Πρώτος Διαγωνισμός του TravelStories: Φωτογραφίες της Ασίας

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Από σήμερα ξεκινάει μια σειρά από διαγωνισμούς στο TravelStories. Οι διαγωνισμοί αυτοί θα είναι διαφόρων ειδών και θα τους δείτε εδώ το επόμενο διάστημα.

Ο πρώτος διαγωνισμός είναι φωτογραφικός και μιας και έχουμε πολύ κόσμο που αγαπάει την Ασία στο site, θα ξεκινήσουμε από εκεί.

ΕΔΩ λοιπόν θα βρείτε μια νέα κατηγορία στη γκάλερύ μας, στην οποία τα μέλη καλούνται να ανεβάσουν μέχρι ΔΥΟ φωτογραφίες τους, που θα συμμετάσχουν στο διαγωνισμό.

Η Υποβολή συμμετοχών θα γίνει μέχρι 23:59 της Παρασκευής 30 Μαϊου. Στη συνέχεια οι συμμετοχές θα κλείσουν και τα μέλη θα ψηφίσουν τη φωτογραφία που τους αρέσει περισσότερο από αυτές που συμμετέχουν. Η ψηφοφορία θα διαρκέσει 15 ημέρες.

Σας υπενθυμίζω ότι επιτρέπεται συμμετοχή ΜΟΝΟ μέχρι ΔΥΟ φωτογραφίες. ;)

Ο νικητής του διαγωνισμού, αφού επιδείξει το ΑΡΧΙΚΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΑΡΧΕΙΟ πλήρους ανάλυσης της φωτογραφίας που έχει κερδίσει, θα πάρει ένα μπλουζάκι TravelStories από αυτά που μόλις ετοιμάστηκαν, φρέσκα φρέσκα. :)

Επειδή είναι ο πρώτος διαγωνισμός και δεν ξέρουμε τι συμμετοχή θα υπάρξει, είτε στις φωτογραφίες είτε στην ψηφοφορία αργότερα, ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ οι ημέρες διάρκειας του διαγωνισμού να τροποποιηθούν, μέχρι να δούμε κι'εμείς πόσο και αν συμμετέχουν τα μέλη σε μια τέτοια διαδικασία. Γι'αυτό το λόγο ζητάμε την κατανόησή σας - και φυσικά τη συμμετοχή σας. Το ίδιο ισχύει και για το κάπως "γενικό" θέμα του διαγωνισμού, τα επόμενα θέματα θα είναι πιο συγκεκριμένα :)

Φύγαμε!

Η ψηφοφορία για τον 1ο Διαγωνισμό του TravelStories έλαβε τέλος και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Νικητής με 8 ψήφους η "Tαυλανδη Koh Phangan - haad salad beach -" του χρήστη xenos


2η θέση με 6 ψήφους η "Udaipur - India" του χρήστη greeklad


3η θέση με 5 ψήφους η "Blue Bicycle - Jodhpur, India" και πάλι του χρήστη greeklad
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ναι super ιδεα , κι εγω δηλωσα ηδη συμμετοχη με μια καταπληκτικη , φρεσκια , θεικη :bleh: φωτογραφια απο Φιλιππινεs. Περιμενω τουs ανταγωνιστεs μου!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Jefe μιας και γεμίσαμε με διαγωνισμους, καταπληκτικά δώρα, κλπ. για δωσε μας μερικες διευκρινήσεις ακόμα.
Οι φωτο πρέπει να ειναι αδημοσίευτες;
Τα κριτήρια ποια θα ειναι; Καλλιτεχνία, εμπνευση, πρωτοτυπία κλπ, κλπ θα συνεκτιμηθούν;
Θα πρότεινα να βάλεις πχ 5-6 κριτηρια , με κλιμακα βαθμολογιας ωστε να προκύπτει μια τελική σουμα.
Μήπως να βαζες οριο 2 φωτο για να χουμε μεγαλύτερα περθώρια επιλογης;
Ετσι κι αλλιώς εσυ εισαι ο ειδικός και στις φωτό ( απο οσα ξερω)
 
Μηνύματα
626
Likes
143
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Στις παραπάνω ερωτήσεις του φίλου vagantos θέλω να εκφράσω και εγώ άλλες δύο:

Ό,τι να'ναι φωτογραφίες; Εννοώ, να απεικονίζουν οτιδήποτε ή κάτι συκγκεκρίμενο; Έγχρωμες μόνο ή επιτρέπονται και ασπρόμαυρες;

Και επίσης, Η Κωνσταντινούπολη θεωρείται (για τον συκγκεριμένο διαγωνισμό) Ασιατική ή Ευρωπαική πόλη;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Πάμε λοιπόν ένα ένα:

- Οι φωτογραφίες δε χρειάζεται να είναι αδημοσίευτες, και δεν έχουμε συγκεκριμένα τεχνικά χαρακτηριστικά, μπορείτε να βάλετε και ασπρόμαυρες και μπορούν να απεικονίζουν ότι θέλετε, το θέμα αυτού του πρώτου διαγωνισμού είναι ελεύθερο. :)
- Δεν καταλαβαίνω ποια εννοείτε ως κριτήρια, αφού τα ίδια τα μέλη θα ψηφίσουν, δε θα υπάρχει ειδική επιτροπή βαθμολόγησης. Το κάθε μέλος θα ψηφίσει με τα δικά του κριτήρια.
- για να βάλουμε περισσότερα του ενός κριτήρια θα πρέπει να τα συμφωνήσουμε μεταξύ μας, και ειναι κάπως δύσκολο. Επιφυλάσσομαι όμως για τους επόμενους διαγωνισμούς. Προς το παρόν γι'αυτόν ας κρατήσουμε απλά το ότι τα μέλη θα έχουν δικαίωμα ΜΙΑΣ ψήφου σε οποια φωτογραφία τους αρέσει περισσότερο, και η φωτο με τις περισσότερες προτιμήσεις θα βγει πρώτη. :)
- Την Κωνσταντινούπολη ας τη θεωρήσουμε Ευρωπαϊκή πόλη και άρα εκτός διαγωνισμού.

- Βαγγέλη όταν λες όριο 2 φωτο εννοείς να μπορούν τα μέλη να συμμετέχουν με δύο φωτογραφίες στο διαγωνισμό;
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Nαι, για να ναι περισσότερες οι επιλογές
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Οκ λοιπόν ας πούμε ότι μπορούν τα μέλη να βάλουν από ΔΥΟ φωτογραφίες. Επίσης μεγαλώνω το διάστημα υποβολής συμμετοχών σε τρεις εβδομάδες αντί μίας, για να υπάρξουν περισσότερες συμμετοχές. Διορθώνω και το αρχικό μου ποστ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ενημερωνω τουs συνδιαγωνιζομενουs (και το κοινο μου:haha:) οτι εχω ανεβασει 2 φωτο για το διαγωνισμο. Αν θελετε ανεβαστε απο μια ακομη και οι υπολοιποι για να παιζουμε στα ισα ;)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ο καθένας βάζει είτε μία είτε δύο φωτογραφίες. Δε χρειάζεται όλοι να έχουν τον ίδιο αριθμό φωτογραφιών.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βραζιλία
Εγω παιζω μονο με μια αλλα εχω τους αντρες με το μερος μου.:haha:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Ρε Δημήτρη περνούσα εχτές από εκεί και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Παρόμοιες αφίσες είναι αναρτημένες στην Καλλιθέα. Το συγκρότημα περιοδεύει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom