Βραζιλία ΣΑΟ ΠΑΟΛΟ (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Μήπως σου χει περάσει και σενα απ το μυαλό να μεινεις κάποτε για πολύ καιρό στη Λατινική Αμερική; Εμεις λέμε ( για πολυ αργότερα, με τη συνταξη, να το κάνουμε για εξάμηνο ίσως και χρόνο- κυρίως στο Περού)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
βρε xenos!!!! σιγα ρε παιδια τοσο ωραιες ειναι πια οι Βραζιλιανες?
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ονειρεμένο Ταξίδι
far away
ναι βρε, σιγα μην τον αφηνε η vagantaινα να παει μονος εκει!!!!.... ειστε τρελοι βρε??? εμενα ψηνεται να παει με τον αδερφο του και μου το φερνουν απ'εξω απ'εξω αλλα το αποκλειω... αν δεν παω κι εγω...
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
vagante ειναι σαν να μας λες οτι πηγες στο Αργος και κρατουσες πεπονι.:D
:haha::haha::haha: Και απ τις δυο μασχάλες:clap::clap::clap:
Αφου το ειπα μονο στο Μαρακανά πηγα μόνος
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Ευαγγελία μου, δεν ξέρω
Αν κρίνω όμως από τον Mr μου, με σαλλιάρα θα τον πάω στις Βραζιλιάνες....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αλλη μια συντομη αλλα περιεκτικη αφηγηση.Ευχαριστουμε για τη ματια στο Σαο Παολο. Εμενα μου εμεινε η επισκεψη στη φυτεια καφε με 4αθεσιο αεροπλανο:clap:
Περιμενω κι εγω επομενη αφηγηση σου!

Υ.Γ. Βρε τι εγινε? Μεχρι να ποσταρω δυο σειρες πηραν φωτια τα πληκτρολογια με πεπονια, σαλιαρες και βραζιλιανες!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
μμμμμ, βαρσα δεστοn χειροποδαρα και μην τον αφησεις να το κουνησει απο διπλα σου.... και μην τον αφηνεις να βλεπει αυτα που γραφονται εδω..... μπορει να ζητησει οδηγιες απο τον vagantos!!!!!!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
φωτιες αναψαν οι μουλάτες:shock::pirates:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Ευαγγελία μου, δεν ξέρω
Αν κρίνω όμως από τον Mr μου, με σαλλιάρα θα τον πάω στις Βραζιλιάνες....
για καλυτερα αποτελεσματα θα σε συμβουλευα να μην βγαλει την μασκα του υπνου οταν κατεβετε απο το αεροπλανο!!!:haha::haha::haha:
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.020
Likes
1.554
Ονειρεμένο Ταξίδι
Novaya Zemlya
Χάρηκα που σας άρεσε η αφήγηση. Θέλω να σημειώσω ότι δεν έχω εξοικείωση με μηνύματα σε φορουμς (είμαστε και κάποιας ηλικίας !), οπότε μην θεωρήσετε αγένεια τυχόν λάθη, παραλήψεις ή καθυστερημένες απαντήσεις.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μια χαρα τα πηγες McElk , ευελπιστω σε επομενη αφηγηση σου-με ελαφρα εως τεραστια προτιμηση να ειναι απο Λατινικη Αμερικη :D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Υποθέτω ότι το ταξίδι θα έγινε γύρω στο 1995-96 με την αλήστου μνήμης VASP και τα φοβερά και τρομερά της MD-11... (μην τα μπερδεύεις με τα DC-10)

Ωραίο δρομολόγιο, κράτησε 1 1/2 σαιζόν αν θυμάμαι καλά, στη χρυσή περίοδο της VASP. Μετά ήρθαν τα οικονομικά προβλήματα και τέλος το κλείσιμο αυτής της τόσο καλής εταιρίας... Το γκουαρανά είναι ποτό φετίχ στη Βραζιλία και το απόλυτο must στις πτήσεις όλων των Βραζιλιάνικων αεροπορικών εταιριών...

Τα πράγματα στις μέρες μας όμως έχουν αλλάξει στο Sao. Όχι ότι έγινε πιό όμορφη η πόλη, αλλά τώρα πια τα χρήματα φαίνονται. Υπέροχα ξενοδοχεία, καλά εστιατόρια , γιάπιδες , όλος ο καλός ο κόσμος πια εδρεύει στο Sao... O οικονομικός πνεύμονας της Βραζιλίας...

Τα εστιατόρια που ανέφερε ο φίλος McElk λέγονται τσουρασχαρίες, σερβίρουν κρέας πραγματικά μέχρι σκασμού και αποτελούν θεσμό στη χώρα. Οι τιμές ανάλογα με τον χώρο και την ποιότητα του κρέατος ποικίλουν αλλά κατά κανόνα είναι αρκετά οικονομικά. Η επίσκεψή τους βέβαια σε τυχόν ταξίδι σας στη χώρα του καφέ επιβάλλετε...

Πηγαίνοντας σε κάτι πιο πικάντικο τώρα και επειδή έγινε ντόρος για τις Βραζιλιάνες, εγώ θα πω πολύ κακό για το τίποτα... Ο κανόνας λέει, εντυπωσιακά σώματα από την μέση και κάτω, οπίσθια απιστεύτου αλλά στήθος ανύπαρκτο και πρόσωπο μετριώτατο για να μην πω άσχημο... Κορίτσια μην μασάτε, μύθος είναι οι Βραζιλιάνες....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom