Γαλλία Παρίσι - Όνειρο ζωής

th3o1991

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Πολυ ωραια η ιστορια σου,θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ταξιδευω με την οικογενεια μου και αυτοι θα αγορασουν paris pass εγω μιας και ειμαι κατω των 26 θα μπορω να τους ακολουθώ στα μουσεια η θα πρεπει να περιμενω στην ουρα?
 

traveller_30

Member
Μηνύματα
59
Likes
292
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Πολυ ωραια η ιστορια σου,θα ηθελα να σε ρωτησω κατι ταξιδευω με την οικογενεια μου και αυτοι θα αγορασουν paris pass εγω μιας και ειμαι κατω των 26 θα μπορω να τους ακολουθώ στα μουσεια η θα πρεπει να περιμενω στην ουρα?
Σ'ευχαριστώ πολύ! Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις στην ουρά και όταν φτάνει η σειρά σου στα εισητήρια θα δείχνει την ταυτότητα σου και θα σου κόβουνε εισητήριο χωρίς να πληρώσεις. Αντίθετα, η οικογένεια σου θα πηγαίνει απ'ευθείας στην είσοδο και θα δείχνουν την κάρτα τους χωρίς να περιμένουν στην σειρά για τα εισητήρια.

Να ξέρεις πάντως πως η μόνη ουρά που ήτανε ανυπόφορη ήταν στις Βερσαλίες, οι υπόλοιπες περνούσανε γρήγορα!
 

th3o1991

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Στην Παναγία έχω δωρεάν εισιτήριο; Στο Λούβρο προχωράει γρήγορα η ουρά;
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Στην Παναγία έχω δωρεάν εισιτήριο; Στο Λούβρο προχωράει γρήγορα η ουρά;
εμεις που πηγαμε περισυ χριστουγεννα οι ουρες που περιμεναμε ηταν στο πρυργο του aifel κανα μισαωρο,λουβρο κανα 35λεπτο και ειχε παραααα πολυ κοσμο αλλα περναει γρηγορα η ουρα,και ντισνειλαντ αρκετα.μπαινεις παντου με την ταυτοτητα σε συμφερει
 

traveller_30

Member
Μηνύματα
59
Likes
292
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Στην Παναγία έχω δωρεάν εισιτήριο; Στο Λούβρο προχωράει γρήγορα η ουρά;
Στην Παναγία δεν υπάρχει εισιτήριο γενικά, θα πρέπει να περιμένετε στην ουρά. Για να ξέρεις είναι δύο διαφορετικές ουρές, μία για την εκκλησία και μία για τους πύργους. Η πρώτη ουρά είναι πολύ γρήγορη, η δεύτερη πάει αρκετά αργά.

Στο Λούβρο γενικά η ουρά προχωράει γρήγορα. Εμείς περιμέναμε κανένα 10λεπτο, εξαρτάτε πάντα απο τον κόσμο που έχει. Πάντως, κάποιος είπε ότι αν πας απο την πίσω είσοδο και δεν πας απο την πυραμίδα δεν έχει καθόλου ουρά και περνάς αμέσως. Δοκιμάστε το!
 

th3o1991

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδια
Οκ ευχαριστω για την διευκρίνιση
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
H Notre Dame δεν εχει εισητηριο,μονο για τους πυργους η την Κρυπτη.Στην εκκλησια μπαινεις δωρεαν.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.028
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
H Notre Dame δεν εχει εισητηριο,μονο για τους πυργους η την Κρυπτη.Στην εκκλησια μπαινεις δωρεαν.
Α ΟΚ, δεν ειχα καταλαβει πως αναφεροταν μονο στην εκκλησια.
 

traveller_30

Member
Μηνύματα
59
Likes
292
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Μιλάω για την εκκλησία.

Οκ ευχαριστω για την διευκρίνιση
Η εκκλησία είναι δωρεάν για όλους. Επίσης οι πύργοι περιλαμβάνονται στην Paris Pass και για εσένα που είσαι κάτω των 26 είναι δωρεάν η είσοδος άρα ούτε εκεί θα πληρώσεις. Στην κρύπτη (δωρεάν με την Paris Pass) όμως νομίζω πρέπει να πληρώσεις εσύ (€5 - €6).
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Τέλος η πιο πολύτιμη συμβουλή που μπορώ να σας δώσω είναι να διαβάσετε όλες τις ιστορίες στο travelstories και όλα όσα έχουν γραφτεί στα forum για το Παρίσι! Το travelstories αποτέλεσε τον πιο χρυσό οδηγό τόσο στον προγραμματισμό για το ταξίδι όσο και για την πραγματοποίηση του!
Εξαιρετική και η δική σου συμβολή στο φόρουμ traveller, με την καλογραμμένη και πλούσια περιγραφή σου.
Την ιστορία σου, μαζί με μια-δυο άλλες, θα την πάρω μαζί μου. Σου εύχομαι να πραγματοποιήσεις κάθε ταξιδιωτικό σου όνειρο. :)
 

traveller_30

Member
Μηνύματα
59
Likes
292
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Εξαιρετική και η δική σου συμβολή στο φόρουμ traveller, με την καλογραμμένη και πλούσια περιγραφή σου.
Την ιστορία σου, μαζί με μια-δυο άλλες, θα την πάρω μαζί μου. Σου εύχομαι να πραγματοποιήσεις κάθε ταξιδιωτικό σου όνειρο. :)
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Σου εύχομαι να περάσεις υπέροχα στο Παρίσι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom