Γερμανία Πρωτοχρονιά στο Βερολίνο.

gmex

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Καλησπέρα σας. Μόλις έκλεισα ένα 5ήμερο για την Πρωτοχρονιά στο Βερολίνο (29/12/2010 - 02/01/2011). Διαμονή Hilton Berlin. 750 ? το άτομο. Κάποια πρόταση πέρα από τα συνηθισμένα;:pilot:Καλά να περάσουμε. Οι εντυπώσεις στην επιστροφή!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Για ξεφυλλισε λιγο αυτα τα site:
Slow Travel Berlin|Berlin – The Slow Way
Berlin (Germany) Local To Do Tips | Spotted by Locals
Thrills | berlin.unlike
αν εχεις I Phone αυτη η εφαρμογη μπορει να εινια χρησιμη: City Guide and Travel Guide for the Mobile Generation | unlike

Αυτα τα site μελετησε η κορη μου και εκανε πολλα πραγματα λιγοτερο mainstream. Παραδειγμα ενθουσιαστηκε με το Mουσειο της Ιατρικης το οποιο το εμαθε απο ενα απο τα παραπανω site: Berlin Medical Historical Museum

Καλο ψαξιμο!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν εισαι της τεχνης τοτε ισως σε ενδιαφερει αυτο: in.gr - «Εκφυλισμένη τέχνη» ανακάλυψε ο μετροπόντικας του Βερολίνου - Ειδήσεις - Πολιτισμός

και θα το δεις εδω: Staatliche Museen zu Berlin - What's on

Επισης το μελος Axinos μου ειχε πει οτι την ειχε εντυπωσιασει ενα τουρ που εκανε στο υπογειο Βερολινο. Για κοιτα λοιπον και αυτο το site:Berliner Unterwelten e.V. | ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπέρα σας. Μόλις έκλεισα ένα 5ήμερο για την Πρωτοχρονιά στο Βερολίνο (29/12/2010 - 02/01/2011). Διαμονή Hilton Berlin. 750 ? το άτομο. Κάποια πρόταση πέρα από τα συνηθισμένα;:pilot:Καλά να περάσουμε. Οι εντυπώσεις στην επιστροφή!
gmex σαν πολλα μου φαινονται 750 για ξενοδοχειο 5 μερες στο Βερολινο!Και γω σε 5αστερο εμενα και πληρωσα γυρω στα 200 ευρω για 5 μερες( grand hotel esplanade)
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Νομίζω ότι έχεις κάνει την τέλεια επιλογή για Πρωτοχρονιάτικες διακοπές αλλά να είσαι προετοιμασμένος για πολύ κρύο. Την τιμή τη βρίσκω λογική για πεντάστερο και στις γιορτές. Τώρα όσον αφορά το τί θα δείς ότι και να σου πω είναι λίγο γιατί στο Βερολίνο εμένα όλα μου φαίνονται ενδιαφέροντα. Αρχικά θα σου πω να φροντίσεις να πας στο Altes Museum το οποίο έχει ανακαινιστεί και στο οποίο εκτίθεται η προτομή της Νεφερτίτης και είναι το μοναδικό της έκθεμα στον κόσμο. Επίσης να πας στο μουσείο της Περγάμου και να είσαι προετοιμασμένος για πολιτισμικό σοκ. Είναι άκρως εντυπωσιακό και σαγηνευτικό.
θα υπάρξει και συνέχεια..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αρχικά θα σου πω να φροντίσεις να πας στο Altes Museum το οποίο έχει ανακαινιστεί και στο οποίο εκτίθεται η προτομή της Νεφερτίτης και είναι το μοναδικό της έκθεμα στον κόσμο.
Το Neues Museum εχει την προτομη της Νεφερτιτης: Neues Museum: Nefertiti, the Green Head, the Golden Hat and other famous objects from the collections, on show in an innovative, new display.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
1500 το δικλινο για 4 βραδια? νορμαλ τιμη ακομα και για πρωτοχρονια?
ενταξει dimitrak....μπορει να ετυχες σε προσφορά...εγω περισυ στο grand hotel esplanade απο 28/12-1/1 εδωσα 616 ευρώ...μην το κάνεις θέμα....
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Δίκιο δίκο έχεις βρε Έρση. Τί να πεί κανείς Altes πριν Neues τώρα τα έχω κάνει σαλάτα. Και να φανταστείς ότι πέρσι το Νοέμβριο στο opening ήμουν εκεί.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
ενταξει dimitrak....μπορει να ετυχες σε προσφορά...εγω περισυ στο grand hotel esplanade απο 28/12-1/1 εδωσα 616 ευρώ...μην το κάνεις θέμα....
To περσινό post το θυμάμαι , είχα ζηλέψει πολύ τότε:)
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Απλα θεωρω οτι το Βερολινο έχει μεγαλη ποικιλια και πολυ καλες τιμες σε καλα ξενοδοχεια.Μου φανηκε υπερβολικο το ποσο των 1500 ευρω για 4 βραδια.Thats all!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
Απλα θεωρω οτι το Βερολινο έχει μεγαλη ποικιλια και πολυ καλες τιμες σε καλα ξενοδοχεια.Μου φανηκε υπερβολικο το ποσο των 1500 ευρω για 4 βραδια.Thats all!
sorry dimitrak....τωρα καταλαβα οτι λεει 750 το ατομο..ετσι ναι ειναι πολλα....ισως να εννοει καποιο πακέτο...και πάλι sorry...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom