμπέλα γράφει 300 πέσος αλλά όταν πας εκεί σου λένε 900 γτ έχει κ τον οδηγό, καλά μη φανταστεί κανείς κανένα Σουμαχερ, ένας που τραβάει ένα σχοινί. Τεσπα, παζάρια και εκεί, πχ εμείς από 900 το κλείσαμε στα 500, μιλάμε για μικρό ποσό, ελάχιστο για ταξίδι στην άλλη άκρη της γης, δλδ περίπου 7-8€ λιγότερο αλλά κάπως έτσι από τα 300+€ το ρίξαμε στα 150. Αυτό που βλέπω απ την δεύτερη μέρα κ συμβουλεύω είναι να έχει μαζί του οποίος έρθει, κάρτες για την φωτογραφική του. Εγώ έχω 6 κάρτες 16gb και μου γέμισαν οι δυο, οπότε θα αγοράσω από εδώ. Έχει απίστευτο υλικό για φωτογραφίες. Όσο περνάνε οι μέρες θα γράψω κ άλλα για να βοηθήσω τους επόμενους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom