Γερμανία Πληροφορίες για Κολωνία

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
Που ταξιδεύεις Defkalion;

Μήπως είναι παράνομο να κάνει κανείς Upload στο site, αρχεία pdf που δεν το δημιούργησε ο ίδιος;

Αλλά είναι νόμιμο να δίνει links για οποιδήποτε άλλο site (που εκείνο έχει την ευθύνη της νομιμότητας του upload);.

:)
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Το συγκεκριμένο δεν είναι παράνομο.
Μην βάζουμε όλα τα pdf στο ίδιο πηγάδι.
ΠΑΡΑΝΟΜΟ είναι όταν σκανάρουμε ένα οδηγό με σκοπό να τον κάνουμε pdf χωρίς τη σύμφωνη γνώμη συγγραφέα, εκδότη κ.α.
Σε αυτήν την ιστοσελίδα αν κατάλαβα καλά (διορθώστε με αν κάνω λάθος), υπάρχουν χρήστες οι οποίοι γράφουν οδηγούς και τους δημοσιεύουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ σε μορφή pdf.
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
ΠΑΡΑΝΟΜΟ είναι όταν σκανάρουμε ένα οδηγό με σκοπό να τον κάνουμε pdf χωρίς τη σύμφωνη γνώμη συγγραφέα, εκδότη κ.α.
Μην περιορίζεις το θέμα στο σκανάρισμα. Εαν δεν σκανάρω αλλά βάλω αυτούσιο pdf που ο δημιουργός του δεν λέει ρητά να διανεμηθεί δωρεάν;

Το θέμα βρίσκεται στην αδεια του δημιουργού.

Στην περίπτωση, το συγκεκριμένo site αναφέρει FREE GUIDES for downloading. Και βέβαια υποτίθεται ότι τους οδηγούς τους δημιούργησε το ίδιο το site.
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Μην περιορίζεις το θέμα στο σκανάρισμα. Εαν δεν σκανάρω αλλά βάλω αυτούσιο pdf που ο δημιουργός του δεν λέει ρητά να διανεμηθεί δωρεάν;

Το θέμα βρίσκεται στην αδεια του δημιουργού.
Πολύ σωστά.
Βασικά έθιξα το παραπάνω γιατί στο διαδίκτυο κυκλοφορούν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ σκαναρισμένοι οδηγοί.
 

newton tina

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Δεν ήθελα να γίνει "ανατολικό ζήτημα"

καλημέρα σας δεν ήθελα να γινει τόσο ζήτημα γι το τι είναι νόμιμο και τι παρανομο αλλωστε ειμαστε στο internet και εδώ όλα επιτρέπονται και όλα απαγορεύονται εγώ ήθελα τη γνώμη σας για το ταξίδι αυτό και όχι να μοθ αναλύσετε το τί ειναι παρόνομο ή νόμιμο.μία φιλική γνώμη για το μέρος αυτό ήθελα όχι κατι άλλο τώρα αν είναι δύσκολο ας μην μου απαντάτε εγώ ήθελα να μάθω ποια εστιατόρια ειναι καλά με ωραίο παραδοσιακό φαγητό το οδηγό τονείδα και εγω και εψαξα να βρώ οδηγό στα ελληνικά βιβλιοπωλεία και να μπορέσω να ενημερωθώ.
ευχαριστώ
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
καλημέρα σας δεν ήθελα να γινει τόσο ζήτημα γι το τι είναι νόμιμο και τι παρανομο
γειά σου tina

Δεν νομίζω ότι έγινε "ζήτημα". Απλά με την ευκαιρία διευκρινίζονται και μερικά πράγματα, προς όλους. Αυτό νομίζω είναι συνηθισμένο και σωστό, (εφ όσον γίνεται με καλή διάθεση). Δεν νομίζω επίσης ότι κανείς απ όσους σου απάντησαν είχε κακή διάθεση, και φυσικά ούτε εσύ.

ειμαστε στο internet και εδώ όλα επιτρέπονται και όλα απαγορεύονται
αυτό ...αρμοδίως...φαντάζομαι.
 

newton tina

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Δεν νομίζω ότι η αρχική μου ερώτηση να ήταν τί είναι παρανομο....

καλημέρα σας δεν νομίζω η αρχική μου ερώτηση στο forrum να ήταν τί είναι παράνομο και τί νόμιμο και δεν νομίζω όλοι αυτοί που συγκροτούν αυτή τη σελίδα και αυτό το forrum να έχουν κακή διάθεση.εγώ απλά ήθελα πληροφορίες για το μέρος,για την αγορά του,τί μου προτείνει κάποιος που πήγε σε αυτό το μέρος να αγοράσω,τι μουσεία μου προτείνει να δω,αν έχει καλά εστιατόρια και σε ποιο ξενοδοχείο σε καλή τιμή θα ήταν δυνατόν να μείνω(με την απορια όμως) γενικά περίμενα τις εντυπώσεις σας παιδία και τίποτα παραπάνο και όχι να ανοίξουμε θέμα τί είναι νόμιμο και τι παράνομο στο internet,ξεφύγαμε τελείως από το στόχο του site που δεν είναι άλλος από την ενημέρωση του κοινού για ταξίδια στον κόσμο
ευχαριστώ.
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Πλησιάζει η αναχώρηση για Κολωνία. Κανένα tip της τελευταίς στιγμής? Η κρουαζιέρα στο Ρήνο λέει?
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
θα είμαι σύντομος: οχι.
Και εγω θα συμφωνησω. Πολυ κακο για το τιποτα. Καλυτερα να κανετε βολτες με τα ποδια, ακομα και σε γειτονιες λιγοτερο τουριστικες η κατα μηκος του Ρηνου.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
μην χασεις το μουσειο σοκολάτας!!!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Η Κολωνία είναι προορισμός όπου σίγουρα περνάς καλά. τσιμπάς και κανα δυο κιλά τη φορά!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom