ΣΥΝΔΥΑΣΜΕΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΥΡΩΠΗ

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Κάνεις πλάκα να υποθέσω... τράβα ένα τετραήμερο στο Παρίσι, κάνε μια βόλτα από το Pavillon de la Reine και μετά ρώτα αν σου μένουν τα ξενοδοχεία από το ταξίδι...
να υποθεσω τοτε οτι για σενα το ταξιδι ειναι ενα προνομιο των πλουσιων?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Kορίτσι μου μην γράφεις πια ότι θέλεις... μιλάμε για γαμήλια ταξίδια... στο είπαν οι πάντες εδώ μέσα... είπαμε αν γουστάρεις να πας γαμήλιο και να μείνεις σε πάτους μαγκιά σου... κατάλαβε όμως ότι δεν είσαι το μέτρο...
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Kορίτσι μου μην γράφεις πια ότι θέλεις... μιλάμε για γαμήλια ταξίδια... στο είπαν οι πάντες εδώ μέσα... είπαμε αν γουστάρεις να πας γαμήλιο και να μείνεις σε πάτους μαγκιά σου... κατάλαβε όμως ότι δεν είσαι το μέτρο...
κατ'αρχας, προσεξε πώς μιλας. Το θεμα εδω ειναι να προτεινουμε εναν προορισμο και να συμφωνησουμε ή να διαφωνησουμε με αυτον που μας προτεινει. Ακομα και για γαμηλιο ταξιδι λοιπον , που καταλαβαινω οτι δε θα μεινεις σε χοστελ, αλλα αδυνατω να καταλαβω γιατι πρεπει να μεινεις καπου πανακριβα, θεωρω ένα ταξιδι στο Παρισι με μπάτζετ 4000 οχι καλη επιλογη. Αυτο λεω. Για γαμηλιο ταξιδι οχι. Και για τοσα χρηματα όχι. Εσυ διαφωνεις λεγοντας ότι ειναι ιδανικη επιλογη για καλοπεραση που αρμοζει σε ενα γαμηλιο ταξιδι κι εγω επιμενω οτι στο γαμηλιο πρεπει να κοιταμε εναν εναλλακτικο προορισμο και οχι την πολυτελεια, γιατι ειναι ενα ταξιδι που γινεται μια φορα καπου πρωτογνωρα οχι καπως πρωτογνωρα. Και απλα σου ζηταω καποια επιχειρηματα
 

MAKEHAN

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Παιδια νομιζω οτι ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα.....Οποιος θελει να παει σε φθηνο ξενοδοχειο και οποιος θελει σε ακριβο...Τα 250 ευρω για το προαναφερθεν ξενοδοχειο μου φαινονται παρα πολλα.Μπορειτα να μου προτεινετε καποιο ξενοδοχειο με ενα μπατζετ περιπου των 150 ευρω την βραδια πανω κατω......
Πιστευω οτι με αυτα τα χρηματα κατι καλο μπορω να βρω...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Παιδια νομιζω οτι ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα.....Οποιος θελει να παει σε φθηνο ξενοδοχειο και οποιος θελει σε ακριβο...Τα 250 ευρω για το προαναφερθεν ξενοδοχειο μου φαινονται παρα πολλα.Μπορειτα να μου προτεινετε καποιο ξενοδοχειο με ενα μπατζετ περιπου των 150 ευρω την βραδια πανω κατω......
Πιστευω οτι με αυτα τα χρηματα κατι καλο μπορω να βρω...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

για κοίτα εδώ,που θα πάει κάτι θα βρεις να σ΄αρέσει
Booking.com: Ξενοδοχεία σε Παρίσι. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
κατ'αρχας, προσεξε πώς μιλας. Το θεμα εδω ειναι να προτεινουμε εναν προορισμο και να συμφωνησουμε ή να διαφωνησουμε με αυτον που μας προτεινει. Ακομα και για γαμηλιο ταξιδι λοιπον , που καταλαβαινω οτι δε θα μεινεις σε χοστελ, αλλα αδυνατω να καταλαβω γιατι πρεπει να μεινεις καπου πανακριβα, θεωρω ένα ταξιδι στο Παρισι με μπάτζετ 4000 οχι καλη επιλογη. Αυτο λεω. Για γαμηλιο ταξιδι οχι. Και για τοσα χρηματα όχι. Εσυ διαφωνεις λεγοντας ότι ειναι ιδανικη επιλογη για καλοπεραση που αρμοζει σε ενα γαμηλιο ταξιδι κι εγω επιμενω οτι στο γαμηλιο πρεπει να κοιταμε εναν εναλλακτικο προορισμο και οχι την πολυτελεια, γιατι ειναι ενα ταξιδι που γινεται μια φορα καπου πρωτογνωρα οχι καπως πρωτογνωρα. Και απλα σου ζηταω καποια επιχειρηματα
Eντάξει, τα είπες και ξαλάφρωσες... όταν μεγαλώσεις τώρα λιγουλάκι και καταλάβεις τι μαργαριτάρια έχεις πετάξει σε αυτό το topic τα ξαναλέμε. Προς το παρόν σοβαρή κουβέντα μαζί σου δεν μπορώ να κάνω...

Makehan κάνε μια προσπάθεια να ψάξεις προς Μαρέ μεριά... από location η περιοχή σκίζει... ίσως βρεις κάτι αξιοπρεπές στα λεφτά που ψάχνεις... αν ανέβεις λίγο το Petit Moulin είναι μια άριστη επιλογή...
Hotel du Petit Moulin ? Official Site - Hotel luxe Paris Marais
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Παιδια νομιζω οτι ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα.....Οποιος θελει να παει σε φθηνο ξενοδοχειο και οποιος θελει σε ακριβο...Τα 250 ευρω για το προαναφερθεν ξενοδοχειο μου φαινονται παρα πολλα.Μπορειτα να μου προτεινετε καποιο ξενοδοχειο με ενα μπατζετ περιπου των 150 ευρω την βραδια πανω κατω......
Πιστευω οτι με αυτα τα χρηματα κατι καλο μπορω να βρω...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
μας είπες πότε θα πάς?
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
ZephX said:
Πέρασα τα 30 γενέθλια μου πέρυσι στο Παρίσι. Για Π-Σ-Κ (Eurostar Παρασκευή βράδυ μετά τη δουλειά - επιστροφή Κυριακή βράδυ) - για δύο άτομα - πρέπει να ξεπεράσαμε τα 1,000 Ευρώ. Και δεν μιλάμε για ταξίδι "πολυτελείας". Μείναμε σε ένα 4* (Pavillon de la Reine), φάγαμε φυσιολογικά, κτλ. Ούτε στο George V μείναμε, ούτε φάγαμε σε Michelin εστιατόρια, ούτε μπουκάλια Krug ανοίχτηκαν.

Δυστυχώς το Παρίσι στην απόδοση ποιότητας-τιμής δεν τα πάει καλά.
Ωπα καλε...
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Ναι βρε φουκαρά μου κι εσύ... σε ένα απλό και λιτό τετράστερο έμεινες...

Σοβαρά πάντως, αυτό προσπαθώ να εξηγήσω... έμεινες σε ένα πάρα πολύ καλό ξενοδοχείο, που για μένα είναι η επιτομή του location και υποθέτω ότι θα έκανες και 2-3 καλά γεύματα... έχει καμιά σχέση αυτό το ταξίδι που έκανες εσύ με το ταξίδι που θα κάνει κάποιος που θα μείνει σε ένα απρόσωπο ξενοδοχείο και θα τρώει κρέπες στο δρόμο?

Εδώ να πω ότι στην περιοχή υπάρχουν και άλλα αξιόλογα ξενοδοχεία, φτηνότερα από το υπέροχο Pavillon de la Reine, που κοστίζουν πάνω κάτω 200?... ε η διαμονή σε αυτά ουδεμία σχέση έχει με την διαμονή σε ξενοδοχεία των 100?... έτσι είναι η ρουφιάνα η ζωή... ότι πληρώνεις παίρνεις...
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου φίλε...ειδικά στο Παρίσι ότι πληρώνεις παίρνεις...Για το ξενοδοχείο μιας και πρόκειται για γαμήλιο ταξίδι και η δική μου άποψη είναι να μην είσαι σφιχτός..δεν είναι ένα όποιο να 'ναι ταξίδι υπόψιν! για μένα βρες κάτι το εξαιρετικό και πήγαινε εκεί, όπως βρες κάποιο εξαιρετικό εστιατόριο και δοκίμασε τη φημισμένη γαλλική κουζίνα..δοκίμασε τα φημισμένα γαλλικά κρασιά και κάνε βόλτες στους δρόμους του Παρισιού! Τέλεια είναι! Μην ξοδέψεις χρήματα για ψώνια αυτά τα κάνεις και αλλού! Κάνε κάτι που δεν θα έκανες σε ένα "απλό" ταξίδι..άποψή μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.286
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom