ΣΥΝΔΥΑΣΜΕΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΥΡΩΠΗ

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Εγω προτεινω Ισπανια . Το εχω κανει για 15 μερες και συνδυαζει ομορφες πολεις και παραλιες! Επισης εχει φθηνες τοπικες αεροπορικες εταιριες με τις οποιες μπορεις να μετακινεισαι απο πολη σε πολη , χωρις να κουραζεσαι και χωρις να ξοδευεσαι . Δεν ξερω μονο πώς θα ειναι απο αποψη ζέστης , γιατι το καλοκαιρι εχει γενικα υψηλες θερμοκρασιες...εμεις ειχαμε παει Πασχα και κυκλοφορουσαμε με κοντομανικα. Ειδικα απο τη Μαδριτη και κατω εκανε πολυ ζεστη.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επιστρέφω και ρωταώ....
Αν ξεχάσουμε την προοπτική Ευρώπης για ταξίδι περίπου 10 με 15 ημερών τέλη Αυγούστου και με ένα μπάτζετ περίπου 4000 ευρώ και οι 2 μαζί τι θα προτείνατε??
Θα ήθελα κάτι που να συνδυάζει παραλίες κάποιες εκδρομές και επίσκεψη και σε κάποια πόλη(να δεις και τίποτα)......!10 με 15 μέρες δεν θα ήθελα με τίποτα μόνο παραλία....είμαι τύπος που θα βαρεθώ απίστευτα
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:):):):)
Εκτός Ευρώπης... καλή εποχή (χωρίς βροχές)... 15 μέρες ... παραλίες + πράγματα να δεις .... 4000 ευρώ μπάτζετ ====> Μαλαισία, Σιγκαπούρη, Σάραβακ στη χλίδα.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Αφού έχεις ήδη πάει αρκετά Ευρώπη (είδα το χάρτη σου), να πας οπωσδήποτε κάπου εξωτικά κ να το συνδυάσεις με κάποια μεγάλη πόλη. Δε θα διαθέσεις εύκολα ξανά αυτό το ποσό για ταξίδι κ τόσες πολλές μέρες! Κ θα δεις άλλο πολιτισμό, τελείως διαφορετικό. Επίσης, θα απολαύσεις τα προνόμια των νεονύμφων, που προσφέρουν αυτοί οι προορισμοί κ τα σούπερ ξενοδοχεία τους!
Λοιπόν, προτείνω: Μπανγκόγκ μαζί με κάποιο νησί της Ταυλάνδης, Σιγκαπούρη μαζί με Μπαλί, Ντουμπάι μαζί με Μαλδίβες, και άλλοι πιο ψαγμένοι κ νέοι προορισμοί που προτείνουν τώρα τα πρακτορεία.
Ααααχ! Καλά να περάσετε!:p
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
(Χωρις να εχω παει) Θα ελεγα Κουβα (αφου ζητατε και παραλιες)...
Κούβα έκανε το γαμήλιο ταξίδι της η αδελφή μου, και συνδυάζει όλα αυτά που ζητάς. Και παραλία, και οδοιπορικό και από όλα. Ωστόσο Αύγουστο δεν ξέρω αν είναι κατάλληλη εποχή να ταξιδέψεις εκεί, από κλιματικής άποψης.
 

MAKEHAN

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Τελικα αποφασισαμε να κανουμε το γαμηλιο ταξιδι μας στο παρισι 5 μερες και αλλες τοσες βαρκελωνη.Υστερα απο ενα σχετικο ψαξιμο για τα ξενοδοχεια στο παρισι βρηκα καποιες λυσεις....Μια επιλογη ειναι κοντα στο σιδηροδρομικο σταθμο του montparnasse.Μπορειτε να με βοηθησετε για τον αν ειναι καλη περιοχη???αλλες επιλογες καλες εχετε να μου πειτε????εχω βρει καποια στην οπερα,αλλα στην αψιδα του θριαμβου....Και τελος αν εχετε να κανετε καποια προταση και εσεις....Ευχαριστω εκ των προτερων...Μεχρι τελος της εβδομαδας θα κλεισω οποτε οποιος μπορει
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Για ταξιδιωτικά πρακτορεία στην Ευρώπη μάλλον δεν θα πάρεις πληροφορίες γιατί οι περισσότεροι ταξιδεύουν μόνοι τους και ιδιαίτερα σε εύκολους προορισμούς οπως η Ευρώπη.Επιπλέον απαγορεύεται να δίνουμε ονόματα πρακτορείων

Καλύτρα να ρωτήσεις συγκεκριμένα πράγματα για ατομικά ταξίδια.
απαγορευεται να δινουμε ονοματα πρακτορειων?
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Τελικα αποφασισαμε να κανουμε το γαμηλιο ταξιδι μας στο παρισι 5 μερες και αλλες τοσες βαρκελωνη.Υστερα απο ενα σχετικο ψαξιμο για τα ξενοδοχεια στο παρισι βρηκα καποιες λυσεις....Μια επιλογη ειναι κοντα στο σιδηροδρομικο σταθμο του montparnasse.Μπορειτε να με βοηθησετε για τον αν ειναι καλη περιοχη???αλλες επιλογες καλες εχετε να μου πειτε????εχω βρει καποια στην οπερα,αλλα στην αψιδα του θριαμβου....Και τελος αν εχετε να κανετε καποια προταση και εσεις....Ευχαριστω εκ των προτερων...Μεχρι τελος της εβδομαδας θα κλεισω οποτε οποιος μπορει
κοιτα, η επιλογη ειναι σιγουρα δικη σας, αλλα προτεινω να το....ξανασκεφτεις :)! Αφου ειναι γαμηλιο ταξιδι κι αφου εχετε τη δυνατοτητα να διαθεσετε τοσα χρηματα (4000 ευρω για 10 μερες Βαρκελωνη και Παρισι τα βρισκω παρα πολλα) πηγαιντε καπου που πιθανοτατα να μην ξαναπατε τη ζωη σας! Μην κανετε ενα τοσο κοινο , απλο, συνηθισμενο ταξιδι
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Aν είναι δυνατόν ένα γαμήλιο ταξίδι στο Παρίσι να το βαφτίζουν μερικοί συνηθισμένο... την στιγμή που έχεις να διαθέσεις τόσα ασφαλώς και θα πας στο Παρίσι και θα περάσεις υπέροχα... θα μείνεις σε καλό ξενοδοχείο θα φας στα καλύτερα εστιατόρια, θα δεις μουσεία παραστάσεις χωρίς να κάνεις τσιγκουνιές... το θέμα με την Ευρώπη είναι ακριβώς αυτό... για να την δεις καλά χρειάζεσαι πολλά χρήματα... ένα ταξίδι τσίπικο στην Ασία θα μπορείς να το κάνεις όποτε γουστάρεις... ένα ταξίδι χλιδάτο στην Ευρώπη δύσκολα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τελικα αποφασισαμε να κανουμε το γαμηλιο ταξιδι μας στο παρισι 5 μερες και αλλες τοσες βαρκελωνη.Υστερα απο ενα σχετικο ψαξιμο για τα ξενοδοχεια στο παρισι βρηκα καποιες λυσεις....Μια επιλογη ειναι κοντα στο σιδηροδρομικο σταθμο του montparnasse.Μπορειτε να με βοηθησετε για τον αν ειναι καλη περιοχη???αλλες επιλογες καλες εχετε να μου πειτε????εχω βρει καποια στην οπερα,αλλα στην αψιδα του θριαμβου....Και τελος αν εχετε να κανετε καποια προταση και εσεις....Ευχαριστω εκ των προτερων...Μεχρι τελος της εβδομαδας θα κλεισω οποτε οποιος μπορει
Καλές περιοχές είναι, και από ασφάλεια και από βιοτικό/εισοδηματικό επίπεδο των κατοίκων (δεν ξέρω πως το εννοείς το "καλή περιοχή"). Από κει και πέρα, το αν ταιριάζουν σ' αυτά που θες να κάνεις στο Παρίσι, δεν το ξέρω.
Πάντως 5 μέρες στο Παρίσι τις θεωρώ πάρα πολύ λίγες, ειδικά συγκρινόμενες με 5 μέρες στη Βαρκελώνη που τις θεωρώ ΟΚ. Θα είσαι στο τρεχαλητό...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Ποιο είναι το budget για τα ξενοδοχεία?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Aν είναι δυνατόν ένα γαμήλιο ταξίδι στο Παρίσι να το βαφτίζουν μερικοί συνηθισμένο... την στιγμή που έχεις να διαθέσεις τόσα ασφαλώς και θα πας στο Παρίσι και θα περάσεις υπέροχα... θα μείνεις σε καλό ξενοδοχείο θα φας στα καλύτερα εστιατόρια, θα δεις μουσεία παραστάσεις χωρίς να κάνεις τσιγκουνιές... το θέμα με την Ευρώπη είναι ακριβώς αυτό... για να την δεις καλά χρειάζεσαι πολλά χρήματα... ένα ταξίδι τσίπικο στην Ασία θα μπορείς να το κάνεις όποτε γουστάρεις... ένα ταξίδι χλιδάτο στην Ευρώπη δύσκολα...
απλα τα περισσοτερα ζευγαρια μολις παντρευτουν δεν μπορουν να λειψουν για τοσες μερες οσες χρειαζεται ενα ταξιδι στην Ασία. Το πολυ πολυ να πανε 4-5 μερες και εντος Ευρωπης για να εχουν ευκολη επιστροφη αν προκειψει κατι με το παιδι....
Για να μην πω για το κοστος του "μακρινου ταξιδιου" - απο 1000αρικο και πανω το ατομο οποτε παλι δεν το δινεις ευκολα αν εχεις παιδια το διχιλιαρο...
 

MAKEHAN

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
υπολογιζαμε για διανυκτερευση γυρω στα 100 την βραδυα..αλλα ποιες περιοχες ειναι καλες γιατι μας ειπαν να αποφυγουμε περιοχες διπλα στον κεντρικο σιδηροδρομικο σταθμο..επισης καλο θα ειναι να υπαρχει μετρο διπλα για να μετακινουμαστε ευκολα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom