Ryanair Πτήσεις Θεσσαλονίκη-Ρώμη από Μάιο η Ryanair

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Δεν το γελάω. Έχεις δίκιο. Δεν τις συμπαθώ τις χαμηλού κόστους, έτσι κι αλλιώς.

Βλέπω, όμως, ότι θες να πας Γροιλανδία. Για λέγε...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Να ρωτήσω κάτι.

Έβαλα κάποιες ημερομηνίες και μου έβγαλε Θεσσαλονίκη Ρώμη με επιστροφή 46 Ευρώ.Μέσα σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται και το online checking και μία χειραποσκευή.

Εκεί που γράφει συνολικό κόστος όμως από κάτω γράφει αυτό το πράγμα.
Excluding administration fee (if applicable)

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό περί εξόδων διαχείρισης;

Είναι η τελική τιμή τα 46 Ευρώ εφόσον κάποιος δεν έχει βαλίτσα η μπορεί να υπάρξει και κάποια άλλη χρέωση που θα ανεβάσει την τιμή;

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη η ερώτηση σε άλλο θέμα αλλά έψαξα λίγο και δεν βρήκα κάτι.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εχει να κανει με τον τυπο της καρτας που θα χρησιμοποιησεις για την κρατηση.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ευχαριστώ.
Εγώ έχω visa χρεωστική,ξέρει κάποιος μήπως αν υπάρχει εξτρά χρέωση για αυτή την κάρτα;
Οι φόροι λογικά είναι μέσα στην τιμή των 46 ευρώ ε;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μονο η Mastercard prepaid debit card νομιζω δεν εχει χρεωση. Βαλε τα στοιχεια σου προχωρα στην κρατηση και θα σου πει ποσο ειναι.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι ναι σωστός.Η κάρτα που λες είναι η μοναδική που δεν έχει χρέωση.Για όλες τις υπόλοιπες που το δοκίμασα υπάρχει μια χρέωση 12 Ευρώ.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
η απορια μου ειναι αυτο το priority boarding αξιζει να το παρεις ή δεν υπαρχει λογος;
στην easyjet μου ειπαν φιλοι οτι δεν χρειαζεται....(δεν εχω πεταξει ποτε)
για την easyjet.... το θεμα ειναι οτι οσοι εχουν priority boarding μπαινουν απ'τους πρωτους χωρις να περιμενουν στην ουρα και φυσικα διαλεγουν κι οποια θεση θελουν. Οι υπολοιποι περιμενουν στην ουρα μεχρι να επιβιβαστουν και αν εισαι τελευταιος υπαρχει πιθανοτητα να μη βρεις θεση μαζι με τη παρεα σου, ωστε να ειστε διπλα διπλα. Αυτοι που εχουν priority ειναι λιγοι, οποτε για να αποφυγεις τα παραπανω και να βρεις μια ωραια θεση προσπαθεις να στηθεις απ'τους πρωτους στην ουρα.
 

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
Να ρωτήσω κάτι.

Έβαλα κάποιες ημερομηνίες και μου έβγαλε Θεσσαλονίκη Ρώμη με επιστροφή 46 Ευρώ.Μέσα σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται και το online checking και μία χειραποσκευή.

Εκεί που γράφει συνολικό κόστος όμως από κάτω γράφει αυτό το πράγμα.
Excluding administration fee (if applicable)

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό περί εξόδων διαχείρισης;

Είναι η τελική τιμή τα 46 Ευρώ εφόσον κάποιος δεν έχει βαλίτσα η μπορεί να υπάρξει και κάποια άλλη χρέωση που θα ανεβάσει την τιμή;

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη η ερώτηση σε άλλο θέμα αλλά έψαξα λίγο και δεν βρήκα κάτι.
Η μονη επιβαρυνση που θα εχεις ειναι τα 12 ευρω για την πιστωτικη καρτα.Εγω εκλεισα 68 ευρω για Ρωμη Πασχα με μια βαλιτσα.
Καλη τιμουλα νομιζω.Ξαναταξιδεψα με Ryanair και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.Τωρα ειδικα που ερχεται και Θεσσαλονικη....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η μονη επιβαρυνση που θα εχεις ειναι τα 12 ευρω για την πιστωτικη καρτα

Πληρώνεις 6? για κάθε συναλλαγή, εκτός κι αν χρησιμοποιήσεις προπληρωμένη Mastercard, οπότε και δεν τα πληρώνεις ούτε αυτά. Επειδή για κάθε πτήση κάνεις διαφορετική συναλλαγή, για το return που θες να κλείσεις θα έχεις από 6? χρέωση σε κάθε πτήση (εκτός κι αν χρησιμοποιήσεις την κάρτα που είπαμε).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.416
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
ωραια, μιας και ολοι καταλαβαμε πώς να κάνουμε κρατηση με την πιστωτική μας, ποιο καλο παιδάκι θα μου πει τις διαστάσεις για τη χειραποσκευή , γιατί ξέω ότι είναι ανένδοτοι αν έχεις λίγο μεγαλύτερη αποσκευή.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Strictly one item of cabin baggage per passenger (excluding infants) weighing up to 10kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm is permitted. (handbag, briefcase, laptop, shop purchases, camera etc.) must be carried in your 1 permitted piece of cabin baggage.
General Conditions

Ενταξει δεκα κιλα δεν ειναι και λιγα. Αλλα προσεχε: Αλλη τσαντα μαζι σου δε μπορεις να εχεις στον ωμο πχ. Αντ' αυτου, δε σου λενε τιποτε για μια μπανανα περασμενη στη μεση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom