Ryanair Ποιά η γνώμη σας για τη Ryanair;

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φταίει επειδή το να πετάει στο Ciampino είναι επιλογή της.
Και φταίει επειδή ξεκίνησε το boarding πρωτού είναι έτοιμο το αεροπλάνο να δεχθεί επιβάτες.
αστειοτητες. αυτη ειναι η πρακτικη του αεροδρομιου. τελος. (το "πρωτου" ειναι απαισιο, φερνει στο νου αλλη λεξη...μακρια απο αυτη...)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ταξίδεψα πρώτη φορά με Ryanair έχοντας πολύ αρνητική εντύπωση όμως ευτυχώς διαψεύστηκα.
Πράγματα που μου έκαναν θετική εντύπωση:
1) φιλικότητα πληρώματος (κυρίως Μαροκινής εθνικότητας)
2) επιμονή αεροσυνοδών στην τήρηση των κανόνων ασφαλείας (πχ έλεγχος ζωνών 2 φορές πριν την απογείωση και άλλες τόσες πριν την προσγείωση)
3) απουσία διαμαρτυρίας κόσμου για οτιδήποτε ίσως έχουν μάθει στο συγκεκριμένο μοντέλο πτήσης
4) λογικές τιμές σνακ στην πτήση
5) καμία καθυστέρηση
5) και πάλι πολύ φιλικό πλήρωμα (καμία σχέση με το επίσημο, απόμακρο στυλ των αεροσυνοδών πχ της Aegean).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γραφετε οτι θελετε για τη ραιαν χωρις ανομοιες συγκρισεις ομως. Συγκρινεται με βολοτεες, ιζυ κλπ. Μη βλεπω συγκριση με Aegean γιατι με πιανουν τα γελια. Οι αεροσυνοδοι της ραιαν ειναι παιδακια που κανουν την πλακα τους κ σ' εχουν γραμμενο. Της aegean οχι απομακροι, αντιθετα φιλικοτατοι κ τοπ κλας στην Ευρωπη. Καλυτεροι και απο της Alitalia. Αυτο κ μονο τα λεει ολα.
Κι έχω παρει ραιαν καμια 10ρια φορες τον τελευταιο χρονο λογω αναγκης. Παρα πολυ βελτιωμενη ναι, ακριβης ναι, φιλικο περιβαλλον κ ευχαριστα τα νεα εσωτερικα ναι αλλα σορυ δεν θα την προτιμησω κιολας αν μπορω να επιλεξω μεταξυ αυτης κ σοβαρων εταιρειων οπως Alitalia, Aegean...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ότι είναι σοβαρότερη εταιρεία η Α3 κανείς δεν το αμφισβητεί αλλά μιλάμε για το προσωπικό τώρα.
Και το να ακούω την Κα Ασχετοπούλου να λογομαχεί χαμηλόφωνα (χρησιμοποιώντας τον περίφημο πληθυντικό ευγενείας της Α3) με την Κα Σνομπίδου για το πώς θα μοιράσουν το γεύμα ανάμεσα στους επιβάτες ή ποια θα δώσει τα special meals δείχνει επαρχιωτισμό και όχι επαγγελματισμό. Τα ονόματα δεν αντιστοιχούν σε πραγματικά πρόσωπα.
Μπορεί να έχουν καλύτερη εκπαίδευση αλλά με το σνομπ ύφος δεν ανεβάζουν το κύρος της εταιρείας.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Έχω πετύχει κι εγώ καυγάδισμενες της Aegean. Κάτω απο τους τόνους μακιγιάζ, αφριζαν...
Είμαστε πολλοί με τις καυγαδισμένες...κι από αυτές έχω δει, και να σχολιάζουν ξένους επιβάτες στα ελληνικά μεταξύ τους και να τσατίζονται με επιβάτες δεικτικά...αρκετά συχνότερα απ'ότι άλλες εταιρίες...
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Ας είμαστε όμως λίγο προσεχτικοί με τους εργαζομένους μιας εταιρίας και να μην τους εκθέτουμε έτσι επειδή ήμασταν μπροστά σε μία ενδεχομένως άτυχη στιγμή.Μη βρουν και το μπελά τους.Παρόμοια περιστατικά συμβαίνουν παντού απλά εμείς ταξιδεύουμε πιο συχνά με Α3 και μας φαίνεται ότι είναι κάτι το σύνηθες, πράγμα που δε συμβαίνει.Ένα από τα ατού της εταιρίας θεωρώ ότι είναι το εξαιρετικό προσωπικό της, κάτι που συμβαίνει και στη RYANAIR
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γραφετε οτι θελετε για τη ραιαν χωρις ανομοιες συγκρισεις ομως. Συγκρινεται με βολοτεες, ιζυ κλπ. Μη βλεπω συγκριση με Aegean γιατι με πιανουν τα γελια. Οι αεροσυνοδοι της ραιαν ειναι παιδακια που κανουν την πλακα τους κ σ' εχουν γραμμενο. Της aegean οχι απομακροι, αντιθετα φιλικοτατοι κ τοπ κλας στην Ευρωπη. Καλυτεροι και απο της Alitalia. Αυτο κ μονο τα λεει ολα.
Κι έχω παρει ραιαν καμια 10ρια φορες τον τελευταιο χρονο λογω αναγκης. Παρα πολυ βελτιωμενη ναι, ακριβης ναι, φιλικο περιβαλλον κ ευχαριστα τα νεα εσωτερικα ναι αλλα σορυ δεν θα την προτιμησω κιολας αν μπορω να επιλεξω μεταξυ αυτης κ σοβαρων εταιρειων οπως Alitalia, Aegean...
Επ, εσύ. Ξέρουμε που βρίσκεσαι. Πρόσεχε τι ποστάρεις γιατί θα σε καταδώσουμε. Ξέρεις που.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ισχύει ο νόμος της αγοράς και σε αυτή τη περίπτωση των αεροπορικών. Πληρώνω λίγα και είμαι πιο ανεκτικός, πληρώνω πολλά και έχω απαιτήσεις. Βοήθησε όμως και η Ryanair να κάνουμε ένα ακόμα ταξιδάκι κάθε χρόνο με τις τιμές της και σίγουρα το προσωπικό της είναι πιο ευγενικό και χαμογελαστό έναντι των "τοπ" εταιρειών.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Ισχύει ο νόμος της αγοράς και σε αυτή τη περίπτωση των αεροπορικών. Πληρώνω λίγα και είμαι πιο ανεκτικός, πληρώνω πολλά και έχω απαιτήσεις.
Ο συλλογισμος δεν ισχυει. Η ryan ειναι φτηνη στις νεκρες περιοδους. Στις περιοδους ζητησης εχει κανονικες τιμες.
Αν αναφερεσαι στο προσωπικο δεν εξεταζω ποτε ποσα πληρωνω αλλα ποσα πληρωνονται. Και στις δυο εταιρειες λοιπον το προσωπικο ειναι κακοπληρωμενο και προσωρινο. Πιθανον λοιπον να κανει την πλακιτσα του. Αλλα στη Ryan εχουν αλλο υφος, οτι κι αν σημαινει αυτο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom