Παρέα για Ταξίδια...

spyros40xr

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Σιγκαπουρη
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου
Καλησπερα παιδια!τι κανετε?πως σας φαινεται ι ιδεα καποιοι που δεν εχουν παρεα να πανε ταξιδι εκει που θελουν να γνωριζονται μεταξυ τους και να πηγαινουν μαζι!Πιστευω οτι ολοι μας καποια χρονικη στιγμη θελαμε να παμε καπου και δεν ειχαμε παρεα.περιμενω την γνωμη σας;)
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Καλησπερα παιδια!τι κανετε?πως σας φαινεται ι ιδεα καποιοι που δεν εχουν παρεα να πανε ταξιδι εκει που θελουν να γνωριζονται μεταξυ τους και να πηγαινουν μαζι!Πιστευω οτι ολοι μας καποια χρονικη στιγμη θελαμε να παμε καπου και δεν ειχαμε παρεα.περιμενω την γνωμη σας;)
Είναι πολύ καλή ιδέα! Υπάρχει πολύς κόσμος που θέλει να κάνει ταξίδια αλλά δε βρίσκει παρέα αφού λίγο πολύ όλοι είναι απασχολημένοι με δουλειές, οικογένεια κτλ. ή απλά δεν έχουν να διαθέσουν χρόνο και χρήμα για ταξίδια. Το θέμα είναι πόσοι αισθάνονται άνετα να ταξιδέψουν με κάποιο/κάποια που δε γνωρίζουν? Προσωπικά δε νομίζω να είχα πρόβλημα αλλά και πάλι πολλές φορές χρειάζεσαι κάποιον μαζί που να ξέρεις ότι ταιριάζεις στα γούστα και στο τι θέλεις να κάνεις στο ταξίδι.

Σημασία θα μου πείτε έχει το ταξίδι απο μόνο του...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επειδή είστε καινούρια μέλη στο σάιτ, να σας ενημερώσω απλά ότι είχαμε τέτοια ενότητα στο travelstories αλλά τελικά αποφασίστηκε η διαγραφή της καθώς μόνο προβλήματα θα μπορούσε να δημιουργήσει, τόσο στα μέλη όσο και στο site.
 

anastasia

New Member
Μηνύματα
0
Likes
1
Γεια χαρά
Ψάχνω παρέα για ένα ταξιδι στο Νεπάλ και στο Μπουτάν. Όποιοσ ενδιαφ΄ρεται ασ στείλει ενα μαιλ...
Ευχαριστώ:)
 

anastasia

New Member
Μηνύματα
0
Likes
1
Καλησπερα παιδια!τι κανετε?πως σας φαινεται ι ιδεα καποιοι που δεν εχουν παρεα να πανε ταξιδι εκει που θελουν να γνωριζονται μεταξυ τους και να πηγαινουν μαζι!Πιστευω οτι ολοι μας καποια χρονικη στιγμη θελαμε να παμε καπου και δεν ειχαμε παρεα.περιμενω την γνωμη σας;)
Συμφωνώ
και γω για αυτον τον λόγο γράφτηκα εδω..
Ψάχνω παρέα για ταξίδι στο Νεπάλ, καμιά ιδέα???
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
παιδιά οσοι ενδιαφερόμαστε για κάτι τέτοιο άς στέλνομε pm να το κανονίζομε μιάς και έχει αφαιρεθεί η σχετική ενότητα.
σίγουρα ειναι μιά καλή ιδέα.
εγώ θα πρότεινα και κάτι ακόμα στον adm.να κάνει μιά ενότητα που εκέι να κάνουν ένα γκρούπ μονο οι ενδιαφερόμενοι για παρέα σε ταξίδια,ενοώ απλή αναφορά,ώστε οποιος θέλει να επικοινωνεί εκτός site φυσικα΄.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
σίγουρα ειναι μιά καλή ιδέα.
εγώ θα πρότεινα και κάτι ακόμα στον adm.να κάνει μιά ενότητα που εκέι να κάνουν ένα γκρούπ μονο οι ενδιαφερόμενοι για παρέα σε ταξίδια,ενοώ απλή αναφορά,ώστε οποιος θέλει να επικοινωνεί εκτός site φυσικα΄.
την προσυπογράφω ρενάτα την καλή σου προταση κ συμφωνω με τα λεγόμενά σου!
:clap::cool:
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εξάλλου όταν λέμε παρέα δεν είναι απαραίτητο να πάνε όλοι μαζί και να κοιμηθούν στο ίδιο δωμάτιο!!
Όμως αν κάποιοι θέλουν να πάνε σε ένα μέρος την ίδια περίοδο ίσως να οργανωθεί κάτι σαν μικρό "άτυπο" γκρουπάκι. Μπορεί έτσι να πετύχει και καλύτερες τιμές σε ξενοδοχεία ή σε κάποια μουσεία κλπ...
 

Giorgio_65

Member
Μηνύματα
24
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Τουρκια
Ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα προταση/ιδέα. Στο εξωτερικό υπάρχουν απο χρόνια websites η και ειδικότερες ενότητες/τομεις / φόρουμ που πραγματεύονται αυτό το θέμα μέσα σε ιστοσελίδες γενικότερου ταξιδιωτικόύ ενδιαφέροντος. Βεβαια οι Αμερικανοι και οι βορειοευρωπαίοι είναι ισως πιο εξοικοιωμένοι (ισως λόγω και ταπεραμέντου) στο ειδος. Φαινεται πως οι ελληνες ειμαστε πιο "καχύποπτοι" οταν προκειται να ταξιδέψουμε παρέα με "αγνώστους"! Στην πραγματικότητα όμως, οσοι ταξιδεύουν μόνοι (και μου εχει τυχει προσωπικά πολλές φορές) συχνα κατα τη διαρκεια του ταξιδιου γνωριζονται με αλλλους ταξιδιωτες και αποφασιζουν πως, εαν κινούνται προς την ιδια κατευθυνση, μπορούν να συνεχίσουν μαζί. Μου εχει τυχει πολλες φορες, οταν ημουν νεωτερος και διανυκτερευα σχεδον παντα σε ξενωνες νεότητας να συνεχίζω το ταξιδι με παρέα.
 
Μηνύματα
25
Likes
1
είμαι και εγώ μέσα σε αυτή την ιδέα. όταν ξεμένουμε από παρέα. να κανονίζουμε από μόνοι μας. ξέρει κανείς κανένα σιτε ανταλλαγής σπιτιών από το εξωτερικό
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Είναι πολύ καλή ιδέα! Υπάρχει πολύς κόσμος που θέλει να κάνει ταξίδια αλλά δε βρίσκει παρέα αφού λίγο πολύ όλοι είναι απασχολημένοι με δουλειές, οικογένεια κτλ. ή απλά δεν έχουν να διαθέσουν χρόνο και χρήμα για ταξίδια. Το θέμα είναι πόσοι αισθάνονται άνετα να ταξιδέψουν με κάποιο/κάποια που δε γνωρίζουν? Προσωπικά δε νομίζω να είχα πρόβλημα αλλά και πάλι πολλές φορές χρειάζεσαι κάποιον μαζί που να ξέρεις ότι ταιριάζεις στα γούστα και στο τι θέλεις να κάνεις στο ταξίδι.

Σημασία θα μου πείτε έχει το ταξίδι απο μόνο του...
είμαι σχετικά καινούργια εδώ,αλλά προσυπογράφω την αποψη σου ότι ειναι καπως δύσκολο να βρεθούν άτομα ξένα μεταξύ τους που να αισθανθουν άνετα να συνταξιδέψουν .....αντε τώρα να ταιριάξουν στο που θα μείνουν ,τι αξιοθέατα και γενικά τι προγραμμα θα ακολουθήσουν που θα πανε να φανε κλπ κλπ.Ναι μεν μπορει να ακούγεται κάπως ..δελεαστικό και γοητευτικο σαν ενα ταξίδι και ταυτοχρονα γνωριμία που όμως ειναι καπως παρακινδυνευμένο αν τελικά δεν ταιριάξεις και εισαι συνέχεια μες στα νεύρα και στην ....τσίτα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom