Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
Τελικά ήρθε η ώρα να γράψω και εγώ την δική μου ιστορία.
Το ταξίδι ξεκίνησε περίεργα γιατί ο καιρός ήταν απρόοπτος δεν ξέραμε αν θα έχει απαγορευτικό, ποτε να ανέβουμε αθήνα και τα σχετικα για εμάς τους νησιώτες.
Πολύ ζηλεύω όσους δέν έχουν να περάσουν θάλασσα.
Λοιπόν η απόφαση πάρθηκε και το ταξίδι επιτέλους ξεκίνησε την Κυριακή το απόγευμα στις 4ηώρα (με το πλοίο).
Η πτήση μας ήταν τα ξημερώματα όπως όλες αν δεν κάνω λάθος. Δεν είχα ταξιδέψει ξανά βράδυ ήταν τέλεια βλέπεις την γή απο κάτω με τα φώτα της σε τόπους τόπους και είναι σαν να βλέπεις τον ουρανό με τους αστερισμούς.Βλέπεις τις γέφυρες και τα ποτάμια... πάντως το όλο θέαμα έιναι άγριο.
Άφηξη στην Πράγα λοιπόν, ξενοδοχείο και κατευθείαν ξενάγηση στην Μάλα Στράνα την γέφυρα του Καρόλου και το κέντρο της πόλης.
Φαγητό και κατευθείαν στο ξενοδοχείο επιτέλους μετά απο κοντά 24 ώρες σχεδός στο πόδι.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::swim: και λίγος ύπνος δεν θα ήταν καθόλου άσχημα εκείνη την ώρα η ατυχία μας χτύπησε την πόρτα όμως γιατί :
1) το δωμάτιο που μας έδωσας δεν ήταν καθαρισμένο...μας άλλαξαν δωμάτιο αφού περιμέναμε κοντά στην μισή ώρα στο loby ανεβαίνουμε στον 3ο και
2) η πόρτα άνοιγε με κάρτα η οποία ήταν απομαγνητισμένη(και οι 2 κάρτες που μας είχαν δώσει είχαν το ίδιο πρόβλημα)
κατα τα άλλα το ξενοδοχείο ήταν όλα τα λεφτά (http://www.iconhotel.eu/en/)
(http://www.booking.com/hotel/cz/the...heckout_monthday=7&checkout_year_month=2008-3)


Η βραδιά ολοκληρώθηκε με φαγητό σε μία κοντινή μπυραρία εχω ανεβάσει φωτό στο site και επιτέλους ξεκούραση.

Αυτά για τώρα η σθνέχει του ταξιδιού τις επόμενες μέρες


to be continue....:gr01:

αν βαρεθήκατε πείτε μου να σταματήσω την ιστορία.
 

Attachments

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Οχι δεν βαρεθηκαμε γι αυτο συνεχισε τωρα.:mad:
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Άντε συνέχισε.
Τι κάνεις?
Ακόμα?
:bleh:

Υ.Γ.: Σου έβαλα μία από τις εικόνες που είχες ανεβάσει σαν εικόνα του topic.
Αν θες κάποια άλλη, άλλαξε την.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γουατεμάλα
Και να θέλουμε δεν μπορούμε

να σ εγκαταλείψουμε αφού όπως λες και εσύ θα μείνουμε μόνοι.:(

Πέρα απ την πλάκα , συνέχισε περιμένουμε τη διήγηση από μια πόλη τόσο όμορφη:lol:
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια αλλά θα σας κρατήσω λίγο ακόμη σε αγωνία θα ανεβάζω μία μέρα του ταξιδιού κάθε βράδυ.

Μην τρομάζεται μένουν άλλες 3.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.794
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom