Ινδία Πληροφοριες για Νοτια Ινδια!

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οχι! Μην ανησυχειτε! Δε θα ξαναπαω στο καπακι Ινδια.
Αλλα μια πολυ καλη μου φιλη αποφασισει να φυγει για Νοτια Ινδια στα τελη Φεβρουαριου για καμια 20αρια μερες και με ρωταει πληροφοριες και εγω λοιπον ρωτω εσας:
Το προγραμμα της καταρχην ειχε ως εξης: Μαντράς και μετά τα παραλιακά (μαμαλαπούραμ,ποντιτσέρυ) και μετα να μπούνε κεντρικά σε trichy,tanzore,madurai.
Κατοπιν ωριμου σκεψεως καθοτι δεν εβρισκαν πτησεις, σκέφτονται να κάνουν μαντράς,μαμαλαπούραμ,να πετάξουν μπανγκαλορ και μετά πάλι με πτήση σε μαντουράι και καταληξη Κεραλα.
Ω! Εσεις Ινδιολογοι και Ινδιολαγνοι! Εχετε να συμβουλευσετε τιποτε την κολητη μου σχετικα με το ταξιδι (εκτος απο το να γινει μελος του φορουμ και να ρωταει απευθειας η ιδια;)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Nα μη χασει με τιποτα τη βαρκαδα στα backwaters της Κεραλα ειναι πανεμορφα.
Αξιζει και το fort kochi για ενα 3ημερο.Στην princess street υπαρχει ενα μικρο τουριστικο γραφειο που βρηκαμε τυχαια και μας βοηθησε πολυ περισυ να κλεινουμε επιτοπου εισητηρια εκδρομες κλπ και ειναι αυτο http://mathatours.com/cont.html
Ριξε και μια ματια στην ιστορια της Ρενατας ΤΡΟΠΙΚΗ ΙΝΔΙΑ μπας και βρεις καμμια πληροφορια.
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Συμφωνω απολυτα με τον xeno , τα backwaters στην Κεραλα ειναι must.Οπως κι η Βαρκαλα
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.472
Likes
7.935
Tρελάθηκα μόλις είδα τον τίτλο... Πάει γυρεύοντας να χάσει και άλλη βαλίτσα σκέφτηκα...
Να την παραπέμψεις στην Πούναμ...πλάκα-πλάκα από το site τους μπορεί να πάρει πολλές ιδέες για Ν. Ινδία, το έχω τσεκάρει! (που είναι ο Traveladdict που λέει περί κλοπής των προγραμμάτων από ταξιδιωτικά πρακτορεία...:haha:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αληθεια που το εχεις τσεκαρει; Εγω γιατι δεν το εχω δει;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Οχι! Μην ανησυχειτε! Δε θα ξαναπαω στο καπακι Ινδια.
Αλλα μια πολυ καλη μου φιλη αποφασισει να φυγει για Νοτια Ινδια στα τελη Φεβρουαριου για καμια 20αρια μερες και με ρωταει πληροφοριες και εγω λοιπον ρωτω εσας:
Το προγραμμα της καταρχην ειχε ως εξης: Μαντράς και μετά τα παραλιακά (μαμαλαπούραμ,ποντιτσέρυ) και μετα να μπούνε κεντρικά σε trichy,tanzore,madurai.
Κατοπιν ωριμου σκεψεως καθοτι δεν εβρισκαν πτησεις, σκέφτονται να κάνουν μαντράς,μαμαλαπούραμ,να πετάξουν μπανγκαλορ και μετά πάλι με πτήση σε μαντουράι και καταληξη Κεραλα.
Ω! Εσεις Ινδιολογοι και Ινδιολαγνοι! Εχετε να συμβουλευσετε τιποτε την κολητη μου σχετικα με το ταξιδι (εκτος απο το να γινει μελος του φορουμ και να ρωταει απευθειας η ιδια;)
Μηπως να της προτεινεις κατι για ορεινη Κορινθια?εχω πολλες προτασεις.:D:D:D
Θα της ερθει και φτηνα
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πάντως το Μαντράς (Chennai) δε λέει και πολλά. Και η Bangalore δεν είναι ακριβώς αυτό που θα λέγαμε "χαρακτηριστική" Ινδία. Αλλά, αν πηγαίνει πρώτη φορά, όλα ωραία θα της φαίνονται.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Πάντως το Μαντράς (Chennai) δε λέει και πολλά. Και η Bangalore δεν είναι ακριβώς αυτό που θα λέγαμε "χαρακτηριστική" Ινδία. Αλλά, αν πηγαίνει πρώτη φορά, όλα ωραία θα της φαίνονται.
Θα συμφωνησω για τη Bangalore.... και στη θεση της φιλης σου θα τη παρελειπα για περισσοτερα παραλιακα χωριουδακια και πολεις.....

Επισης (υπο8ετω βρηκαν πτηση για Τσεναι) μου φαινεται οτι ειναι αβολη για το προγραμμα τους, καλυτερα δε θα ηταν να κανουν με οδηγο η τρενο το κατα καποιο τροπο κυκλο δηλαδη Τσεναι, Ποντιτσερι, Μαντουραι, Τριβαντρουμ , Αλλεπευ, Ερνακουλαμ και μια και καλη πτηση για πισω.....Οι αποστασεις δεν ειναι πολυ μεγαλες για Ινδια και νομιζω θα εκμεταλλευτουν καλυτερα το χρονο τους.....

Ζηλεψα γμτ:D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επισης (υπο8ετω βρηκαν πτηση για Τσεναι) μου φαινεται οτι ειναι αβολη για το προγραμμα τους, καλυτερα δε θα ηταν να κανουν με οδηγο η τρενο το κατα καποιο τροπο κυκλο δηλαδη Τσεναι, Ποντιτσερι, Μαντουραι, Τριβαντρουμ , Αλλεπευ, Ερνακουλαμ και μια και καλη πτηση για πισω.....Οι αποστασεις δεν ειναι πολυ μεγαλες για Ινδια και νομιζω θα εκμεταλλευτουν καλυτερα το χρονο τους.....
Έτσι είναι, το πρόγραμμα βγαίνει, τις μισές διαδρομές τις έχω κάνει οδικώς και κάποιες είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσες. Εξαρτάται βέβαια και πόσες μέρες διαθέτει. Σκοπός δεν είναι να τρώει όλη τη μέρα σ' ένα αυτοκίνητο ή πουλμανάκι. Να βλέπει και κάτι και να ξεκουράζεται κιόλας. Όχι μόνον αυτή αλλά και ο οδηγός. Δυό βδομάδες χρόνος βγαίνει στριμόκωλο, τρείς είναι μια χαρά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απορώ που κανείς δεν έχει αναφέρει το εκπληκτικό Hampi...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Μπαγκαλόρ ας το αφησει απο εξω , δεν θα χασει και κάτι.
2 νυκτες εμεινα αναγκαστικα λογω πτησεων και δεν μου αρεσε .
Ποντισερί επισης , πολυ γαλλικη επιρροή !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom