Ταϊλάνδη Πληροφορίες για Ταϊλάνδη

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Γειά σου!!!Καλως όρισες..Η Ταυλάνδη έχει πάρα πολλά να δεις και πάρα πολλά να προσέξεις..Θα σου πρότεινα να ξεκινούσες το διάβασμα.Υπάρχουν ιστορίες στο fοrum που θα σε βοηθήσουν πολύ..καλό διάβασμα!!!
 

HARRIS2017

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ-ΧΟΝΚ-ΚΟΝΓΚ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α(Εργοστασιο Boeing)
Eυχαριστω..Το προσεξα οτι υπαρχουν παρα πολλα ποστ για τη συγκεκριμενη χωρα,αλλα ελεγα μηπως και μου τα πει κανενας λιγο πιο συμμαζεμενα!
Και παλι σε ευχαριστω για το χρονο σου!
 

HARRIS2017

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ-ΧΟΝΚ-ΚΟΝΓΚ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α(Εργοστασιο Boeing)
Γεια σου Δεσποινα!Θα παμε Μπανγκοκ και απο κει οπου μας βγαλει..Θα μεινουμε συνολικα 13 μερες εκει...!
 

idees80

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω ποια πλευρά της Ταυλανδης είναι καλύτερη (από καιρό) για τον Ιούνιο.
Προς Phuket, ή μεσα στον κόλπο;
Ευχαριστω!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Τα νησιά του κόλπου Ταυλάνδης έχουν καλύτερο καιρό.
 

mike007

Member
Μηνύματα
39
Likes
6
Παιδιά Νοέμβριο θα είμαι με το καλό για δεύτερη φορά Ταυλάνδη. Από τώρα τα εισητήρια για Μπανγόκ μου τα βγάζει κάπου 550 ευρώ. Νωρίς δεν είναι να τα κλείσω από τώρα.? Μέχρι το καλοκαίρι δεν παίζει να βγάλει και καμία προσφορά άλλη εταιρεία.?
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Διάβασα πολλά και θέλω να ρωτήσω σε 18-20 μέρες

1) Μπανγκόκ 3 μερες (σκέφτομαι για το τέλος που θα φύγω)
-Σιεμ Ρεαπ 3 μερες
Κο Σαμουι+νησάκια δίπλα 6 μέρες
Κατσαναμπουρι 1 μέρα
Τσιαγκ Μαι 3 μέρες
Με ποια σειρά??? Είναι καλά χωρισμένο σαν μέρες? Να μετακινηθώ παντού με αεροπλάνο ή προτείνετε και κανένα λεωφορείο -τρένο?
2) Τα ξενοδοχεία να τα κλείσω από πριν ή να πάμε έτσι και βλέπουμε και κάνουμε? Δεν έχω ξαναπάει ποτέ έτσι "χύμα" πάντα εχω ένα πρόγραμμα, τα πάντα κλεισμένα από πριν που το ακολουθώ θα ήθελα όμως τη γνώμη σας.
Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια ξενοδοχεία ή μια παραλία που είναι ωραία θα με βοηθούσατε.
3) Ημερήσιες εκδρομές έχω κάποιες στο μυαλό μου που θα τις κλείνω επι τόπου αν έχετε κάτι να προτείνετε ή ποιες μπορεί να μην αξίζουν/////Επίσης τις υπολογίζω κοντά στα 20-30 ευρω το άτομο είμαι κοντά ή οτι θέλω λέω??
4) Αν υπολογίσω 40-50 ευρώ το δίκλινο (μέσο όρο αλλού λιγότερα αλλού περισσότερα) είμαι καλά (καθαρό -βολική τοποθεσία)ή να πρέπει να ανέβω παραπάνω για κάτι καλό?
Ευχαριστώ....
 
Μηνύματα
39
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Διάβασα πολλά και θέλω να ρωτήσω σε 18-20 μέρες

1) Μπανγκόκ 3 μερες (σκέφτομαι για το τέλος που θα φύγω)
-Σιεμ Ρεαπ 3 μερες
Κο Σαμουι+νησάκια δίπλα 6 μέρες
Κατσαναμπουρι 1 μέρα
Τσιαγκ Μαι 3 μέρες
Με ποια σειρά??? Είναι καλά χωρισμένο σαν μέρες? Να μετακινηθώ παντού με αεροπλάνο ή προτείνετε και κανένα λεωφορείο -τρένο?
2) Τα ξενοδοχεία να τα κλείσω από πριν ή να πάμε έτσι και βλέπουμε και κάνουμε? Δεν έχω ξαναπάει ποτέ έτσι "χύμα" πάντα εχω ένα πρόγραμμα, τα πάντα κλεισμένα από πριν που το ακολουθώ θα ήθελα όμως τη γνώμη σας.
Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια ξενοδοχεία ή μια παραλία που είναι ωραία θα με βοηθούσατε.
3) Ημερήσιες εκδρομές έχω κάποιες στο μυαλό μου που θα τις κλείνω επι τόπου αν έχετε κάτι να προτείνετε ή ποιες μπορεί να μην αξίζουν/////Επίσης τις υπολογίζω κοντά στα 20-30 ευρω το άτομο είμαι κοντά ή οτι θέλω λέω??
4) Αν υπολογίσω 40-50 ευρώ το δίκλινο (μέσο όρο αλλού λιγότερα αλλού περισσότερα) είμαι καλά (καθαρό -βολική τοποθεσία)ή να πρέπει να ανέβω παραπάνω για κάτι καλό?
Ευχαλογω της εποχης που πηγαινετε καποια πραγματα διαμορφωνονται σε σχεση με τον καιρο. Δεν θα δυσκολευτειτε με τις εκδρομες καθολου.
Οσον αφορα τα 50 ευρω/βραδυά και πολλα είναι. Για παραπανω ουτε λόγος. Αξιολογα και πολυ ωραια ξενοδοχεια βρισκεις και με 35 ευρω/βραδυα και λιγοτερο. Μην κοιτατε μονο στο booking αλλα και στο trivago.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Διάβασα πολλά και θέλω να ρωτήσω σε 18-20 μέρες

1) Μπανγκόκ 3 μερες (σκέφτομαι για το τέλος που θα φύγω)
-Σιεμ Ρεαπ 3 μερες
Κο Σαμουι+νησάκια δίπλα 6 μέρες
Κατσαναμπουρι 1 μέρα
Τσιαγκ Μαι 3 μέρες
Με ποια σειρά??? Είναι καλά χωρισμένο σαν μέρες? Να μετακινηθώ παντού με αεροπλάνο ή προτείνετε και κανένα λεωφορείο -τρένο?
2) Τα ξενοδοχεία να τα κλείσω από πριν ή να πάμε έτσι και βλέπουμε και κάνουμε? Δεν έχω ξαναπάει ποτέ έτσι "χύμα" πάντα εχω ένα πρόγραμμα, τα πάντα κλεισμένα από πριν που το ακολουθώ θα ήθελα όμως τη γνώμη σας.
Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια ξενοδοχεία ή μια παραλία που είναι ωραία θα με βοηθούσατε.
3) Ημερήσιες εκδρομές έχω κάποιες στο μυαλό μου που θα τις κλείνω επι τόπου αν έχετε κάτι να προτείνετε ή ποιες μπορεί να μην αξίζουν/////Επίσης τις υπολογίζω κοντά στα 20-30 ευρω το άτομο είμαι κοντά ή οτι θέλω λέω??
4) Αν υπολογίσω 40-50 ευρώ το δίκλινο (μέσο όρο αλλού λιγότερα αλλού περισσότερα) είμαι καλά (καθαρό -βολική τοποθεσία)ή να πρέπει να ανέβω παραπάνω για κάτι καλό?
Ευχαριστώ....
http://www.fly4free.com/flight-deal...from-prague-or-budapest-to-bangkok-from-e394/

http://www.fly4free.com/flight-deal...m-europe-to-bangkok-koh-samui-from-just-e274/

Δες αυτά αν σε βολεύει κάτι και γενικότερα να παρακολουθείς το παραπάνω site.
Τώρα θα μου πεις άσχετο με αυτό που ρωτάς αλλά κάπου πήρε το μάτι μου κάποια σχετική ερώτηση σου.

1.Καλά λες για το τέλος Bangkok.
2.Πάντα νωρίτερα και αν γίνεται με δωρεάν ακύρωση, τσέκαρε και στο hotelscombined.
3.ημερήσιες εκεί
4.Ανάλογα τα γούστα.

Και φυσικά μετακινήσεις μπορείς να τσεκάρεις με air asia, bangkok airways, thai smile, nok air.
 
Μηνύματα
39
Likes
233
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Διάβασα πολλά και θέλω να ρωτήσω σε 18-20 μέρες

1) Μπανγκόκ 3 μερες (σκέφτομαι για το τέλος που θα φύγω)
-Σιεμ Ρεαπ 3 μερες
Κο Σαμουι+νησάκια δίπλα 6 μέρες
Κατσαναμπουρι 1 μέρα
Τσιαγκ Μαι 3 μέρες
Με ποια σειρά??? Είναι καλά χωρισμένο σαν μέρες? Να μετακινηθώ παντού με αεροπλάνο ή προτείνετε και κανένα λεωφορείο -τρένο?
2) Τα ξενοδοχεία να τα κλείσω από πριν ή να πάμε έτσι και βλέπουμε και κάνουμε? Δεν έχω ξαναπάει ποτέ έτσι "χύμα" πάντα εχω ένα πρόγραμμα, τα πάντα κλεισμένα από πριν που το ακολουθώ θα ήθελα όμως τη γνώμη σας.
Επίσης αν έχετε να προτείνετε κάποια ξενοδοχεία ή μια παραλία που είναι ωραία θα με βοηθούσατε.
3) Ημερήσιες εκδρομές έχω κάποιες στο μυαλό μου που θα τις κλείνω επι τόπου αν έχετε κάτι να προτείνετε ή ποιες μπορεί να μην αξίζουν/////Επίσης τις υπολογίζω κοντά στα 20-30 ευρω το άτομο είμαι κοντά ή οτι θέλω λέω??
4) Αν υπολογίσω 40-50 ευρώ το δίκλινο (μέσο όρο αλλού λιγότερα αλλού περισσότερα) είμαι καλά (καθαρό -βολική τοποθεσία)ή να πρέπει να ανέβω παραπάνω για κάτι καλό?
Ευχαριστώ....

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πού πήγε αυτό που έγραψα. Επαναλαμβάνω λοιπόν.

1. 3 ημέρες κι εγώ θεωρω για Μπανγκόκ είναι τέλειες και ειδικά για το τέλος.
2. Ημερήσιες εκδρομές , επειδή εξαρτώνται κι από τον καιρό θα τις δεις απευθείας εκεί. Δυστυχώς πας κι εσύ όπως κι εμείς σε περίεργο καιρό για Ταιλάνδη.
3. 50 ευρώ;;; Προσωπικά τα θεωρώ και πολλά.. όχι από τσιγκουνιά αλλά λόγω του μέρους. Βρίσκεις εξαιρετικά καταλύματα με 30-40 ευρώ το πολύ.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Για Koh Samui προτεινεις να μεινω εκει και να κάνω ημερήσιες ή να μεινω μισά βράδια εκει και μισα στο κο Πα Νγκαν?? Επίσης σε ποια παραλία?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom