Προτάσεις για βόρεια Ελλάδα

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Με αναχωρηση απο Αθηνα, για σενα κουκλα μου στο κανω και με πεντε διανυκτερευσεις!:bleh:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Και αν θέλεις ακόμα πιο ανατολικά...Έβρος.
Εκτός από τις πληροφορίες στην ταξιδιωτική μου ιστορία,έχει και Δέλτα Έβρου και Αλεξ/πολη,και Βουλγαρία άμα θες για καζίνο,και Τουρκία για βόλτα,χαμάμ κλπ κλπ κλπ

Δυστυχως ειναι αρκετα ανατολικα!! Εχω ηδη διαβασει την ιστορια σου και θα μου αρεσε να ερθω, αλλα ειναι ηδη αρκετα μακρυα, βασικα σκεφτομαι την επιστροφη που θα την κανουμε σερι για Αθηνα!

ΕΡΣΗ στα υποψην και η δικη σου, πολυ καλη προταση!!! Θενκς!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Δυστυχως ειναι αρκετα ανατολικα!! Εχω ηδη διαβασει την ιστορια σου και θα μου αρεσε να ερθω, αλλα ειναι ηδη αρκετα μακρυα, βασικα σκεφτομαι την επιστροφη που θα την κανουμε σερι για Αθηνα!


Θα είχες ευκαιρία να συναντήσεις και την getxowoman που ζει στη Δαδιά.
Έχεις πάντως δίκιο για την επιστροφή.Περίπου 7,5 ώρες για Αθήνα...και τώρα με τα κλειστά Τέμπη....ο θεός βοηθός.:roll:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.828
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Προς τα βουνά της Ξάνθης! Μένεις στα Κομνηνά, σε τεράστιο σπιτάκι με τρεις κρεβατοκάμαρες, πισίνα και τιμή πενήντα ευρώ, ανεβαίνεις ως τον Λειβαδίτη και κάνεις μια όμορφη πεζοπορία στον καταρράκτη, χαίρεσαι τα νερά του Νέστου με κανό, γυρνάς όλα τα πομακοχώρια και τρως σε υπέροχες ταβέρνες (βλ. το κατσικάκι να γυρνάει στη σούβλα, τα σταφύλια να κρέμονται πάνω από το κεφάλι σου, η θέα με το ποτάμι να ξανοίγεται μπροστά σου, κι εσύ να ακούς γλυκό σάζι πίνοντας θεσπέσιο κρασί...), ανεβαίνεις ως το Δασικό Χωριό και ρομαντζάρεις σε κρυφά γεφυράκια στο Αρκουδόρεμα, βλέπεις κλειδωμένους μακεδονικούς τάφους, και, ε, αν βαρεθείς την εξοχή, κατεβαίνεις ως την παλιά πόλη της Ξάνθης με τα όμορφα μπαράκια, τα σοκάκια και τα ωραία τσίπουρα! Θα σου φτάσει μια βδομάδα?;)
Προσυπογράφω 100% (και θα το επαναλάβω κάπως έτσι σε λίγες εβδομάδες για να σας φέρω και φρέσκα νέα...:))
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Κι εγώ περίπου κάτι τέτοιο σκεφτόμουν να προτείνω. :D

Εναλλακτικά παίζει και η δυτική Μακεδονία με Καστοριά, Φλώρινα και Πρέσπες.

Πολλα ++++ .. Σιγουρα μια πολυ καλη εναλλακτικη για τη συγκεκριμενη περιοδο!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Θα είχες ευκαιρία να συναντήσεις και την getxowoman που ζει στη Δαδιά.
Έχεις πάντως δίκιο για την επιστροφή.Περίπου 7,5 ώρες για Αθήνα...και τώρα με τα κλειστά Τέμπη....ο θεός βοηθός.:roll:
Αυτη ειναι η δαδιαwoman! Το θεμα ειναι τελη Μαη γυριζει μονιμα πισω και επισης ηδη την εχω γνωρισει!
Αυτο που με προβληματισε ειναι τα Τεμπη που ειπες οτι ειναι κλειστα, για ποσο καιρο θα ειναι κλειστα; Αν ειναι να βγαλω τικετ με το αεροπλανο και να νοικιασω απο εκει αυτοκινητο, ισως ετσι να φτασω και μεχρι τον Εβρο, αλλα εχοντας μονο μια βδομαδα, δε μπορω να ειμαι συνεχεια στο δρομο, θελω να εχω μια βαση, αντε 2 το πολυ και να γυρισω μια περιοχη!

Taver θα περιμενουμε τα φρεσκα νεα!!!!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μεχρι τον Αυγουστο λογικα θα εχουν ανοιξει τα Τεμπη!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου
Σε κάποια ανακοίνωση είπαν ότι έχουν βάλει στόχο να τα ανοίξουν έως το Πάσχα, δηλαδή τον Απρίλιο.

Άντε να πέσουν έξω και να φτάσουν καλοκαίρι. Τον Αύγουστο λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Μπορούμε να έχουμε και τις ακριβείς ημερομηνίες της επισκέψεώς σας, περικαλώ???
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.432
Likes
7.808
Θα σου πρότεινα Ζαγοροχώρια...απίθανης ομορφιάς τοπία, φοβερές πεζοπορικές διαδρομές, γραφικά χωριά... μια μαγεία!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom