Ποιά είναι η ομορφότερη πόλη της Ελλάδος;

Zinopoulo

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε...
Χωρίς σειρά προτίμησης, εγώ θα ψηφίσω Ναύπλιο, Ναύπακτο, Γαλαξίδι, Ερμούπολη και Τρίκαλα. Κάθε μία από αυτές έχει τη δική της ομορφιά κ όλες τους είναι υπέροχες! :gr01:
 

Son

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Καππαδοκία ή Πόντος
Ταξίδι-Όνειρο
Περού- Κόυβα- Χιλή
Καββαλα- Γιάννενα. ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΠΟΛΕΙΣ!!!!!!
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χωρίς να έχω πάει σε όλες, νομίζω το Ναύπλιο.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δηλαδή υπάρχει κόσμος που πραγματικά πιστεύει ότι στην Ελλάδα υπάρχουν ωραίες πόλεις? Άβυσσος η ψυχή, άβυσσος!....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δηλαδή υπάρχει κόσμος που πραγματικά πιστεύει ότι στην Ελλάδα υπάρχουν ωραίες πόλεις? Άβυσσος η ψυχή, άβυσσος!....
Κι ολες να 'ναι χαλια, καποια ειναι ομορφοτερη απ' απο τις υπολοιπες χαλια.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Δηλαδή υπάρχει κόσμος που πραγματικά πιστεύει ότι στην Ελλάδα υπάρχουν ωραίες πόλεις? Άβυσσος η ψυχή, άβυσσος!....
το ιδιο νομίζω και εγω.οταν λέμε ομορφες πόλεις εννοουμε οοοοοολη η πόλη και οχι ενα κομματι της.
για τα χανια που ζω ας πουμε μπορω να την πω ομορφη αλλα μεμονωμενα για καποιες γειτονιες και την παλια πολη με το παλιο λιμάνι.κατα τα άλλα αυθαιρεσίες και τσαπατσουλιες παντου και απο ασχήμιες αλλο πραγμα!!
συνεχως βεβαια εχομε βελτιώσεις ιδιαιτερα στην παλια πολη οπου πραγματικα καταβαλονται πολλες προσπάθειες για την αναπλασή της.:xmas_razz:
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δηλαδή υπάρχει κόσμος που πραγματικά πιστεύει ότι στην Ελλάδα υπάρχουν ωραίες πόλεις? Άβυσσος η ψυχή, άβυσσος!....
Εσένα δεν σου αρέσει καμιά πόλη τη Ελλάδας;
Δηλαδή δεν είναι όμορφη πόλη το Ναύπλιο...τα Χανιά...η Κέρκυρα...?
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Είναι αυτό που είπε η renata. Οι περισσότερες πόλεις που λέμε "όμορφες" έχουν κάποιες νησίδες ομορφιάς, κάποιες περιοχές που δεν κακοποιήθηκαν από την άναρχη ελληνικού τύπου πολεοδομική ανάπτυξη. Και η Κέρκυρα και τα Χανιά και το Ναύπλιο έχουν κάποιες συμμαζεμένες κεντρικές περιοχές, αλλά το γύρω γύρω είναι η κλασική ελληνική ασχήμια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom