Μαλαισία Σιγκαπούρη Σιγκαπούρη -Μαλαισία(Βοήθεια για χρονοδιάγραμμα)

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.451
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Εναλλακτικά πήγαινε στον Menara KL. Ούτε εγώ κατάφερα να ανέβω στους petronas και πήγα εκεί. Δε χρειάζεται να κλείσεις εισιτήριο, δεν έχει την πολυκοσμία των petronas, μένεις όση ώρα θέλεις (νομίζω δεν ισχύει στους petronas), έχεις θέα 360 μοιρών στην πόλη ΑΛΛΑ και στους petronas :). Για μένα ήταν καλύτερη επιλογή τελικά. Δες αν θέλεις το βιντεάκι, ο Menara KL είναι από το 1:16 και μετά- έχει και Batu caves (συμφωνώ με τον silversurfer, δε χρειάζεται όλη μέρα στα Batu).
Διαφωνώ για τον Menara --- Αν εξαιρέσεις την θέα, τιποτα δεν ειναι το ιδιο
Στους Petronas έχει παρα πολλές ντιζαϊνιές που κάνουν το όλο tour διαφορετικό ;)
 

marina vs

Member
Μηνύματα
105
Likes
111
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού!!!
Υπάρχει κάποιος που να έχει επισκεφθεί το Orange Asli village στη Μαλαισία?? Θα μπορούσα να πάω στο Taman Negara και να το επισκεφτώ ανεξαρτήτως group??
Ουφφ ψάξε ψάξε βρίσκω κ άλλα μέρη στη Μαλαισία που θέλω να πάω και μάλλον θα πρέπει να προσθέσω μέρες!
 

Sakis.serres

Member
Μηνύματα
38
Likes
25
Εκφράζοντας προσωπική γνώμη, πάντα:

Στις 8 μέρες, καλύτερα κάν'το 5 Μαλαισία, 3 Σιγκαπούρη.

Ναι. Το (4) συνδύασέ το με το (5) σε μία ημερήσια. Πρόσθεσε (7) = Melaka.


ημέρα 1η) γύρα στην πόλη-bird park-titiwagsa lake : Άνετα
ημέρα 2η) Batu caves και Frim: Γιατί θες να το κάνεις ξεχωριστά; Έχεις ειδικούς λόγους; Δεν έχω πάει αλλά, τι στην ευχή, ένα δάσος είναι, θα κάνεις τη βόλτα σου, ΟΚ, δάση άφθονα (ειδικά στην περιοχή), τι παραπάνω θα σου προσφέρει;
ημέρα 4η) daytrip στα cameron highlands: Δεν ξέρω κόστη και μέσα, αλλά πιστεύω ότι κάτι θα βρεις επιτόπου. Το θεωρώ υπερβολικό να κλείσεις εκ των προτέρων. Άσε που, κατά κανόνα, το pre-booked είναι ακριβότερο.

Οι δραστηριότητες της τρίτης μέρας άνετα χωράνε μέσα στης πρώτης. Οπότε μπορείς να κόψεις μια μέρα από Σιγκαπούρη, να προσθέσεις Μελάκα (ημερήσια) κι αν τα βολέψεις, ίσως και διαν/ση στα Highlands. Όπως και νά'χει, για μένα, η KL είναι πιο ενδιαφέρουσα κι αν μου "περίσσευε" ένα βράδυ, θα διάλεγα αυτήν από την Σιγκαπούρη. Η δεύτερη είναι - πώς να το πω - κάτι σαν: θέλω-να-μοιάσω-στη-Νέα-Υόρκη-αλλά-είμαι-ασιάτισσα-κι-αυτό-δεν-μπορώ-να-το-κρύψω.
Τέλος...

Γιατί να ταλαιπωρηθείς κοπέλα μου; Πάρε μια απ'τις πάμπολλες πτήσεις της Air Asia: Άνετα και πάμφθηνα.
Babaduma τι το σπουδαίο εχει η μελακα κ πρέπει να φας μια μέρα απο το ταξιδι για να επισκεφτείς εκεί?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom