Ιταλία Ρώμη

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα

Σε αυτό το άρθρο, αναλαμβάνω ιδιαίτερο ρίσκο και πρέπει η κοινότητα να μου το αναγνωρίσει. Διατρέχω άμεσο κίνδυνο σχολιασμού από τον φίλο AEKfan, με όποιες συνέπειες μπορεί αυτό να έχει. Παρά ταύτα, εγώ παίρνω τα ρίσκα μου και συνεχίζω ακάθεκτος. Έχω και το ελαφρυντικό ότι έχω, επανειλημμένως, ζητήσει από τον AEKfan, να γράψει εκείνος εντυπώσεις από τη Ρώμη. Ξεκινάω λοιπόν:

Η Ρώμη είναι μία πόλη που αγαπάω πολύ. Έχω βρεθεί δύο φορές εκεί και δεν σας κρύβω ότι αν μου δοθεί η ευκαιρία θα ξαναπάω. Την 1η φορά πήγα με ένα φίλο ΑΕΚτζή (κάνω και κακές παρέες) και τη 2η μετά της συζύγου στα πλαίσια του γαμήλιου ταξιδιού μας. Άρα, στη διήγηση που θα ακολουθήσει, θα περιγράψω κομμάτια και από τα δύο ταξίδια.

Καταρχήν να πω τη γενική εντύπωσή μου για την πόλη. Είναι ένα ζωντανό μουσείο που όμως εξακολουθεί και ζει. Μια πόλη, που δεν έχει εγκλωβιστεί στο παρελθόν της και μόνο, αλλά προχωράει μπροστά και παράδοξα έχει καταφέρει να συνταιριάξει το παρελθόν της με το παρόν της.

Συνεχίζεται ...

 

Attachments

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Τελικα εχειs κοτσια Θανο..σε συμβουλευω να αποφυγειs περιγραφεs μπριζολων και παγωτων και θα τα παs μια χαρα.Μεταξυ μαs θα ηταν χαρα μου να ποσταρει κατι ο ΑΕΚφαν ακομα κι αν ηταν για να μου κανει αρνητικη Κρητικη (
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_lol.gif
).

Περιμενω με αγωνια τη συνεχεια
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_xyxthumbs.gif
!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμαζόνιος
Θάνο δεν θα μπορούσα να σκεφτώ καλύτερο δώρο για τη γιορτή μου. Ευχαριστώ πολύ και περιμένω τη συνέχεια με μεγάλη αγωνία. Και οι υπόλοιποι Ρωμαίοι καλοδεχούμενοι να συνδράμετε. Ότι έχετε ευχαρίστηση. Θέλω τον Μάρτη που θα πάω να μη χάσω τίποτα.
 

La Chica

Member
Μηνύματα
113
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Under Construction...
Ονειρεμένο Ταξίδι
AroundTheWorldIn80Days
Θάνο το τελευταίο πράγμα που χρειάζεσαι τώρα είναι η "τρομοφοβία"...;)
Γράψε ελεύθερα και να είσαι σίγουρος πως ότι βγαίνει straight from the heart δεν είναι ποτέ λάθος....
Έτσι κ αλλιώς για να αποφύγεις την κριτική...(η συνέχεια βρίσκεται στην υπογραφή μου...)

[SIZE=-1]Fasten your seatbelts και viva Roma λοιπόν!
Tαξίδεψέ μας amigo...:clap:
 
Last edited by a moderator:

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Πολύ ωραίες οι πληροοφορίες.
Κατά τα άλλα το φόβο του ΑΕΚφαν να χετε:shock:
Δεν θα σας καταδικάσει απλά, αλλα θα εφαρμόσει την " σαρία" ( ισλαμικός νόμος):D
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
2 μήνες στην Κίνα
Ναι, αλλά όσο και αν τον προκαλώ, αυτός δε λέει να εμφανιστεί.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αυτο το κακο εχουν τα πολυ τουριστικα μερη , μαζευουν πολυ κοσμο
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_shake.gif
και δεν τα ευχαριστιεσαι.
Πολυ καλο το αρθρο σου Θανο και οι φωτογραφιεs που το συνοδευουν
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_cool2.gif
!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Τέλεια!! :clap:

Έχω να δηλώσω ότι διατηρώ απόρρητο βίντεο από την ανάβασή μου στον τρούλο της Βασιλικής, αλλά δε μπορώ να το δώσω στη δημοσιότητα γιατί με τα βογγητά που ακούγονται προς το τέλος θα νομίζετε ότι είμαι τουλάχιστον 90 ετών :haha:

Η θέα από πάνω βέβαια σε αποζημιώνει, αλλά πολύ στρίμωγμα και εκεί βρε παιδί μου. Μια σταλιά χώρος είναι και συνωστίζονται πολλά άτομα. Εγώ πιστεύω ότι πιο πολύ απόλαυσα την ανάβαση που μου θύμιζε ... φάση κατακόμβες, παρά τη θέα από τον τρούλο. :)
 

FOTINI

Member
Μηνύματα
68
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΕΝΕΡΙΦΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ,ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
αύτή η ανάβαση αξέχαστη θα μου μείνει
ανέβαινα ανέβαινα ανέβαινα..............έφτασα τ ε λ ε ι α
μετά μπήκα στα μουλοχτά από το ασανσερ........είχα γίνει πατζάρι από την ανάβαση...

Roma la piu bella cita......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom